Cheat Engine | Yeni Metod Keşif

ziar123

Katılımcı Üye
1 Eyl 2008
303
2
GELDİM BEN ?
Cheat Engine | Dönüş Yeniden Çalışıyor - Oyunlarda Hile

Pek faydası olurmu bilemiyiceğim ama yazmak isityorum,
Diyelikmi x isiminde bir oyundahile yapmak istiyoruz ve
bu oyun cheat engine tarzı programlarla engelli olduğunu düşünüyoruz,
ve bu engeli atlatmanın yolundan bahsedeceğim yönetimin işe yarayacağını
düşünüyorum denenmemiştir. Kesin gözüyle bakıyorum deneyen arkadaş olursa konuya eklerim,

----------------------------------
Biliyorusnuzki Cheat Engine Bir Value(Değer) Değiştirici program
ve diyelimki oyundaki paramız 20TL Bu değerleri değiştirmeyi biliyoruz ancak
bazı oyunlar bunu engellemiş ve bu metod aslında çok basit Diyelimki Oyundaki paramız

20 Coin Oyun bunu Farklı dilde Kodluyor Örnek Vemrek Gerekirse
YAZI KARŞILIĞI: 20 Oyundaki
Binary Value karşılığı : 0100000101001100100110000

Yani x oyununda 20Coinsimizi değiştirmek istiyorsak 20 olarak değilde

Binary value veya farklı dillerde karşılığını aratmamız gerkiyor ve değişikliği bu dil üstünden yapmamız gerekiyor.

NOT: Oyuna Göre Kullanılan Dil değişebilir Veya Birden Fazla Dil İle Kriptolanmış Değerler Olabilir Bunları Göz Önünde bulundurun

İşte Çeviri Yapacak Bir site
Binary Hex Decimal Converter Calculator

Edit : Çalışıyor
2 oyundada denedim başarılı oldu kardeşim teşekkürümü aldın

Son düzenleme:

ziar123

Katılımcı Üye
1 Eyl 2008
303
2
GELDİM BEN ?

Sen türkçe biliyorsun ya ben sana selam dersem anlarsın değilmi

Ama diyelimki Mongolca bilmiyorsun Habojamhi desem merhaba olduğu aklından bile geçmez

Oyunlarda böyle yapıyor Bizim oyundaki paramızı normal dile değil Binary Tarzında yazıyorlar

Not: Diller Ve Merhabanın karşılığını salladım anlatmak için

Son düzenleme:

mem-53

Üye
22 Haz 2009
157
0
seafıght oyununda ben bırkaç kez denedım ama olmadı basaramadım. senın dedıgın daha mantıklı geldı bana.

enes309

Üye
7 Tem 2012
120
1
Güzel bilgi kardeşim de programı açamiyorsun ki deneyesin. Ben güvenliği atlatmayı anlatcan sanmıştım:)

rigby00

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
495
0
seafıght oyununda ben bırkaç kez denedım ama olmadı basaramadım. senın dedıgın daha mantıklı geldı bana.

Bu tarz oyunlar client-side mantığıyla çalışır veriler veritabanında tutulur. Cheat Engine tarzı şeyler bunda işe yaramaz.

14 Tem 2007
174
0
Bi ara binary olarak arattığımda bu değerlerle kaşılaştım çok mantıklı deneyen olursa yazsın benim durum müsait değil pc den yana :(

arkadaslar bu konuda benim az cok bilgim var

ziar123 arkadasimizin anlatigi az cok dogrudur ama asil sorun o degil , yani binary value 20 ye cevirmek kolay asil mesele bu islem sadece kende pc de gerceklesir yani oyun esnasinda 20 tl 7000 yaptin fars et, bu client side da yazar yani kendi pc de server side islemiyor yani oyunu yenilersen 20 gene 20 kaliyor aldiklari önlem asil bu

bu önlemi gecme imkanin var oda siteyi hacklican :)

ziar123

Katılımcı Üye
1 Eyl 2008
303
2
GELDİM BEN ?

ziar123 arkadasimizin anlatigi az cok dogrudur ama asil sorun o degil , yani binary value 20 ye cevirmek kolay asil mesele bu islem sadece kende pc de gerceklesir yani oyun esnasinda 20 tl 7000 yaptin fars et, bu client side da yazar yani kendi pc de server side islemiyor yani oyunu yenilersen 20 gene 20 kaliyor aldiklari önlem asil bu

Kardeşim zaten oyundaki para değerlerinde biraz daha güvenliği artırmışlar, ancak bazı oyunlar kripto yöntemi olarak bahsettiğim yöntemi kullanmış tüm oyunlarda işe yaramaz ama çoğu oyunda yarar

14 Tem 2007
174
0
Kardeşim zaten oyundaki para değerlerinde biraz daha güvenliği artırmışlar, ancak bazı oyunlar kripto yöntemi olarak bahsettiğim yöntemi kullanmış tüm oyunlarda işe yaramaz ama çoğu oyunda yarar

Kusura bakma acele okudum soruyu ,

hmm konuyu iycene okudum tam ne demek istedign anlasildi

sunucuda depolanan değerleri değiştiremeyiz. Ancak, sunucuya gönderilmeden önce değiştirebiliriz. WPE, tampar, hackbar ... ile bu işi yapan araçlar var.

Bazı yazılımlarla Ollydbg'yi hata ayıklamak için kullanabiliriz ve etkinleştirme anahtarı veya kodlama anahtarı bulabiliriz.

Ve işte soru şu:
"Tarama" 3B840FC98574498B ""

"3B840FC98574498B", bu değeri nasıl bulabiliriz. assembly kod mu?

Birkac oyunda denedim burda bunu 3B840FC98574498B manupule edebilirsen dedign olur

firefox addons da bi aramak gerek boyle crypto vs vs arayan tarayan gibi

Arttik gerisini arkadaslar baksin ben yönlendirdim konuyu aramay bpyle baslarsiniz

saygilar

Son düzenleme:

ziar123

Katılımcı Üye
1 Eyl 2008
303
2
GELDİM BEN ?

Veri tabanında değişiklik yapmayız ancak cheat engine tarzı programlamlarda değeri sabitleme var belli bir miktara getirip değeri sabitlersin her oyunda olmaz zaten o kodlamaya bağlı değişiklik gösterir veri tabanıyla client in içindeki veriler uyuşmuyorsa ban atmak vs gibi, ama normal bi oyunda bu bahsettiğim güvenlikte oyun görmedim banka değil neticede, normal bir oyunda dediğim gibi rahatlıkla bu yöntemle geçersin önüne client dosyası belli bir süre öyle kaldığında alıcağın itemi alırsın çıkarsın veri tabanı kabul ederse artık :D, mersela ben oyunda normal yürüme hızı 300 Olarak ayarlanmıştı
sonra cheat enginede 300 değerini arayınca o değerden bağımsız değerler gelmeye başladı eğer o zaman ben 300 aratmak yerine 300'ün binary veya diğer dillerde karşılığını yazıp aratsam bulabilirdim rahatlıkla adamlar 300 yazmak yerine farklı dilde yazıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.