Co Admin 'Reiɴα' İle Röportaj!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
2
3,006
Yönetici kişiler yöneticiliğini yapmayı bilmiyorsa bana sebepten bahsedemezsiniz. Bu kadar kaçamak cevaplarla da yöneticileri savunmanız anlamsız. Profilime yapılan yorum haklıydı ki bunu siz de biliyorsunuz. Siz de bir yöneticisiniz, yöneticiliğini bilmeyene öğretmesi gereken de sizsiniz.
Bu konuyu burada daha fazla detaylandırmayalım, özelden görüşelim.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
Merak ettiğim şey neden bu kadar bilgi varken Pentester olmak yerine veya Blue team cyber defender olmak yerin serbest meslek yapıyor

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
Oooo ne demezsin kanka çok rahat. Açıyon udemyi, paytın eskuel falan öğreniyorsun. Sonra zenginsin
ya rahat derken şimdi düşün sabah 8 de kalkıyorsun buz gibi havada dükkanı açıyorsun para hesap kitap vs Ama siber işe yönelince bak ctf de çözüyormuş bi yanıtta gördüm daha rahat değilmi remote çalış nmap taramanı aç kahveni al sitede bug ara

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
907
ZYZZ
ya rahat derken şimdi düşün sabah 8 de kalkıyorsun buz gibi havada dükkanı açıyorsun para hesap kitap vs Ama siber işe yönelince bak ctf de çözüyormuş bi yanıtta gördüm daha rahat değilmi remote çalış nmap taramanı aç kahveni al sitede bug ara
Döner yiyecek paran mı yok? Lanet olsun dostum o zaman bir dönerci aç!

Şaka bir yana öyle rahat değil o işler ya.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
hangi kısmı zor mesela bende mart ayından sonra başlayacağım işe stajyerlik yapıp çalışmaya yönelicem o yüzden soruyorum

mesela adam gelip siteme sızmayı dene diyor şirketlerin çoğu zaten acunetx burp suite pro sürüm kullanıyor otomotik tool'a url i yapıştır birazda manuel bug ara nmap fln tara yani böyle olduğunu biliyorum zorluk kısmı ne kadar zor neler var bilemem

serg.

Üye
13 Ağu 2022
125
1
52
Monaco
hangi kısmı zor mesela bende mart ayından sonra başlayacağım işe stajyerlik yapıp çalışmaya yönelicem o yüzden soruyorum

mesela adam gelip siteme sızmayı dene diyor şirketlerin çoğu zaten acunetx burp suite pro sürüm kullanıyor otomotik tool'a url i yapıştır birazda manuel bug ara nmap fln tara yani böyle olduğunu biliyorum zorluk kısmı ne kadar zor neler var bilemem
Her işin en büyük zorluğu, karşınızdakini hiç bir zaman memnun edememektir.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
907
ZYZZ

Mesela en önemlisi oturma organın felç olabilir 😱

Bol şans ve başarı dilerim.
Bu sektörde kolay değil, herkese ekmek yok maalesef. Hacker mı olçan çen diye dalga geçip insanların başvurularını ret eden firmalar biliyorum.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
Mesela en önemlisi oturma organın felç olabilir 😱

Bol şans ve başarı dilerim.
Bu sektörde kolay değil, herkese ekmek yok maalesef. Hacker mı olçan çen diye dalga geçip insanların başvurularını ret eden firmalar biliyorum.
çok şükür o kısımı atlattım uzman birinden ders alcam tecrübe edinerek uzmanlığa gidicez bakalım inşallah oturma organımız zarar görmez diyelim bari

CyberLogin1907

Yeni üye
4 Ocak 2023
22
9
Nick'inizin anlamı yanlış haberiniz olsun Ey iman edenler! 'râine' demeyin, 'unzurna' deyin ve iyi dinleyin, kâfirler için elemli bir azap vardır."(Bakara, 2/104) raine reina aynı anlamdadır sadece bazı topluluklarda kendi telafuzlarına göre değişmiş olabilir iyi forumlar

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,766
16
3,690
23
Ankara
Nick'inizin anlamı yanlış haberiniz olsun Ey iman edenler! 'râine' demeyin, 'unzurna' deyin ve iyi dinleyin, kâfirler için elemli bir azap vardır."(Bakara, 2/104) raine reina aynı anlamdadır sadece bazı topluluklarda kendi telafuzlarına göre değişmiş olabilir iyi forumlar
Reina: Kelime anlamı olarak İspanyolca'da "Kraliçe" anlamı taşımaktadır. Dedikleriniz çok farklı şuan.

