CEP & RADYO Frekansı bozmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
ßöyle birseyin mümkün oldugunu biliyorum Fakat tam olarak nasıl yapıldıgını bilen varsa, Kullanılan malzeme isimleri ve nerden temin edebilecegimi yazarmısınız?
Sinir bozucu birsey olabilir fakat kullanılması gereken yerlerde yok degil yani.

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
ßu Jammerler son zamanlarda Camii icersinde mevcut. ßiliyorum bunu fakat Kendim yapabilecegim türden birsey denemek istiyorum. Yapabilen arkadaşlar yokmu hic

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Xxbelanın dedigi gibi olabilir. Fakat evin her tarafını A.folyo ilemi kaplican :D Ama bildigim birsey Alüminyum folyoyu Sinyal kalitesini yükseltmek icin kullananlar bile var. Kafa karıştırıcı gibi bir durum.
ßelirli bir alan icersinde Sinyal alışverişini kesebilecek bir mekanizma nasıl yapabilirim???

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Güncellll.
Arkadaşlar yokmu yav Frekans karıştırıcı yapabilen. Basit malzemelerle yapabilen cok kisi var, Anlatacak olan varmı????

seko1640

Katılımcı Üye
16 Ocak 2011
370
0
80 metre kare eve 250 tl kaplarsın rulo halinde satılıyo ama baban bizim oglan kafayı yeme başladı der evin her yerine alümyum folyo kapladını düşünsene:):)

tamir

Üye
23 Şub 2008
85
0
Kardes Devre şemasına baktımda. Kullanılan malzemelerin isimleri ne acıklama yapılmamış
devre mazemeleri kolay olana göre yazacam.
https://tik.lat/VcTHU
malzeme listesi
1XNE555
1X6.8KΩ
1X82KΩ
1X10KΩ
1X6KΩ
1X220Ω
2X1pF
1X5pF
1X50pF
1X5uF
1X30pF Trimmer
1X1nH
1X2.2nH
1XMRF947T1

alüminyum folyo ile ilgilide görüşlerimi söyleyim
alüminyum folyo hem sinyali yok etmek için hemde sinyali güçlendirmek için kullanılır biaz çelişkili bir durum gibi duruyor demi aslında bu kadar çelişkili değil alüminyum folyayı bir dikdörgenler pirizması olarak katlayıp bir tarafından bir kabloyu lehimyeyip toprak hattına verilirse o prizmanın üstüne çarpan bütün dalgalar(gsm,radyo dalgaları vb..) lehimlenen tel üzerinden toprağa akacağından pirizmanın içine hiç bir dalga giremiyecektir bu nedenle içine dalgayla çalışan(cep telefonu,radyo vb..) çalışamayacaktır(bkz. faraday kafesi) aynı kutunun toprağa verdiğiniz kabloyu bir radyunun anten girişi bağlarsanız kutuya çarpan bütün sinyaller kablo yardımıyla radyoya gidecek ve çubuk antene göre zayıf dalgaları daha iyi alacaktır.alimünyum folyo yerine sineklikte kullanılan inçe örgülü tellerde kullanılabilir.

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
"Tamir" Şimdi ben ortalama 15 metre uzaklıga etki edebilecek Frekans karıştırıcı yapmak istiyorum.
Bunun icin sadece alüminyum folyo yetmezmi peki? Sen yazdıgın malzemeleri nerede temin edecegimi yaz bi caresine bakarım artık.

tamir

Üye
23 Şub 2008
85
0
alüminyum folyo ile senin kapladığın alana (örn:bir odanın içini veya bir ev) sinyallar girmez ama sen bunu açık alanda yada büyük depo kullanmak istiyorsan ozaman karıştırıcı devre kullanman daha mantıklı olur devre mazemelerini eğer oturduğun şehirde elektronikciler çarşısı varsa orada bulabirsin yada elektronik parça satanlarda bulabilrsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.