chromeye acayip bir virüs girdi

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Chromede herhangi bir sitede örn:tht nin sayfasında bi yere tıklayınca reklam açılıyor ve arama yapacağım zaman farklı bir arama motorlarından otomotik olarak arama yapıyor yani yazdığım şeyi yahoo ya yönlendiriyor nasıl silerim bunu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
bu videoyu izle sonuna kadar umarım yardımcı olur alıntıdır
https://www.youtube.com/watch?v=pUxOU6JCKcM

virüs programlarını denedim pc de bi kaç tane buldu ama hala devam ediyor

Combofix kullandınız mı ?

win 8.1 de çalışmıyor

kayıt defterinden silmen gerek oraya yerleşmiştir kesin benimde başıma geldi

kayıt defterinden pek anlamam bende ordan şüpheleniyorum ama nasıl sileceğimi bilmiyorum

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Ya hu ne formatı Allah aşkına. En son güvensiz indirdiğin dosyaları sil.
Güvenmediğin uygulama/dosyaları sil
Chrome'u sıfırla
Chrome temizleme aracı indir
Buraya kadar yaptıysan büyük ihtimalle yine de silinmemistir çünkü genellikle pcnin beynine kazınıyor namussuz. Neyse..

Daha sonra sorunu Google'dan arat, misal. " portal sepeti virüsünden kurtulma" diye aratip buyuk ihtimal uzmanim.net sitesinden sorunun çözümünü bulacaksın.
Daha sonra kur Kaspersky antivirüs rahatla.bundan sonra dosya alırken dikkat edersin.

bende onu diyorum formatlık birşey yok 2 tane yeni sekme açılıyor sadece şimdilik o ayarları yaptım bi kaç tane antivirüs indirdim kespersky dahil olmadı hangi uygulamadan bulaştı hatırlayamıyorum çok uykusuzdum dalgındım

Bencede sil yeniden yukle reklamlara Karşida AdBlock kur

reklamlarla bi derdim yok şuan tht de bile gezinsem yeni sekmede reklam çıkıyor buda virüs belirtisi ancak chrome içerisindeki tüm ayarları ve klasörleri didik didik aramama hatta birçoğunu boşaltmama ramen (chromeyi tekrar açtığımda yeni yüklemiş gibiydi mailleri bile baştan girmek zorunda kaldım) eskisi gibi devam etti

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
bende onu diyorum formatlık birşey yok 2 tane yeni sekme açılıyor sadece şimdilik o ayarları yaptım bi kaç tane antivirüs indirdim kespersky dahil olmadı hangi uygulamadan bulaştı hatırlayamıyorum çok uykusuzdum dalgındım

reklamlarla bi derdim yok şuan tht de bile gezinsem yeni sekmede reklam çıkıyor buda virüs belirtisi ancak chrome içerisindeki tüm ayarları ve klasörleri didik didik aramama hatta birçoğunu boşaltmama ramen (chromeyi tekrar açtığımda yeni yüklemiş gibiydi mailleri bile baştan girmek zorunda kaldım) eskisi gibi devam etti

Dediğim siteye bir bak

GestapoEfsane

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
4,046
3
Nereye
En son ne indirdiysen googleden muhtemelen o dosyadan bulaştı o dosya hangisiyse sil onu tekrar dene
Oda olmadı bide sistem geri yüklemeyi dene eski bir tarihe .oda olmadı bas formatı .

EfsaneHacker21

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,014
12
-
Merhaba tüm yöntemleri denediyseniz halen olmadıysa buraya bakabilirsiniz
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=ztZIYE1qbWQ"]https://www.youtube.com/watch?v=ztZIYE1qbWQ[/ame]
İyi Forumlar

Son düzenleme:

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Edit: Yazdığınız tüm yorumları denedim hala devam ediyor bu gmaille bağlantı kurmuş gmaille gelen bi ayar gibi bişi sanırım

Son düzenleme:

Glue

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
466
0
Arizona
Bak o bir cleaneserp virüsü cleaneserpden kurtulamadım ama yahoo'dan kurtulmak istiyorsan bir combofixle tarat sonra ayarlara girip arama motorlarından silersen en azından yahoo'dan kurtulursun.

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Bak o bir cleaneserp virüsü cleaneserpden kurtulamadım ama yahoo'dan kurtulmak istiyorsan bir combofixle tarat sonra ayarlara girip arama motorlarından silersen en azından yahoo'dan kurtulursun.

win 8.1 kullanıyorum combofixxkurulmuyor arama motorları kaldırmışım zaten tek yahoo değil ara ara reklamlar oluyor hani bi siteye girersin bi kere tıklarsın yeni sekmede reklam açılır ya o şekilde

Chrome kaldırıp tum dosyaları temizle. Anti virus ilede güzelce bi tarat. Olmazsa başka tarayıcı kullan (opera tavsiyem)

onuda yaptım eğer olmazsa dediğiniz gibi ya farklı bir tarayıcı yada reklamlara alışacam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.