Cehennem kuyusu

P4nN

Uzman üye
25 Ara 2015
1,761
3
Miami
Cehennem kuyusu(Videolu)

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=cjHu1fw1CDw&feature=youtu.be"]https://www.youtube.com/watch?v=cjHu1fw1CDw&feature=youtu.be[/ame]1989 yılında Rus bilim adamları Sibirya'da bir sondaj kuyusu açmaya başlarlar. 14.5 km derinliğe inildiğinde matkap kırılır ve açılan kuyunun içine
düşer. Bilim adamları kuyunun içinde ne olduğunu anlamak için aşağı bazı ekipmanlar indirirler. Kuyunun dibindeki cehennem sıcaklığı binlerce
santigrat derecedir.
Ancak şok edici olan, kayıt cihazlarının kuyunun dibinden gelen bazı sesleri de kaydetmiş olmasıdır. Yüksek sıcaklık nedeniyle cihazlar eriyene kadar
geçen 17 saniye kayıt altına alınmıştır ve bu kayıtta iddia edilene göre çok sayıda insanın çığlık sesleri vardır. Bu ürpertici sesleri duyan bilim adamları
neredeyse yer altının cehennem olduğunu düşünmeye başlar ve çoğu aynı gün istifa ederler. Büyük sürpriz ise ortaya çıkmak için o günün gecesini
beklemektedir. Gece olunca kuyuda bir patlama meydana gelir. Toz bulutunun ardından kuyunun ağzından parlak alevler çıkmaya başlar. Alevler
devasa bir hal alır ve söylenene göre kanatlı bir şeytan figürü oluşturur. Alevlerin üzerinde (Kiril alfabesiyle,Rusça) "fethettim" yazmaktadır.
Her efsane gibi alay konusu olsa da Cehennem Kuyusu, günümüzde halen varlığını koruyan büyük efsanelerden biri olarak anlatılmaya devam
etmektedir.
Ses kaydını paylaştım.

Son düzenleme:

bayildan21

Üye
26 Ocak 2016
230
0
Viyana
Bende okumusdum bunu eskiden ne kdr dogru/yanlis bilemiyorum

Tek dogeu bildigim sey : Cehennem cok korkunc bir yer

aponymous

Yeni üye
3 Tem 2015
20
0
Global
dogru olabilir cünkü dinimize göre ölen insanin ruhu 1. kat sema da Adem (a.s) gösterilir eger salih kulsan ruhun cennete gider eger kötü olaarak öldüysen yerin 7 kat altina hapis edilir ruhun taki kiyamet kopana kadar! bu ses kayitlari bizlere bir ibret olsun sonumuz iyi olsun insallah saygilar

ismet103

Kıdemli Üye
20 Eyl 2009
4,001
0
Cehennem bu dünyada değil. Bu ancak cehenemin fragmanı olabilir. Ama ne güzel cehennemi hatırlatmış. Sizlere tavsiyem kardeşlerim ateşe dayanabileceğiniz kadar günah işleyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.