Cmd

Dret*

Üye
16 May 2013
208
1
arkadaşlar cmd de bir programı phyton olmadan açmaya çalıştım, bana yüklü programlardan birisini seç dedikten sonra notepad ayarladım, şimdi hatayı düzeltip phyton kurdum ancak her deneyişimde notepad açılıyor onu nasıl düzeltebilirim ?

GhostMask

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
771
0
Bulgaria
Birlikte aç dedikten sonra aşağıda Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan diye bir seçenek var.o açık duruyo sen notepad++ açınca bu tür dosyaları notepad++ ile açıyor.
Tekrar birlikte aç de python'u bulup seç ve Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullanı işaretle bida başka türde açarken aşağıdaki kutucuğuğa dikkat et.

illa notepad++ değil örnek verdim.:)

İyi forumlar...

Dret*

Üye
16 May 2013
208
1
Birlikte aç dedikten sonra aşağıda Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan diye bir seçenek var.o açık duruyo sen notepad++ açınca bu tür dosyaları notepad++ ile açıyor.
Tekrar birlikte aç de python'u bulup seç ve Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullanı işaretle bida başka türde açarken aşağıdaki kutucuğuğa dikkat et.

İyi forumlar...

bakın kod olarak yazıyorum onu, cmd de entere tıkladığım anda program açılıyor, bunu düzeltmenin yolu nedir peki ?

GhostMask

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
771
0
Bulgaria
python yazılımına tıkla > birlikte aç de > varsayılan programı seç

gXg6L3.png

Oradan pythonu seç.Yoksa pythonu nereye kurduysan oraya bak.

PQdDE9.png

Sonra aşağıdakine tıkla.hep python ile açman için.Not olarak notepad te açıcaksan birlikte aç > varsayılan program notepad seç ve altaki kutucuğu işaretleme yoksa hep notepad ile açar.
biz python ile açıcağımız için altaki kutucuğu işaretliyoruz.

9GzNpk.png

Sonra tamama bas.bukadar.

İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.