Yazılım | Programlama Cmd İle Dosya Açma

Feritbycn

Yeni üye
16 Tem 2019
32
0
merhaba sevgili tht ailesi ve yönetimi. cmd komutunda notepad yaptıgımda notepat ı acıyor ama ls yaptıgımda veya php dosyaismi.php yaptıgımda ekte verdıgım resımdekı hatayı alıyorum bunun sorununu cozemedım bır turlu bırcok yol denedım yardımcı olurmusunuz.Şimdiden tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:

blour

Üye
21 Haz 2019
102
1
Cevap: Cmd komut (yardım)

merhaba sevgili tht ailesi ve yönetimi. cmd komutunda notepad yaptıgımda notepat ı acıyor ama ls yaptıgımda veya php dosyaismi.php yaptıgımda ekte verdıgım resımdekı hatayı alıyorum bunun sorununu cozemedım bır turlu bırcok yol denedım yardımcı olurmusunuz.Şimdiden tesekkurler

'ls' bir windows komudu değildir. 'dir' yaz hata almassın.

RegularExp

Yeni üye
9 Eyl 2015
39
0
Cevap: Cmd komut (yardım)

Dostum, dir yazarsan hata almazsın. Ayrıca PHP dosyalarını direkt öyle çalıştıramazsın. Windows sistemlerde hazır PHP interpreter gelmiyor maalesef. :( Kurman gereklidir.

Ego1st

Uzman üye
15 Mar 2018
1,109
25
Merhaba,

ls değil dir kullanmanız gerek.

php'yi de cmd'ye php yazarak kullanmanız için path'e eklemeniz lazım

php_env_var.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.