Network Cihazlarıma Kablo Internet Nasıl Bağlayabilirim?

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Herkese merhaba. Evimde 5 adet bilgisayar var. 5' i de masaüstü. Bu bilgisayarlara kablo internet çektirmek istiyorum. 1 tane modem var evde onu yalnızca ana bilgisayar kullanıyor. Diğer 5 bilgisayarı kablo ile internete bağlamak için nasıl bir çözüm üretebiliriz? Performans kaybı kesinlikle olmaması gerekiyor. Gerekirse 5 adet internet paketi satın alırım.

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,

çoğaltıcı koyarak dağıtım yapabilirsiniz. Eviniz akıllı ev ise bağlantıyı sağlayıp her odada bulunan portları cihazınıza çekebilirsiniz. Bunun haricinde Wireless USB Adaptör alarak uzaktan bağlantı kurabilirsiniz

4tomx

Üye
30 May 2019
102
22
Öncelikle merhaba.Acces point kullanmanı öneririm,eğer bilgisayar farklı odadaysa her odaya 1 access point cihazı İnternetten daha detaylı araştırmanı öneririm bu Access Pointi
Umarım işine yarar.

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Peki her bilgisayara nasıl farklı IP atabilirim? Proxy kullanmadan.

DHCP sunucusu zaten bu yüzden var. Ağdaki cihazların çakışmaması için her ağa bağlandığınızda kullanılmayan farklı bir ıp adresi atar bağlanan cihaza. Tabii statik ıp kullanıyorsanız o farklı. Ağa her bağlandığınızda falan aynı ıp yi kullanıyorsunuz.

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9235684' Alıntı:
DHCP sunucusu zaten bu yüzden var. Ağdaki cihazların çakışmaması için her ağa bağlandığınızda kullanılmayan farklı bir ıp adresi atar bağlanan cihaza. Tabii statik ıp kullanıyorsanız o farklı. Ağa her bağlandığınızda falan aynı ıp yi kullanıyorsunuz.

Hocam şimdi yapacağım işten bahsedeyim biraz. Evde 4 adet bilgisayar olduğunu varsayalım. Kullanıcılar bu bilgisayarlara uzaktan bağlanacak. Her kullanıcının yerine yeni kullanıcı geldiği zaman farklı bir ip adresi ile işlem yapacak. Bunun sebebi ise bir önceki kullanıcı herhangi bir yerden yasaklanmış ise diğer kullanıcının bu yasağa takılmamasıdır. Bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz?

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...
Hocam şimdi yapacağım işten bahsedeyim biraz. Evde 4 adet bilgisayar olduğunu varsayalım. Kullanıcılar bu bilgisayarlara uzaktan bağlanacak. Her kullanıcının yerine yeni kullanıcı geldiği zaman farklı bir ip adresi ile işlem yapacak. Bunun sebebi ise bir önceki kullanıcı herhangi bir yerden yasaklanmış ise diğer kullanıcının bu yasağa takılmamasıdır. Bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Uzak bağlantıyı rdp ile veyahut teamviewer gibi araçlardan yapabilirsiniz. Ip değiştirmek için vpn,proxy kullanabilirsiniz.Yasaklayan yer MAC adresinizi banladıysa ne yapıcaksınız? Bu ihtimalde var.

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9235693' Alıntı:
Uzak bağlantıyı rdp ile veyahut teamviewer gibi araçlardan yapabilirsiniz. Ip değiştirmek için vpn,proxy kullanabilirsiniz.Yasaklayan yer MAC adresinizi banladıysa ne yapıcaksınız? Bu ihtimalde var.

Doğru söylüyorsunuz. Peki internet cafe sahipleri ne yapıyor böyle bir durumda? Günde yaklaşık 50 kişi kullanıyor bir bilgisayarı. Ancak ben hiçbir internet cafede IP veya MAC ban yendiğini görmedim. Bunu çok merak ettim açıkçası.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Doğru söylüyorsunuz. Peki internet cafe sahipleri ne yapıyor böyle bir durumda? Günde yaklaşık 50 kişi kullanıyor bir bilgisayarı. Ancak ben hiçbir internet cafede IP veya MAC ban yendiğini görmedim. Bunu çok merak ettim açıkçası.

İnternet kafe sahiplerinin static IP adresi mevcut normal internet servisi sağlayıcıların ip adresi gibi değil internet servis sağlayıcısına başvuru yaparak alıyorlar. Bunu da kaymakamlığa bildiriyorlar

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper

Bunun sebebi insanların internet cafeye hackerlik değil de oyun oynamak için gitmesi.Ben şahsen ip ban yediğini gördüm , ama normal insanlar gidip internet cafede ban yiyecek bir şey yapmadıkları için bu çok küçük bir ihtimal , aynı zamanda her 5-6 saatten bir modemi resetliyorlar internet hızında düşme olmasın diye , o an yeni bir ip alıyor , sen de arada resetleye bilirsin modemi...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.