Ciddi boyutta bir saldırı var gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

corrosx

Yeni üye
18 Ocak 2019
16
0
Manes
Selam aleyküm şuanda türkiye'ye olan saldırı boyutu biraz daha fazlalaştı gibi bilgilerimiz çalınıyor olabilir. SQL üzerinden sitelerden bilgi çekmekteler.

E2AcD0.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

ZqqO

Yeni üye
29 May 2019
10
0
Bursa
Cevap: Saldırı boyutu biraz ciddi gibi

Genel bir açıklama yapılmadı. Hemşehrilerimin elinden geleni yaptığını düşünüyorum, hayırlısı diyelim.

ErlikTHT

Katılımcı Üye
15 Eki 2019
272
1

Şu anda Ülkemize bir saldırı gözükmüyor bu gün durgun bir gün.
MVfceV.png

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
7
786
root

kaspersky ile bu harita farklı gösteriyor yani doğruluk kesin değil

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara

Tekrar söylüyorum, bu haritaların kaynağı nedir?

Bir veri paketi senin bilgisayarından senin modemine gider, oradan servis sağlayıcı router'larının birinden diğerine atlar, en sonunda hedef bilgisayarın router'ına, oradan da hedef bilgisayara ulaşır.

Bahsettiğiniz şirketler, bu router'lara erişemezler. Tek yapabildikleri, "duyduklarını" haritaya dökmektir. Yani kaynak: Popoları.

Yabancıların popolarına inanmayın.

corrosx

Yeni üye
18 Ocak 2019
16
0
Manes

Tekrar söylüyorum, bu haritaların kaynağı nedir?

Bir veri paketi senin bilgisayarından senin modemine gider, oradan servis sağlayıcı router'larının birinden diğerine atlar, en sonunda hedef bilgisayarın router'ına, oradan da hedef bilgisayara ulaşır.

Bahsettiğiniz şirketler, bu router'lara erişemezler. Tek yapabildikleri, "duyduklarını" haritaya dökmektir. Yani kaynak: Popoları.

Yabancıların popolarına inanmayın.

Sunucu şirketleri gelen paketleri nasıl logluyosa örnek veriyim anti ddos guardian programı hangi ip den saldırı geldiğini görebiliyor.
Bu şekilde bir raporlama sistemi olabilir alt yapıda zaten şuanda rusya interneti kesecek diyorlar ve şuanda 3 kasım ile ilgili söylentiler var.
aşağıdaki videodan izleyebilirsin.
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=IBzDO6u6CjU"]https://www.youtube.com/watch?v=IBzDO6u6CjU[/ame]

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Cevap: Saldırı boyutu ciddi Hk.

Ben şahsen bu haritaların doğruluğuna inanmıyorum. Elbette saldırılar var fakat boyutlarının doğruluğunu bunlar nereden biliyor? Ayrıca her harita farklı veriler göstermekte, hangi birine inanalım ki? Ben inanmıyorum şahsen, size de tavsiye ederim inanmayın kafanızı dinleyin :) :)

corrosx

Yeni üye
18 Ocak 2019
16
0
Manes

Ben şahsen bu haritaların doğruluğuna inanmıyorum. Elbette saldırılar var fakat boyutlarının doğruluğunu bunlar nereden biliyor? Ayrıca her harita farklı veriler göstermekte, hangi birine inanalım ki? Ben inanmıyorum şahsen, size de tavsiye ederim inanmayın kafanızı dinleyin :) :)

inanmamanızdaki sebeb nedir ki? daha geçen gün ufak çaplı bir ddos saldırısı oldu garanti bankası gibi site ve uygulamalar kilitlendi. O zamanda bakıldığında RDP portuna yapılıyor olarak gözüküyordu. Sunucuları yurt dışına kapatınca çözüldü bu biraz ancak şuanda türkiye içerden de saldırı alabiliyor. Forumdaki bir arkadaşım bilgileri detaylı şekilde bu konuda paylaşmış bakabilirsin.

https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1872584-yeni-dunya-duzeni-siber-saldirilar.html

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll

inanmamanızdaki sebeb nedir ki? daha geçen gün ufak çaplı bir ddos saldırısı oldu garanti bankası gibi site ve uygulamalar kilitlendi. O zamanda bakıldığında RDP portuna yapılıyor olarak gözüküyordu. Sunucuları yurt dışına kapatınca çözüldü bu biraz ancak şuanda türkiye içerden de saldırı alabiliyor. Forumdaki bir arkadaşım bilgileri detaylı şekilde bu konuda paylaşmış bakabilirsin.

https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1872584-yeni-dunya-duzeni-siber-saldirilar.html

Merhaba, ben saldırı yok demedim ki haritalardaki gösterilen verilere inanmadığımı belirttim. Sebebini şimdi uzun uzun açıklayamayacağım fakat yukarıda zztri hocam açıklamasını yapmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.