Çözüldü Çeviri Konu Paylaşımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

StrangerMinds

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
310
0
/home
Arkadaşlar düşündüm de biraz faydalı olmam gerek. Bende şöyle bir şey düşündüm. Şimdi ben dil okuyorum dolayısıyla ingilizcem çok iyi. Yabancı sitelerden forumlardan çeviri yapıp paylaşabiliyor muyum? Kaynak göstermek şartıyla tabiki. Böyle bir şey var mıdır yasak mıdır?

Edit soru hakkında ek açıklama:
Reklam falan yapmayacağım. Mesela ben x haber sitesinde hack ile alakalı bir bilgilendirici yazı gördüm. Türkçe olsaydı forumda çoğu kişinin işine yarayacağını düşündüğüm bir konu. Ben bunu kendim Türkçe'ye çevirip kaynak belirtip paylaşırsam sorun olur mu yönetim açısından?

Moderatör tarafında düzenlendi:

StrangerMinds

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
310
0
/home
reklam yapmak yasak hocam ama alıntı yaparsanız alıntı yaptığınız kişinin ismini belirtin :))

Hocam alıntı şeklinde değil. Reklam falan da yapmayacağım. Mesela ben x haber sitesinde hack ile alakalı bir bilgilendirici yazı gördüm. Türkçe olsaydı forumda çoğu kişinin işine yarayacağını düşündüğüm bir konu. ben bunu kendim Türkçe'ye çevirip kaynak belirtip paylaşırsam sorun olur mu yönetim açısından?

AROCKS

Katılımcı Üye
26 Mar 2018
945
59
%appdata% ~ Crypted '
Forumumuzun "Makaleler" kısmında bulunan bazı makaleler ingilizceden çevriliyor,ve bir çok konu bulunuyor ingilizceden Türkçe çevrilip forumda paylaşılan,siz de yararlı bulduğunuz yabancı kaynakları(pdf,makale vb.) Türkçeye çevirerek paylaşabilirsiniz.

StrangerMinds

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
310
0
/home
Forumumuzun "Makaleler" kısmında bulunan bazı makaleler ingilizceden çevriliyor,ve bir çok konu bulunuyor ingilizceden Türkçe çevrilip forumda paylaşılan,siz de yararlı bulduğunuz yabancı kaynakları(pdf,makale vb.) Türkçeye çevirerek paylaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim cevabınız için. Hemen çalışmalarıma başlıyorum :) :)

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,020
434
THT's database
Tabii. Kategori ve bölüm kurallarını okuyarak,

International Forum Kategorisi:
System Security Bölümü:
News Bölümü:
İthal Konular Kategorisi:

Kaynak gösterdiğiniz sürece, çevirmiş olduğunuz konu başlıklarını Turkhackteam International Forum kategorisinde açabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.