Çözüldü çift işletim sistemi geçiş hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BXxon

Üye
17 Nis 2015
159
0
ana sistemim win 10. ben flashı boot ederek kali linux kurdum.
sorun şu ki ben pc yi başlatınca direk win10 dan başlıyor(biostan ayarı değiştirirsem linuxtan başlıyor)
yanı bana bilgisayar başlarken işletim sistemi seçme ekranı gelmiyor. napabilirim yardım edermisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Kali Linux'u kurma işleminizden sonra otomatik olarak GRUB Menüsü dediğimiz o sorgu ekranı çıkması gerekmektedir. BIOS ayarlarından direkt olarak Linux'u seçme işlemini değilde bir üst sıraya taşıma işlemi ile sistemi tekrardan başlatıp deneyiniz. Eğer ki sorununuz çözülmez ise EasyBCD adlı uygulamayı indirip iki işletim sistemini de ekledikten sonra sistemi yeniden başlatınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.