Chrome eklentisine virüs bulaşabilir mi

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
merhaba ben bi oyun botu kullanıyorum geçen günlerde aynı botu kullanan arkadaşım bilgisayarıma dosyalar indi falan diyor botu chrome eklentisi ve fiddler programına dosya aktif ederek kullanıyoruz virüsün kaynağını nasıl bulabilirim hangi dosyadan olabilir bilgisayara backdoor açtığını düşünüyorum

Son düzenleme:

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
Eklentiye değil ama Chrome dosyalarına bulaşabilir.
Tarayıcıyı sıfırlayın + eset vb programlarla taratabilirsiniz

virüs sorunu tek bilgisayarda olmuyor yani kullanan bazı kişilerde oldu eklentiyi paket olarak yüklüyoruz bu pakete virüs girme ihtimali yok mu varsa virüsü nasıl bulup etkisiz hale getirebilirim

DWTCN

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
361
0
virüs sorunu tek bilgisayarda olmuyor yani kullanan bazı kişilerde oldu eklentiyi paket olarak yüklüyoruz bu pakete virüs girme ihtimali yok mu varsa virüsü nasıl bulup etkisiz hale getirebilirim

İhtimal vardır. Ama bunu yayınlayan kişiler kötü amaçlı olarak düzenlemiş ve yayınlanmış olabilir. Eklenti linkini atabilir misiniz ? İncelemek için

DWTCN

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
361
0
şu şekil bi durum var bu botu yazan kişi geliştirmeyi bıraktı ve 1 yıldır başka birisi geliştiriyor ondan şüpheleniyorum

Yani dediğim gibi buda bir ihtimal olabilir

Peki virüs olduğundan emin misiniz ? Eğer opera gibi bir tarayıcı kullanıyorsa o tarayıcıda da çalışması için inmiş olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
merhaba ben bi oyun botu kullanıyorum geçen günlerde aynı botu kullanan arkadaşım bilgisayarıma dosyalar indi falan diyor botu chrome eklentisi ve fiddler programına dosya aktif ederek kullanıyoruz virüsün kaynağını nasıl bulabilirim hangi dosyadan olabilir bilgisayara backdoor açtığını düşünüyorum

Merhba Mümkün fakat

https://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html

dosyalarına bulaşabilir bununla temizlenir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.