Chrome Web Store'da Bulunan Hack Araçları | "Aqu3LReX

Teodoro

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,498
0
Dergi Timi
Merhaba, bu yazımda size Chrome Web Store'da bulunan hack ve pentest araçlarını göstereceğim.

Chrome Web Store, Google Chrome'un çeşitli eklentilerini ücretsiz şekilde Google üzerinde çalıştırabileceğiniz bir mağazadır. Mağazaya şuradan gidenilirsiniz: https://chrome.google.com/webstore/unsupported?hl=tr

1) Hackers Toolkit
Hackerların ihtiyacının olduğu çoğu şeyi içinde barındıran Hackers Toolkit, rahat ve sade kullanımı ve işlevselliği ile sıkça tercih edilen bir eklenti.

Nasıl İndirilir?

Buradaki linke gidelim.

Linke gittikten sonra, resimde işaretli yere tıklayalım.

1-2 sanite sonra karşımıza şu şekilde bir uyarı gelecek. Burada "Uzantı Ekle" yazan yere tıklayalım.

Ardından sonraki uyarıyı da kapatalım.

Google'ın sağ üst köşesinde şu işareti görüyorsanız başarıyla indirilmiştir.

İndirme işlemi tamamlanmıştır. :)

• İçinde birçok işe yarar tool bulundurur. (Encoder - SQL - BruteForce - Diğer Toollar).
  • Kullanımı sade ve rahattır.
  • Google Chrome'u açtığınız her an kullanabilirsiniz.

İlk olarak sağ üst köşeden üstte gösterdiğim ikona tıklayalım.

Kullanacağımız alanları size rakamlarla ifade ettim.

İlk olarak 2. seçenekten yapmak istediğimiz işlemi seçelim. Ben bir kelimeyi MD5 olarak şifrelemek istiyorum. O yüzden oradan MD5 Encode seçeneğini seçiyorum.

Daha sonra 1. pencereden MD5 şifrelemek istediğim metni yazıyorum. Ben "Hack" yazısını şifreleyeceğim.

1. pencereye "Hack" yazdım. Daha sonra resimde işaretli yere tıklıyorum.

Ardından 4. pencerede cevabı yazacaktır.

Bu Toolkit sadece MD5 ile sınırlı değildir. SQL - BruteForece gibi saldırılar da Havij- BruteForce gibi programlarla yapıldığı gibi yapılabilir. MD5'i ben sadece örnek gösterdim.

2) HackBar

Hackbar'da Hackers Toolkit gibi bir araçtır. Farkı ise daha çok SQL ile site hackleyen kişiler tarafından kullanılmasıdır. Bu araç site hacklemekten çok açık bulmamıza yarar. Ayrıca site güvenliğini de test edebiliriz bu araçla.

HackerBar'ı buraya tıklayarak indirelim ve aynı Hacker Toolkit'de yaptığımız gibi kuralım.

• Enconding özellikleri vardır.
  • SQL için bize çok rahatlık sağlar.
  • Xss ve Extras seçenekleri vardır.
    • Kullanımı sade ve rahattır.
    Google Chrome'u açtığınız her an kullanabilirsiniz.

Ben SQL özelliğini kullanmayı göstereceğim. Diğerleri de zaten ona benziyor.
İlk olarak SQL açıklı bir site bulalım. Sitenin açıklı kısmına gittikten sonra aşağıdaki resimdeki işaretli yere tıklayalım.

Daha sonra çekmek/eklemek istediğimiz dosyayı resimdeki işaretli yere yazalım.

İşte bu kadar. Hackbar'ın da kullanımı bu kadar kolay :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.