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
3
320
24
“Râinâ” kelimesi için tefsirlerde değişik mânalar verilmiş ve açıklamalar getirilmiştir (bk. Taberî, I, 469-471; Râzî, III, 224; Şevkânî, I, 136). Bir yoruma göre “râi” (emir kipi) şeklindeki türetilmiş fiil kalıbı (müfâale babı) genellikle iki kişi veya iki zümre arasındaki karşılıklı ilişkileri, tutum ve davranışları ifade ettiğinden, “râinâ” sözü “Bizi kolla, gözet; sen bizi gözetmezsen biz de seni gözetmeyiz” veya “Bizi can kulağıyla dinle; sen bizi dinlemezsen biz de seni dinlemeyiz!” şeklinde bir anlam içerir. Bu ise Peygamber’e karşı bir saygısızlığı çağrıştırmaktadır. Oysa Kur’an-ı Kerîm müslümanları Peygamber hakkında her zaman edepli ve nazik olmaya davet etmekteydi. Bu âyette de Resûl-i Ekrem’le konuşurken ona, belirtilen anlama gelebilecek bir kelimeyle ve kaba bir tavırla hitap etmelerini yakışıksız bulmuş; bunun yerine “unzurnâ”, yani “Bize bak, bize ilgi göster” veya “Bize tebliğde bulunurken mühlet ver, durumumuzu gözet ki sözünü daha iyi kavrayıp anlattıklarını öğrenebilelim” demelerini; ayrıca Resûlullah’ı dikkatle dinleyip söylediklerini zihinlerine yerleştirmelerini emretmiştir. Başka bir yoruma göre “râinâ” kelimesi Arapça’da hakaret anlamı taşımamakla birlikte, İbrânî dilinde “râinâ” gibi telaffuz edilen bir hakaret kelimesi bulunmaktaydı. Medine yahudileri hakaret maksadıyla bu kelimeyi kullandıkları, hatta Hz. Peygamber’le tartışırken aynı kelimeyi telaffuz ettikleri (Nisâ 4/46) için âyette müslümanlara, bunun yerine aynı anlama gelen “unzurnâ” kelimesini kullanmaları öğütlenmiştir (Taberî, I, 473-474; Şevkânî, I, 136).
Kaynak : Kur'an Yolu Tefsiri Cilt: 1 Sayfa: 176

@Reiɴα @CyberLogin1907

Raina veya Reina adını araştırdım, forumda bir sakıncası yok, dini konuda sakıncalı. Çünki Peygamber efendimize karşı söylenmemesi gerekir (her şeyden karşılık beklemektir, bu saygısızlık olduğu için). Yani oradaki emr peygamber efendimize söylenmemesi gerektiğini gösterir. KISACA FORUMDA KULLANIMDA BİR SAKINCA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. Yanlış söylemediğimi düşünüyorum inşAllah.

Yinede Allah en iyisini bilir.

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
2
3,006

“Râinâ” kelimesi için tefsirlerde değişik mânalar verilmiş ve açıklamalar getirilmiştir (bk. Taberî, I, 469-471; Râzî, III, 224; Şevkânî, I, 136). Bir yoruma göre “râi” (emir kipi) şeklindeki türetilmiş fiil kalıbı (müfâale babı) genellikle iki kişi veya iki zümre arasındaki karşılıklı ilişkileri, tutum ve davranışları ifade ettiğinden, “râinâ” sözü “Bizi kolla, gözet; sen bizi gözetmezsen biz de seni gözetmeyiz” veya “Bizi can kulağıyla dinle; sen bizi dinlemezsen biz de seni dinlemeyiz!” şeklinde bir anlam içerir. Bu ise Peygamber’e karşı bir saygısızlığı çağrıştırmaktadır. Oysa Kur’an-ı Kerîm müslümanları Peygamber hakkında her zaman edepli ve nazik olmaya davet etmekteydi. Bu âyette de Resûl-i Ekrem’le konuşurken ona, belirtilen anlama gelebilecek bir kelimeyle ve kaba bir tavırla hitap etmelerini yakışıksız bulmuş; bunun yerine “unzurnâ”, yani “Bize bak, bize ilgi göster” veya “Bize tebliğde bulunurken mühlet ver, durumumuzu gözet ki sözünü daha iyi kavrayıp anlattıklarını öğrenebilelim” demelerini; ayrıca Resûlullah’ı dikkatle dinleyip söylediklerini zihinlerine yerleştirmelerini emretmiştir. Başka bir yoruma göre “râinâ” kelimesi Arapça’da hakaret anlamı taşımamakla birlikte, İbrânî dilinde “râinâ” gibi telaffuz edilen bir hakaret kelimesi bulunmaktaydı. Medine yahudileri hakaret maksadıyla bu kelimeyi kullandıkları, hatta Hz. Peygamber’le tartışırken aynı kelimeyi telaffuz ettikleri (Nisâ 4/46) için âyette müslümanlara, bunun yerine aynı anlama gelen “unzurnâ” kelimesini kullanmaları öğütlenmiştir (Taberî, I, 473-474; Şevkânî, I, 136).
Kaynak : Kur'an Yolu Tefsiri Cilt: 1 Sayfa: 176

@Reiɴα @CyberLogin1907

Raina veya Reina adını araştırdım, forumda bir sakıncası yok, dini konuda sakıncalı. Çünki Peygamber efendimize karşı söylenmemesi gerekir (her şeyden karşılık beklemektir, bu saygısızlık olduğu için). Yani oradaki emr peygamber efendimize söylenmemesi gerektiğini gösterir. KISACA FORUMDA KULLANIMDA BİR SAKINCA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. Yanlış söylemediğimi düşünüyorum inşAllah.

Yinede Allah en iyisini bilir.
Doğruya doğru bu kullanıcı adını seçerken bu kadar detaylı bir araştırma yapmadım. Ama ben bu anlamda kullanmıyorum, zaten yeni öğrendim. O yüzden bir sakıncası yoktur diye düşünüyorum

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
3
320
24
Doğruya doğru bu kullanıcı adını seçerken bu kadar detaylı bir araştırma yapmadım. Ama ben bu anlamda kullanmıyorum, zaten yeni öğrendim. O yüzden bir sakıncası yoktur diye düşünüyorum
O anlamda kullanılsa bile sakınca yok, çünki dine ait bir fiil değil, Allah peygamberimize öyle söylenmemesini buyurmuş, bu ise sadece nick. Mesela benim kendi nickname-mi "döverim" "öldürürüm" koymam gibi, bir anlam ifade etmez. Bu yüzden de sakınca yoktur inşAllah :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.