Casper Bilgisayar Donma Sorunu

EndWhite

Üye
28 Şub 2013
216
0
Elimde eskiden almış olduğum evde boş boş duran Casper TW9 modelli bir bilgisayar var, daha önce windows7 yüklüydü kasma aynı sürüm o işletim sisteminde de vardı şuan bunda da var öncelikle onu belirteyim cihazın sorunu bu ;

Isınmadan, kasmadan, durup dururken hiç bir şekilde hareket etmeden donuyor açıp kapatmadan da düzelmiyor.
Bir çok şey denedim ; temizledim, macun attım, görünürde bir arızası yok. Fakat kullanım sırasında bazen 2 saat bazen 5 saat bazen 10 saat sonra kendiliğinden donup kiteniyor.

Sistem Özellikleri : 2GB ram'i var 954'ünü de ekran kartıyla paylaşıyor. Baya kötü bir sistem açıkcası ilk ve tek sahibiyim uzun yıllardır hiç problem çıkarmadı zaten benim için o bilgisayar internete girse yeterli :) Neler yapmalıyım öneriniz nedir?

Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Merhabalar,
7 yıldır sendeyse bir format şart olmuş içindeki gereksiz dosyalar eminimki dolup taşmıştır.
gerekli dosyalarını depolayıp windows 7 32 bit formatı atabilirsin.

EndWhite

Üye
28 Şub 2013
216
0
Merhabalar,
7 yıldır sendeyse bir format şart olmuş içindeki gereksiz dosyalar eminimki dolup taşmıştır.
gerekli dosyalarını depolayıp windows 7 32 bit formatı atabilirsin.

Yorumun için teşekkür ederim 8 yıl da olabilir.
Bir çok defa format atıldı yazımda da söylediğim gibi sistem değiştirdim. Sistem değiştirirken yükseltmedim direk format attım. Win10 32 bit kullanıyorum şuan yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum donanımsal ne gibi problemler olabilir?
edit : windows7'den daha seri çalışıyor gibi düşünüyorum win10'u 32 bitini hocam, win7 de çok daha fazla takılmalar mevcuttu.

Son düzenleme:

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47

Yorumun için teşekkür ederim 8 yıl da olabilir.
Bir çok defa format atıldı yazımda da söylediğim gibi sistem değiştirdim. Sistem değiştirirken yükseltmedim direk format attım. Win10 32 bit kullanıyorum şuan yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum donanımsal ne gibi problemler olabilir?
edit : windows7'den daha seri çalışıyor gibi düşünüyorum win10'u 32 bitini hocam, win7 de çok daha fazla takılmalar mevcuttu.

Win 10 bilgisayarı yorar biraz zorlayınca goreceksin ki disk kullanımın %100 olmuş, şuan senin ocde en stabil çalısacak sistem win 7 32 bit tir ama yinede senin insiyatifine kalmış

EndWhite

Üye
28 Şub 2013
216
0
Win 10 bilgisayarı yorar biraz zorlayınca goreceksin ki disk kullanımın %100 olmuş, şuan senin ocde en stabil çalısacak sistem win 7 32 bit tir ama yinede senin insiyatifine kalmış

Teşekkürler donanım hakkında söyleyebilecek bir şeyiniz var mı hocam ? Bu kaynağın asıl sebebinin işletim sistemi olduğunu düşünmüyorum Windows7 de de bu sorun var Windows10 'da da o yüzden soruyorum.

Team24

Yeni üye
11 Haz 2019
34
0
Dostum Fanı bir dinlermisin calısıyormu 6 8 yıl filan diyorsun fan pislenmiş olabilir bir temizle bence eski haline donecektir. Baska problem olsa illa kendini belli eder donanım olarak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.