Cihazlara rat ve s nasıl yükleniyor? Ne yolu ile?

2 Haz 2023
106
11
Merhabalar. Sadece maile gelen linki açıp unsubscribe da parola yazınca o gmailin senkronize olduğu androide uzaktan gizli cihaz izleyen rat keylogger ve s yazdırılması mümkün mü? Linkden bir şey indirmede. Sadece tıklama ile ve gmail parolasını ele geçirmekle uzaktakı kötü niyetliler o parolasını çaldıkları gmail ile o cihaza bir şeyler indirte biliyor mu?
2. Gmail hesabı açınca ekranda kendiliğinden küçük pencere açıla biliyor mu? 3 saniyelik minik bildiri gibi içinde 1mesaj. Kendiliğinden oluşup yok olan. Bildiğimiz mail kutusuna gelen maillerden değil. Adsız kalsörsüz küçük pencere. Mümkün mü öyle şey? Sadece 1 gmail adını bilmekle

Çözüm
Canim kardesim yasin kac merak ettim. Phisingle benim tek olan gmail adi parolasini caldiklarinda o gmail de yillardir benim android 6da senkronize ise o phishing linkleri yapa bilenler uzaktan senkronize benim cihaza o gmaille gizli seyler yukletemez mi? 2021 de nasildi android.
Ben gecenlerde 1gmailden 2 ayri telefonda ayni numara ile whatsapp indirdim. 1ci cihazda whatsappda o gmaili yazmasam da 2ci cihazda o ayni gmaille whatsapp yuklemek isteyince 1ci cihazin adi cikti play storeda yukle dedi 2ci cihazdan play storedan 1ciye cihaza bildirim gitmeden whatsapp yukleye bildim.
Onlar -phishing linkleri yapa bilenler gmail parolasini da çala bilenler gizli casus ratlar yukletemiyor mu? Kesin emin misiniz?
Canım abim ben bu tür...
2 Haz 2023
106
11
Ratı buluştırmak için hedef işlem yapması gerekir tek bir linke tıklayarak rat yemek pek mümkün değil
Merhabalar. Gmailime durmadan bir sürü mail geliyordu. Ana klasore. spama degil. Dalginken birini açıp aboneden çıkma için kısıma gmail parolasi ve altindaki küçük kutucuğa ✓ bu sembolu koyduk. O şekilde o gmailin senkronize olduğu cihazlara rat mi atildi? Cihaza Erişildi mi? Mesela ben cihazda nereye ne yaziyorsam klavye tuşlarim loglar onlara mi gitmiş oldu? Yani şu an buraya yazdıklarimi onlar o yolla uzaktan görüyorlar mi?

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,014
1,483
Merhabalar. Gmailime durmadan bir sürü mail geliyordu. Ana klasore. spama degil. Dalginken birini açıp aboneden çıkma için kısıma gmail parolasi ve altindaki küçük kutucuğa ✓ bu sembolu koyduk. O şekilde o gmailin senkronize olduğu cihazlara rat mi atildi? Cihaza Erişildi mi? Mesela ben cihazda nereye ne yaziyorsam klavye tuşlarim loglar onlara mi gitmiş oldu? Yani şu an buraya yazdıklarimi onlar o yolla uzaktan görüyorlar mi?
Keyloger var ise evet görüyor virüs silinmedi ise tabi

2 Haz 2023
106
11
Keyloger var ise evet görüyor virüs silinmedi ise tabi
O şekilde yani keylogger ve virus yüklemiş oluyorlar mi?
Nerede nasıl göre bilirim keylogger ve virus var mi yok mu?

Ratı buluştırmak için hedef işlem yapması gerekir tek bir linke tıklayarak rat yemek pek mümkün değil
Tek linke tıklama değil onlarin gonderdiyi mailde unsubscribe a parola yazmakla ve altindaki kısımdaki küçük kutucuğa ✓ bu onay işaresini koymakla keylogger yazdırmış mı oldular ?

