CD'ye mi yazdırsam, .iso yu mu çıkarsam?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by waryoq

Üye
27 Şub 2012
246
0
Çok Çok Yakından :)
Arkadaşlar ben bir işletim sisteminin .iso sunu indirdim. Bazı yerlerden duyduğuma göre sahte cd'ye yazıdılırdığında pc bazı sorunlar yaşıyor. İşletim sistemi doğru çalışmıyor. Ben de bu .iso şeklindeki işletim sistemini CD'ye yazdırarak mı, .iso yu program yardımıyla çıkarark mı işletim sisteminin doğru, orojinal bir şekilde çalışmasını sağlayabilirim?

cetosel

Üye
10 May 2010
242
0
THT
.iso uzantılı dosyaları Nero ile CD ye yazmak

Netten indirdiğiniz bir çok kaynak .iso uzantılıdır ve rardan çıkartıktan sonra bilgisayarda açmanız mümkün olmayabilir...Bunun için nero ile .iso uzantılı dosyalarınızı cd ye yazarak bakabilir,kullanbilirsiniz.Belki bir çoğunuz bilir ,ben bilmeyenler için burda da resimli anlatıyorum.

Nero programını açıp, Kopyala ve Yedekle kısmından Kalıbı Diske Yazdır
seçeneğini seçiyoruz.

1copyzb4.jpg

Açılan pencereden .iso uzantılı dosyanızı seçiyorsunuz ve dosya türü kısmında ise resimde de gördüğünüz images files(nıg,iso,cue) bazılarında bu kısım türkçedir yani kalıp dosyaları seçiyorsunuz.

assist.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x583 and weighs 182KB.
64001976we1.jpg

Aç tıklayarak diğer pencereye geçiyoruz.Açılan pencerede de gerekli herkesin bildiği ayarlarınızı yapıyorsunuz,isterseniz olduğu gibi bırakıp ileri tıklıyorsunuz.

assist.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 656x508 and weighs 177KB.
4copyjm4.jpg

İleri tıkladıktan sonra .iso dosyamız cd üzerine yazımı başlayacaktır.

88426536ze9.jpg

6copyxl0.jpg

Tamam dedikten sonra .iso dosyanız cd ye yazılmış olacaktır.
//Alıntıdır

by waryoq

Üye
27 Şub 2012
246
0
Çok Çok Yakından :)
Onu demek istemedim. Bazı kişiler sahte bir şekilde .iso yu yazdırıylyorlar cd'ye ve bazı sorunlarla karşılaşıyorlar. Ben şimdi aynı şekilde cd'ye yazıdırrsam sorunlarla mı karşılaşacağım.

daemon-tools-lite programıyla .isoyu çıkartıp kurarak cd'ye yazıldığındaki gibi sorunlarla karşılacaşacak mıyım?

Bunu soruyurum .

cetosel

Üye
10 May 2010
242
0
THT
Onu demek istemedim. Bazı kişiler sahte bir şekilde .iso yu yazdırıylyorlar cd'ye ve bazı sorunlarla karşılaşıyorlar. Ben şimdi aynı şekilde cd'ye yazıdırrsam sorunlarla mı karşılaşacağım.

daemon-tools-lite programıyla .isoyu çıkartıp kurarak cd'ye yazıldığındaki gibi sorunlarla karşılacaşacak mıyım?

Bunu soruyurum .

siz aynı şekilde isoyu yazdırırsanız sorun cıkmaz büyük ihtimal
deemon tools prgoramı ile .iso yu cıkartıp kurarsanız sorun olurmu bilmem hiç denemedim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.