Çevrimiçi sınavlarda hareketlerimizi nasıl gizleriz?

bubinick

Üye
3 Haz 2023
54
23
22
Bursa
Şahsen aöl sınavlarında iki yıl evvel takıldığım sorularda telefondan bakıyordum hiçte bir şey olmadı :) sakın bilgisayardayken sekme değiştirip cevaplara bakmaya çalışma otomatik anlıyor sistem ve belirli bir süre geçtiğine sınavını iptal ediyor. Bunun dışında herhangi bir takip etme konusu yok ben mezun oldum.

ZANZERO

Yeni üye
2 Ocak 2023
10
4
peki teşekkürler Grimner.
Şahsen aöl sınavlarında iki yıl evvel takıldığım sorularda telefondan bakıyordum hiçte bir şey olmadı :) sakın bilgisayardayken sekme değiştirip cevaplara bakmaya çalışma otomatik anlıyor sistem ve belirli bir süre geçtiğine sınavını iptal ediyor. Bunun dışında herhangi bir takip etme konusu yok ben mezun oldum.
şuan yeni sitem yaptılar ip den yapılan her hareket takip edilecekmiş

Moderatör tarafında düzenlendi:

caneraktas80

Yeni üye
14 Eki 2012
43
12
Abi ipler arasındaki veri akışını nasıl kontrol edebiliyorlar ?
Hadi ettiler onca öğrencinin veri akışını nasıl takip etmeye fırsat bulacaklar ?

Bu tür hurafe bilgilere pek inanmayın kardeşlerim. İstediğiniz gibi takılın :)

ZANZERO

Yeni üye
2 Ocak 2023
10
4
Abi ipler arasındaki veri akışını nasıl kontrol edebiliyorlar ?
Hadi ettiler onca öğrencinin veri akışını nasıl takip etmeye fırsat bulacaklar ?

Bu tür hurafe bilgilere pek inanmayın kardeşlerim. İstediğiniz gibi takılın :)
aynı çihazdan
Başka cihaz, aynı modem bile problem çıkarmıyor. Aynı cihaz olmasın da diğer her yöntem oluyor.
peki sınava kali linuxtan girip sekmeler arası geçiş yaparsam farkedebilirler mi

Merhabalar Online sınavlarda yaptığımız tüm hareketlerin takip edileceği söyleniyor. Bunu nasıl engelleyebiliriz?
Acaba diyorum (sadece acaba) bilgisayarımızın içinde sanal makine olsa ve biz o sanal makineden sınava dahil olsak ve konu ile ilgili araştırmamızı normal pcden yapsak (veya tam tersi normal pc den dahil olsak araştırmayı sanaldan yapsakl) sanırım sistem ikisini eş zamanlı olarak takip edemez muhtemelen sonuçta sanalda olsa iki ayrı makine gibi hareket edecektir. Bakın tekrar söylüyorum denemedim bunu sadece fikir ;)

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,532
708
Kaer Morhen
Merhaba. Yaptığın tüm haraketler takip edilmiyor. Sadece sınavda başka sekmelere geçiş yaparsan uyarı gidiyor sisteme. Onu engellemek için ekrana yarı olacak şekilde 2 farklı tarayıcı açıp kullanabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.