Charını hacklediğim adam savcılığa gitmiş

alph4

Katılımcı Üye
15 Eyl 2012
319
0
Facebookta legend online diye bir oyun var.
Adamın birinin facebookunu keylogger yöntemiyle çaldım. Oyunun sitesinden gizli soruyu değiştirdim.
Sonra adam facesini geri aldı. Ben charın gizli soruyu değiştirdiğimden chara siteden istediğim zaman girip çıkabiliyorum. Adamda çok para dökmüş oyuna yaklaşık 500 600 liralık masraf ortada.

Savcılığa verdiğini söyledi. Acaba herhang bir ceza alır mıyım? Facebookunu geri aldı sonuçta ve bilgilerini kendisi koruması gerekirdi

Not: P.tesi evdeki interneti kapattırmıştım tesadüfen adam savcılığa dün vermiş bir yararı olur mu ?

Fethistanbul

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
428
0
"Facebookunu geri aldı sonuçta ve bilgilerini kendisi koruması gerekirdi" kendi suçsuzluğunu başkalarına ispatlamak için kullandığın cümle'ye çok güldüm :D

pRoducti0n

Uzman üye
29 Mar 2013
1,874
0
26
Ʈ&#2552
kardeşim halin kötü :(

T H E M R E S

20090619_1245420951_c6oz-m.jpg

SlimeDont

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
805
1
Bu bir suçtur sizi anlamıyorum milletin çarın ane meraklısınız git site hackle abi eden saçma işlerle uğraşıyorsunuz ? bunu yaparken hissettirmeden yapmaya çalışın bari eğer ettiyse para cezası gelebilir yada adamdan özür dile ver çarı neden uğraşıyorsunuz sql injection felan uğraş bence.

kaptan5467

Katılımcı Üye
6 Kas 2007
354
5
Sakarya
243. maddenin birinci fıkrası bu suçun temel şeklini, ikinci fıkrası
daha az cezayı gerektiren halini, üçüncü fıkrası ise neticesi sebebiyle ağırlaş-
mışşeklini düzenlemektedir.
İkinci fıkrasındaki daha az cezayı gerektiren hali hariç tutarsak ve neticesi sebebiyle ağırlaşmış halini de müstakil bir suç olarak kabul edersek bu
hüküm içerisinde aslında iki ayrı suçun düzenlenmiş olduğu söylenebilecektir
Yalnız bu bildiğin karadeniz fıkraları gibi sonunda gülüp geçeceğin bir olay değil

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.