Çocuğuna okul kıyafeti alamayan baba intihar etti

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Türkiye, Kocaeli'nden gelen bir intihar haberiyle sarsıldı. Oğluna, okulun istediği pantolonu alamayan İsmail Devrim, çocuğu okuldan gönderilince kendisini banyoda iple asarak yaşamına son verdi. Çaresiz babanın eşine söylediği son sözleri ise, “Çocuklarıma bakamıyorsam, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” oldu.

basliksiz-1-62_16_9_1537552720.jpg

Körfez Yukarı Hereke’de ikamet eden İsmail Devrim (45), lisede okuyan çocuğuna okulun istediği pantolonu alamadığı için bunalıma girdi. Okulun istediği pantolonla okula gidemeyen çocuk derse alınmayarak bir gün yok yazıldı. Hereke Nuh Çimento Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi çocuk durumu anne ve babasına anlattı. Baba İsmail Devrim duruma çok üzüldü. Çaresiz baba eşine “Ben size ve çocuklarıma bakamıyorsam, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” dedi.

CEBİNDEN 20 LİRA ÇIKTI

Baba İsmail Devrim, bu konuşmadan bir gün sonrası, geçtiğimiz Perşembe sabahı 06.00 sularında evin banyosunda kendini iple asmış halde bulundu. Eşini banyoda asılı gören Hafize Devrim büyük şok yaşadı. Hafize Devrim hemen çocuklarına ve komşularına haber verdi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri İsmail Devrim’in hayatını kaybettiğini tespit etti. Eve gelen jandarma ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. Jandarma ekiplerinin incelemesinde babanın cebinden 20 TL para çıktığı öğrenildi.

1-16.jpg

OĞLUMU DERSE ALMAMIŞLAR

Yaşanan süreci gazetemize ağlayarak anlatan acılı eş Hafize Devrim, “Lise 1’e giden oğlum okuldan geldi. Anne, ‘Pantolonum okulun istediği pantolon olmadığı için dersime giremedim. Derse almadılar; bir gün yok yazıldım' dedi. Babası bunu duyunca çok üzüldü. Babası, ‘Hemen gidip alalım oğlum' dedi. Gebze'ye gidip pantolon aldılar. Akşam 21.00 gibi eve geldiler. Eşim bize, ‘Artık hemen yatın. Işıkları kapatın, televizyonu kapatın, ben çok yorgunum' dedi. Sabah erkenden uyandım, baktım banyoda ışık yanıyor. Herhalde ışık açık kaldı dedim. Kalktım baktım kendini asmış” dedi.

ÖLSEYDİM DAHA İYİYDİ!

İki çocuğu olduğunu birinin lise bire başladığını diğerinin de lise son sınıfta olduğunu belirten Hafize Devrim, “Oğlumun gittiği okulda kıyafetler belli. Buna uymak gerekiyor. Üstünü almıştık. Pantolonu alamamıştık. Pantolonu da sonra alırız diye düşünmüştük. Eşim o durumu kafasına çok taktı, ‘Ben size bakamayacaksam niye yaşıyorum ki? Çocuklarıma bakamıyorsam niye yaşıyorum. Ölseydim bundan iyiydi' dedi” diye konuştu.

KAZA GEÇİRDİĞİ İÇİN ÇALIŞAMIYORDU

Eşinin bir OSB'deki firmada tornacı olarak çalıştığını fakat bir süre önce motosiklet kazası geçirdiği için çalışamadığını belirten Hafize Devrim, “Bu kazada kolu ezilmişti. Sürekli aynaya gidip koluna bakıyordu. ‘Bu kolla nasıl çalışırım' diyordu. Bundan dolayı da üzülüyordu. Çalışamadığı için sıkıntı çekiyorduk. Bu evin kredi borcu var. O da bizi zorluyor” şeklinde konuştu. İsmail Devrim'in cenazesi memleketi Balıkesir'e götürülerek defnedildi.

1 Tem 2018
194
0
şahsen o kişi ben olsam ne yapıp edip hesabını sorardım ilerde ne derseniz deyin cahil çomar v.s umrumda değil ama hepsini doğduğuna pişman ederdim kim sorumlu ise

Losbey

Uzman üye
24 Mar 2018
1,196
0
Ankara
bu ülkede Suriyeli olmak istiyorum nedeni şuan o Suriyelilere verdiği yardımı bu türk babaya verseydi şuan o hayatta olurdu puansız en iyi lise kime verdiler Suriyelilere bedava burs kime verdiler Suriyeli bedava üni kazanma kime verdiler Suriyeliler her ay 1.800 maaş kime verildi Suriyeliler bizim askerlerimiz Suriye'de savaşıyor er ler maas veriliyormu hayır adamlar nargilesini alıyor sahilde nargile içiyor denizde taciz ediliyor türk kadınları kim ediyor Suriyeliler ceza ceza alsalar en fazla 5 ay bazen hiç almazlar

Son düzenleme:

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
suriyelilere 40 Milyar Dolar harcanmış iken bir Türkün kendi vatanında bir pantolon parası için intihar etmesi tüm ülkenin durumunu gözler önüne seriyor. Bunlar çok can sıkıcı şeyler. İnsan bazen kelime bulamıyor. Kendi ülkemizde mülteci olmakta ayrı bir sorun..

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Bu gibi olaylarla daha çok karşılaşırız. Okulun istediği pantolon kim bilir kaç liraydı. Daha da artar bu fiyat. Adamın aldığı maaş asgari ücret var sayarsak her ay elektrik , su faturası , pazar alış-verişi , onun bunun vergisi , geçmediğimiz köprüye ödediğimiz vergi derken gider arttıkça artıyor. İnsanlar ne yapacaklarını şaşırıyor. elalemin suriyelisi bizim ülkemizde rahat etsin yeter ki biz sokakta da yatarız.

fazeL

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
735
23
Ordugâh
Suriyelilere ve ihtiyacı olmayan milyonlarca kişiye, mekana ona buna gereksiz harcamalar yapıp Türk Milletine gelince cimri davranan devlete ne demeli...

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Suriyelilere ve ihtiyacı olmayan milyonlarca kişiye, mekana ona buna gereksiz harcamalar yapıp Türk Milletine gelince cimri davranan devlete ne demeli...

Bunun adı arap seviciliğinden başka bir şey değildir. Türkler hakkında kimin neler dediği zaten malum söylemeye gerek yok. Kendi ülkemizde mülteci olmak bizim işimiz zaten bazı arapçılar daha işlerin farkına varamamakta güçlük çekiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.