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
467
296
Kuvâ-yi Milliye
Merhaba,

Bazı senaryolarda hedefe GET isteği gönderdiğimiz an download işlemi uygulanabiliyor (İzin verilenlere göre değişebilir)

Şahsen bir link üzerinde test ettim, linke sadece tıkladığımda bildirimsiz exe dosyası indirip yürütebiliyordum. (Mobil cihazlarda hedef sistemde root yetki & Jailbreak yapılmış olması gerekiyor)
Aksi takdirde diğer arkadaşlarımın dediği gibi pek mümkün değil.

İyi Forumlar.

Maroaa

Asistan Moderatör
13 Mar 2023
146
64
Merhabalar. Sadece maile gelen linki açıp unsubscribe da parola yazınca o gmailin senkronize olduğu androide uzaktan gizli cihaz izleyen rat keylogger ve s yazdırılması mümkün mü? Linkden bir şey indirmede. Sadece tıklama ile ve gmail parolasını ele geçirmekle uzaktakı kötü niyetliler o parolasını çaldıkları gmail ile o cihaza bir şeyler indirte biliyor mu?
2. Gmail hesabı açınca ekranda kendiliğinden küçük pencere açıla biliyor mu? 3 saniyelik minik bildiri gibi içinde 1mesaj. Kendiliğinden oluşup yok olan. Bildiğimiz mail kutusuna gelen maillerden değil. Adsız kalsörsüz küçük pencere. Mümkün mü öyle şey? Sadece 1 gmail adını bilmekle
Remcos uzaktan bağlantı ile yapılabilir, remcos yönetim aracı free ve pro versiyonlarıda mevcut. Hackerlar, backdoor oluştararak kurban makinaya yüklüyorlar. Backdoorları oyunların içine entegre ederek veya proğramların veya sizi sosyal mühendislikle manipüle edip, herhangi bir dosya indirmenizi sağlıyabiliyorlar. Ama tek link üzerinden dediklerini yapmak çok zor gibi. Bunu başardıktan sonra, herhangi bir proğram ve yazılım ile yapılabilir. Remcos ile neler yapabilirsin; sistem özellikleri, ekran kaydı, özel dosyalar, yazışmalar, kurban makina hafızaya parola kaydetti diyelim onlarıda çekebiliyorsun, komut çalıştırma, komut kullanma, network ile ağ ile ilgili bilgileri alabilirsin.

2 Haz 2023
106
11
Remcos uzaktan bağlantı ile yapılabilir, remcos yönetim aracı free ve pro versiyonlarıda mevcut. Hackerlar, backdoor oluştararak kurban makinaya yüklüyorlar. Backdoorları oyunların içine entegre ederek veya proğramların veya sizi sosyal mühendislikle manipüle edip, herhangi bir dosya indirmenizi sağlıyabiliyorlar. Ama tek link üzerinden dediklerini yapmak çok zor gibi. Bunu başardıktan sonra, herhangi bir proğram ve yazılım ile yapılabilir. Remcos ile neler yapabilirsin; sistem özellikleri, ekran kaydı, özel dosyalar, yazışmalar, kurban makina hafızaya parola kaydetti diyelim onlarıda çekebiliyorsun, komut çalıştırma, komut kullanma, network ile ağ ile ilgili bilgileri alabilirsin.
Bir şey anlamadim. Netvorkle ilgili bilgileri napiyorlar? O remcos keylogger mi? Dedigim gibi linke "aboneden cik"ta gmail parolasi yazmiştim. 3 yil once eski androide o yolla klavye yazilarini izleye bilmişler midir? Oyun falan yuklememistim. Sadece o mailler gelmesin artik diye aboneden cikmak için parola yazmiştik

2 Haz 2023
106
11
Merhaba,

Bazı senaryolarda hedefe GET isteği gönderdiğimiz an download işlemi uygulanabiliyor (İzin verilenlere göre değişebilir)

Şahsen bir link üzerinde test ettim, linke sadece tıkladığımda bildirimsiz exe dosyası indirip yürütebiliyordum. (Mobil cihazlarda hedef sistemde root yetki & Jailbreak yapılmış olması gerekiyor)
Aksi takdirde diğer arkadaşlarımın dediği gibi pek mümkün değil.

