Zararlı Yazılım Claim Your Prize Botu

Heartdarq

Katılımcı Üye
28 Kas 2020
429
1
Selamün Aleyküm,
Dün gece saat 22.00 civarı discord sunucumuza bir bot geldi adı 'Claim Your Prize' daha öncelerde bot hakkında şikayetler olmuş bot kişilerin özeline link atıyor bedava nitro diye kişiler tıklayınca ip adresleri bota gidiyor, ayrıca sunucudaki kullanıcılar tıkladığı zaman bot sunucuya geldi bu nasıl oluyor izinleri falanda yok
Bu botla karşılaşan varmı?
Herhangi bir bilgisi olan varmı?
bot bu: https://ibb.co/RBBGgKz

Son düzenleme:

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,262
1,001
Merhaba, botlar kafasına göre istediği sunucuya giremez. Sunucu içerisindeki bir yönetici eklemiştir veya bot sandığınız hesap bir kişiye aittir

Heartdarq

Katılımcı Üye
28 Kas 2020
429
1
şunu belirteyim bot olarak adlandırılması için yanında mavi renkte bot yazması lazım ve botta böyle bir işaret vardı ,bir üye değil olması için davet olması lazım ve davet kısmında davet yok adminlerden herhangi biri eklememiş çünkü öyle bir yetkileri yok ama bir bot rastgele discord üyelerine böyle linkler atıyor hediye nitro şeklinde üyeler girdiklerindede beyaz bir ekran ve sadece reklam görünüyor sunucuya sadece ben bot ekleyebilirim böyle bir bot eklemedim adını bile yeni duyuyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.