Chrome Vırusu Hk.

RedHckr

Yeni üye
9 Ağu 2012
31
0
Benim bir sorunum var bunu çözse çözse bu forumdakiler çözer diye düşündüm. Forumu incelerken bir program gördüm tam hatırlamıyorum içinde trojan varmış açtıktan sonra farkettim. Trojanı ne yaptıysam silemedim en sonunda bugün format attım ama hala silinmedi. Crome.exe diye bir şey nette nerde araştırdıysam bulamadım regeditten kayıt yolunu siliyorum pc resleyince tekrar geliyor pc açılır açılmaz crome.exe başlatmak istiyormusunuz diye yazı geliyor evet deyince görev yöneticisine crome.exe geliyor msconfigden tikini kaldırıyorum pc resleyince yine tekrar geliyor. Combofix - Microsoft Security Essentiel vb bütün virüs programlarıyla tarattırdım bir şey bulmuyor. Msconfigden program yoluna bakıyorum YereldiskC/Windows/crome.exe yazıyor ama burada da crome.exe diye bir şey yok. Bana yardımcı olabilecekler varsa lütfen yorumlarını esirgemesin :RpS_sad:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
formatı nasıl attın sen c yı sılmedın sanırım wındowsun ustundenmı format attın formatta sılınır vırus mu kalır c yı sılmeden ustunden atmısın sanırım

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
Üstünden atmadım bütün diskleri biçimlendirdim

Ustunden bıcımlendırme ıle olmaz bu vırus hard dıskın kendısınde aynı autorun vırusu gıbı bırsey sanırım autorn vırusundede dıskı bıcımlendırsen ustunde sagı tıkladıgında vırus orda gozukur suruculerın ustunde sagıt tıkla farklı bırsey varmı yokmu eger yoksa formatta bıostan c yı sıldıgınde gıder o vırus

RedHckr

Yeni üye
9 Ağu 2012
31
0

Ustunden bıcımlendırme ıle olmaz bu vırus hard dıskın kendısınde aynı autorun vırusu gıbı bırsey sanırım autorn vırusundede dıskı bıcımlendırsen ustunde sagı tıkladıgında vırus orda gozukur suruculerın ustunde sagıt tıkla farklı bırsey varmı yokmu eger yoksa formatta bıostan c yı sıldıgınde gıder o vırus

Sağ tıklayınca farklı bir şey gelmiyor sanırım dediğiniz gibi biostan halledilebilecek bir şey

RedHckr

Yeni üye
9 Ağu 2012
31
0
Regeditten siliyorum yolunu bulup yolu Hkey_local_machine/software/wow6432node/microsoft/windows/curretnversion/run sadece burada çıkıyor onu silip pc reslediğimde tekrar geliyor

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
hocam ayni sorun bendede oldu windowsu geri yükledim 2 gün önceye düzelmisti banada bu forumdan bi programdan bulasmaisti hatta yönetime bildircektim ama dosyayi sildigim için bulamamistim adini

RedHckr

Yeni üye
9 Ağu 2012
31
0
malesef virüs bulaştıktan sonra sistem ger yükleme felan bozulmuştu hata veriyordu yani pc sürekli bir yerden haat veriyordu net gitmişti müzik dosyaları bozulmuştu vb bir çok şey vardı formattan sonrada sadece bu windows başlangıcında gelme olayı kaldı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.