İyi Forumlar.
3 yil önce android 6 idi. Root yani fabrika ayarlari hard reset mi? Root hiç yaptirmamiştim. Sadece bazi şeyleri saklayarak fabrika ayarlarina dondurmustum telefonu. O dediyiniz exe fayli pdf vvord doc.la da mi yukleniyor cihaza? Yani biri bir test pdf word dosyasi gonderince ondan da mi bulasiyor keylogger? Keylogger varsa nasil nerede gore bilirim sile bilirim?

Phishing dostum bisey olmaz
Ne bisey olmaz? Cihazinda ne yaziyorsan suratina bakmadigin hastalara gitmesi hoş mu? Ailevi fotolarin olan gmail cihaza erişmeleri iyi mi?

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
467
296
Kuvâ-yi Milliye
3 yil önce android 6 idi. Root yani fabrika ayarlari hard reset mi? Root hiç yaptirmamiştim. Sadece bazi şeyleri saklayarak fabrika ayarlarina dondurmustum telefonu. O dediyiniz exe fayli pdf vvord doc.la da mi yukleniyor cihaza? Yani biri bir test pdf word dosyasi gonderince ondan da mi bulasiyor keylogger? Keylogger varsa nasil nerede gore bilirim sile bilirim?
Soğukkanlı olmanızı öneriyorum, antivirüs programı kullanın ve cihazdaki gereksiz uygulamaları silin. "anahtarlık testi" uygulayabilirsiniz. Bu, herhangi bir tuş vuruşunu tespit etmeye çalışan bir uygulama kullanarak yapılabilir. Ancak, bu yöntem tamamen güvenilir değildir ve sadece belirli türde keylogger'ları tespit edebilir.

Cihazı sıfırlamanız da kesin çözüme kavuşturacaktır.

aslan aslan

Basın&Medya Ekibi Asistanı
1 Şub 2023
738
285
Türkiye Cumhuriyeti. 🇹🇷
Bir çok yöntem mevcut bunların en sağlıklısı keylogger sosyal mühendislik yoluyla. Karşı tarafı kandıra bilirsin. Bu senin becerene bağlı bir durum alta bıraktım yotube kanalı linkinden yeni başlayanlar için bire bir uygun olan, videodur.

Son düzenleme:
2 Haz 2023
106
11
Soğukkanlı olmanızı öneriyorum, antivirüs programı kullanın ve cihazdaki gereksiz uygulamaları silin. "anahtarlık testi" uygulayabilirsiniz. Bu, herhangi bir tuş vuruşunu tespit etmeye çalışan bir uygulama kullanarak yapılabilir. Ancak, bu yöntem tamamen güvenilir değildir ve sadece belirli türde keylogger'ları tespit edebilir.

Cihazı sıfırlamanız da kesin çözüme kavuşturacaktır.
E tüm keylogger ratlari tespit etmiyorsa artik onu da yüklemem. Cihazi hard reset ettim tuşlardan da icerisinden ayarlardan da defalarla format sifirlama yaptim ama bilmiyorum ki ben formatlayana dek onlar neler yapa bilmiş? Klavyede yazdiklarimi, Ekran resimleri kamera goruntuleri ve s gizli casus şeyleri yazdirmaklari mümkun olmuş mu?((( Çok huzursuzum. Gmail parolasini çalip senkronize cihaza neler yapa bilmişler nelere erişe bilmişler bilmek istiyorum

Root neydi bu arada? Kötü bir şey mi iyi mi?

yotube kanalını inceliyebilirsin :

Teşekkürler..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.