Clash Of Clans Bölüm Rehberi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'Börteçine

Adanmış Üye
25 Şub 2016
7,213
527
1) Clash of Clans Nedir?
1_m7eS70d2Nhtk4-3YdHp3mg-850x491.jpeg

Kaynak üreterek kendi şehrimizi kurabileceğimiz bir mobil oyun. Altın ve mor iksir madenlerinin seviyelerini yükselterek saat başına maden üretim sayımızı arttırarak başlangıç seviyesinde daha çabuk gelişebilirsiniz. Kaynak üretimi dışında, şehrimizi yağmalardan koruyabilmek için iyi bir savunma stratejisi belirlememiz gerekiyor. Bununla birlikte yapacağınız sardırılarda kullanacağınız yöntemlerde savaş başarılarınızı belirliyor.


Oyunda her şeyi aynı anda yapamamasınız. . Bu yüzden önceliklerinizi belirliyerek o yönde geliştirmeleri ilk önce yapmalısınız ve devamında bu yolda devam etmelisiniz. şehirdeki yapılar; Belediye binası, büyü fabrikası, kara kışla ,iksir toplayıcı, altın madeni,labaratuvar, kışla, , kara iksir devamında , iksir deposu, altın deposu, kara iksir deposu ve inşaatçı kulubesi. Bu yapıların bazılarını oyunun ilk başlangıcında yapabiliyor iken, bazı yapıları yapabilmek için belediye binanınızın seviyesini yükseltmeniz gerekiyor. Bu yapılar dışında bu yapılar düşman sardırılarından korumanızı sağlayan şehir duvarlar ve savunma birimleri bulunuyor. Hem şehir duvarların hemde savunma birimlerinin seviyeleri geliştirmeniz önemli. Bu nedenle şehirinizin duvarlarını ve şehrinizi iyi bir şekilde sınırlayarak içeriye savunma mekanizmasını en iyi şekilde kurmanız gerekiyor. savunma yapıları ise şu şekilde; Okçu kulesi, Havan, Hava savunması, top, Büyücü kulesi, gizli tesla, X-yayı ve Cehennem Kulesi. Bu savunma birimlerine ilave olarak şehrimizi savunmamızı elde eden diğer engel ve patlayıcılar bulunuyor. Eğer bu birimleri köyünüzün kilit noktalarına konumlandırlırsanız sardırıda bulunan düşmanlar neye uğradığını şaşırarak bir anda savaşı kaybedebiliyorlar. Siz de başarılı bir savunma ile kupa kazanıyorsunuz.

Kupa demişken, oyunda kaynak üretimi ve seviyeniz dışında kupaya önem vererek, bir tek kupa elde etmek için de oynayabilirsiniz diğer birden fazla oyuncu şeklinde. Kupa, elde ettiğiniz savaşlardan ve başarılı bir şekilde savunduğunuz rakip saldırılarından kazanabileceğiniz bir ödül sistemi. ancak oyundaki sıralamaların hepsi bu kupaya göre yapıldığı için, kupa bir çok oyuncu için daha düşük seviyedeyken önemli bir yer alıyor.

şehri inşa etme ve aksiyon evresi olarak ikiye bölerek oyunun biraz daha içlerine girmek, yeni başlayan yada başlamayı düşünen üyelerimiz için oldukça yararlı olacaktır.Clash-of-clans-koy-binasi-duzenleri-8.jpg

2) Köy İnşa Aşaması


Clash of Clans’ı Android ve iOS cihazlarınıza indirip yükledikten sonra oyuna ilk başta neredeyse bomboş bir şehir ile başlıyorsunuz. ancak size verilen altın ve iksirleri kullanarak bazı maden ve bina gelişimi yapabilirsiniz. İlk aşamada en fazla ihtiyacınız kaynaklar olduğu için altın ve iksir madenlerini yapmanız ve seviyelerini yükseltmeniz daha önemli. Bu aşamadan sonra eğer çok fazla zaman ayırabilirim diyorsanız, askeri ordulara ve yapılara önem vererek, ilk bir kaç günlük sürenin ardından düşmanlara sardırmaya başlayıp kaynaklarını ele geçirebilirsiniz. Yapacağınız saldırılarda düşmanlarınızı yenip yenemeyeceğinizi iyi bir halde düşünmeniz gerekiyor. Aksi halde savaşların kazancından çok kaybı oluyor.

Savaş konusunu bir sonraki aşamada ayrıntılı şekilde anlatacağım. O yüzden şehir inşaasına geri dönelim. şehirde en önemli yapınız belediye binası. Bu yapının seviyesi arttıkça, yapabileceğiniz savunnma, askeri, araştırma benzer şekilde diğer tüm yapılar ve orduların sayısı da çoğalıyor, geliştirme seviyesi de. Ancak belediye binasını yükseltirken dikkat etmeniz gereken yere, belediye binasını bir üst seviyeye çıkarmadan önce, kendi seviyesinde bulunan diğer bütün yapıları ve orduları maksimum seviyeye geldiğinden emin olmak . Kısaca fazla geliştirebileceğiniz bir şeyiniz kalmadığında, belediye binasını bir üste getirerek , daha güçlü rakiplerin ligine çıkmak, gireceğiniz savaşlarda ve karşılaşacağınız savaşlarda başarı oranınızı arttırıyor.

