CDsiz Format Atma

_RoC_

Kıdemli Üye
28 Şub 2009
3,131
0
35
Istanbul
Arkadaslar xp niz hasar mı gördü zor mu açılmaya başladı format mı gerekıyo cd niz yoksa işte size
cdsiz format atma bilgisayarınızı yeniden başlatın yeniden başlatılıyor yazısı geldiğinde ctrl+f11 e basın recovery yazısı gelene kadar sonra bırakın kendi kendine format atsın onarsın pc nızı 2 bölüme
ayırdığınz hdd nin 2 bölümünüde siliyo ve işlem bittikten sonra makinanız ilk günkü gibi oluyor...

NOT: Pc nizde herşey sıfırlanacaktır tüm sürücüler
Verildimi bilmiyorum ama lazım olur belki
smiley.gif
[ Verildiyse Özür Dilerim ]

Alıntıdır

ssurgunn

Üye
12 Tem 2009
73
0
recovery yapabilmesi icin onceden bunu ayarlamaniz lazim mesela E surucusunde recovery bolumu olusturup butun sistemin yedegini alir gibi bir bolum hazirlamaniz gerekir, yoksa butun harddiske format attiktan sonra ortada kalirsiniz! :)

1 Ocak 2008
156
0
TR
laptoplarda da benzer bir şey var. Sadece d'ye(ismi/isimleri farklı olabilir :)) kurduğunuz programlar gidiyor. Resim, müzik vb dosyalar kalıyor diye biliyorum. En azından benimkiler kaldı :) Bu arada bu format değildir. Windowsu ilk kurulduğu haline geri alır. Eh formattanda pek bir farkı yok. Bu arada pek çok donanım uzmanı (nedenini bilmiyorum) format yerine recovery'yi öneriyor.

masum_çocuk

Yeni üye
18 Tem 2009
16
0
ya ben debedim ama recovery yazısı hiç gelmedi benım pcde yeniden başlatılıyo bile demedi bi yardım lütfen

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.