Yazılım | Programlama Çok Basit Bir Soru C#

NeGaTiFe

Üye
2 Eki 2013
92
1
2 farklı değişken değer mevcut örneğin x ve y değeri x her değiştiğinde y değerinin tek tek x değerini almasını istiyorum buna uygun bir kod yazabilir misin

C# KODLARIM BURDA

C#:
            if (botStart.Checked)
            {
                float PlayerX = m.ReadFloat(Farm.plX);
                float PlayerY = m.ReadFloat(Farm.plY);
                yord.Text = PlayerX.ToString() + "/" + PlayerY.ToString();
                float MobX = m.ReadFloat(Farm.mobX);
                float MobY = m.ReadFloat(Farm.mobY);
                xcord.Text = MobX.ToString() + "/" + MobY.ToString();
                {
                    if (MobY < 0 && MobX > 0)
                    {
                        m.WriteMemory(Farm.plX, "float", MobX.ToString());
                        m.WriteMemory(Farm.plY, "float", MobY.ToString());
                    }
                }

Şöyle diyelim:

2 farklı değer var

X: 1150
Y: 1130

Y değerinin X değerine 1131 1132 1133 1134 olarak X değerine tek tek eşitlenmesini istiyorum.
Ama şöyle bir durum daha var

X : 1150
Y: 1190

Eğer Y değeri X değerinden küçükse bu seferde eksi olarak düşmesi gerekiyor.

Varmı aklında bir fikiri olan.

Son düzenleme:

anakartsızpc

Yeni üye
10 Ocak 2023
29
6
2 farklı değişken değer mevcut örneğin x ve y değeri x her değiştiğinde y değerinin tek tek x değerini almasını istiyorum buna uygun bir kod yazabilir misin

C#

Şöyle diyelim:

2 farklı değer var

X: 1150
Y: 1130

Y değerinin X değerine 1131 1132 1133 1134 olarak X değerine tek tek eşitlenmesini istiyorum.
Ama şöyle bir durum daha var

X : 1150
Y: 1190

Eğer Y değeri X değerinden küçükse bu seferde eksi olarak düşmesi gerekiyor.

Varmı aklında bir fikiri olan.
int x = 1150;
int y = 1130;

if(x > y) {
for(int i = y; i < x; i++) {
y = i + 1;
Console.WriteLine(y);
}
}
else if(x < y) {
for(int i = y; i > x; i--) {
y = i - 1;
Console.WriteLine(y);
}
}

Bu kod x değeri y değerinden büyük olduğunda y değerini x değerine tek tek arttırarak eşitler. X değeri Y değerinden küçük olduğunda ise y değerini x değerine bir bir eşitlenene kadar azaltır..Eğerki x ve y değeri eşit ise y değeri değişmeyecek.Console.WriteLine bu kısımlara parantez içerisinde "y" harfini yazdım.

Son düzenleme:

NeGaTiFe

Üye
2 Eki 2013
92
1
int x = 1150;
int y = 1130;

if(x > y) {
for(int i = y; i < x; i++) {
y = i + 1;
Console.WriteLine(y);
}
}
else if(x < y) {
for(int i = y; i > x; i--) {
y = i - 1;
Console.WriteLine(y);
}
}

Bu kod x değeri y değerinden büyük olduğunda y değerini x değerine tek tek arttırarak eşitler. X değeri Y değerinden küçük olduğunda ise y değerini x değerine bir bir eşitlenene kadar azaltır..Eğerki x ve y değeri eşit ise y değeri değişmeyecek.

Merhaba x 'değerini bir labelden çekiyor. yani sabit olarak bir değeri yok bunun için nasıl bir düzeneleme yapaiblirim örneğin x 'değerininin olduğu labelin adı "xcord" y değerinin labeli ise "ycord"

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.