Belediye binasından sonraki yapacağımı iş ise madenler ve savunma olmalı. Çünkü şehrinizin kalkan koruması olmadığı her dakika, saldırıya açık halde oluyor ve milyonlarca oyuncu olduğu için, oldukça fazla saldırı ile karşılaşıyorsunuz. ilave olarak başarılı bir savunma size beklenmedik kupa kazanmanızı sağlıyor.Clash-of-clans-koy-binasi-duzenleri-8.jpg

3) Aksiyon AşamasıClash of Clans’ın savaş evreleri 2 farklı seçenek veriyor. tekli oyuncu modunda goblinler ile savaşıyorsunuz, veya diğer oyuncuların şehirlerine sardırarak ganimet kazanıyorsunuz. Tekli oyuncu modunda saldırıda bulunacağınız goblinler, genel anlamda savaşların yapısını öğrenebilmeniz amacı ile geliştirilmiş . Fakat goblin şehirlerini yok ederek devam ettikçe daha zorlu savunmaya sahip goblin şehirleri karşılaşıyorsunuz. Eğer
dahayeni bir oyuncuysanız, savaşlarda neler olup biteceğini görmek için goblinler ile savaşmanızı tavsiye ederim . Bu sayede savaşlarda neler yapmanız yada yapmamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise çok daha fazla kaynak kazancı ile birlikte çok daha fazla da riski olan , online savaş. Bu yöntemi seçerseniz , size verilen şehirlenden birini seçerek saldırmanız gerekiyor. Karşınıza gelen köye saldırmak istemezseniz, bir miktar altın karşılığında sınırsız olarak rakibi değiştirebiliyorsunuz.

Rakibinizi seçerek rakip oyuncunun şehrine saldırmaya başladığınız zaman savaşı bitirmek için 3 dakika zamanınız var. Bu zaman içinde kazanmak için yeterli olan hasarı yapmanız yada düşmanın belediye binasını yıkmanız gerekiyor. eğer düşman şehrinin belediye binasını yıkmayı başarırsanız, savaşta ne olursa olsun savaşı siz kazanmış sayılıyorsunuz. Fakat kazanacağınız ganimet miktarı düzenlediğiniz sardırıya göre değişiyor.

Savaş söz konusu olduğunda, Clash of Clans’da bir den fazla senaryo ortaya çıkıyor. Kimi oyuncular belediye binalarını dışarıda bırakarak rakiplerinin bir kaç asker ile onları yenebilmelerine izin verirken, bazılarıda belediye binaları üzerine öyle bir savunma kuruyorki yıkabilen çıkmıyor. Yapacağınız savaşlar her geçen gün daha da zorlaşmaya başlıyor. Bunun sebebi ise oyun çok fazla savunma birimi ile değişik yapıların eklenmesi. Savaşlarda rakibinizin kurnaz hamleleri sizi hiç beklemediğiniz şeyler ile karşı karşıya bırakabilir.

savaşlarda yerleştirdiğiniz askerleri yönetmek mümkün değil. Bu sebeple askerlerin yerleştirmesini yaparken çok iyi kararı verdiğinize kesin olarak emin olmanız gerekiyor. Aksi taktirde savaşı kaybetme ihtimaliniz yüksek. Askerleri yönetebilmek mümkün değil ama bazı asker türlerini, sahip oldukları özelliklere göre savaşa sokmak elinizde. Örnek olarak en fazla kullanacağınız asker türlerinden biri olan devler. Bu devler hem çok güçlü hemde bununla birlikte savunma binalarını hedef alarak, en yakında savunma binalarına gidiyorlar. Tek kötü tarafları ise çok yavaş hareket etmeleri. Savaşta kullanacağınız goblinler ise düşmanın altn ve iksir depolarına koşarak , buraları yıkıp savaşı kaybetseniz bile büyük miktarda bir kaynak elde etmenizi sağlıyor. ama goblinler çok nadiren savaşlarda kullanılıyor. Goblinleri kullanabilmek için doğru rakibi bulmanız gerekiyor.

ancak agresif bir Clash of Clans oyuncusu olmak istiyorsanız sınırsız sayıda sardırı yapabileceğiniz bilmeniz gerekiyor. Fakat bir savaştan çıktıktan sonra, yeni birimler oluşturabilmek için birden fazla kışla binası yapmanız gerekebilir. Eğer köyünüze bir saldırı alırsanız ve bu rakibinizden geliyorsa başarırsa köyünüz dışarıdan gelecek başka saldırılara karşı belirli bir süre kalkan altına giriyor.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.