Çok iyi derecede kodlama biliyorum

Bozbeq

Üye
15 Mar 2017
101
0
Çok iyi derecede yazılım biliyorum şu an ki işimden ayrı olarak web üzerinden yapabileceğim bi iş
arıyorum biliyorsanız önerebilir misiniz?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Sen yeni mezun olmuşsun git okuluna dön bence.

"saydığım kavramlar kendisine yazılımcı diyen birisi için bilmesi "zorunlu" şeyler."
Zorunluymuş, yurtdışında gülerlermiş hahahaha 2 yıldır Türkiye firmalarına iş yapmıyorum. Kimsenin de güldüğünü görmedim. Karşılaşmadığıma göre pek de zorunlu şeyler olmasa gerek.

"Sektöre gitmediğin için bu şekilde konuşmanı".
Sen ünide pipinle oynarken ben bu sektördeydim zaten kardeşim. Sen kendini gerçek developer olarak mı görüyorsun? Eyvah eyvah.

"desgin pattern ntier kavramlarını duymamış kullanmamış kişilere"
hmm kullanmadığımı kim söyledi? Evde beni mi takip ediyorsun?

"Kurumsal şirketlerin üye dashboardları sanal pos entegreli, real time sosyal medya sunum ekranları, otomasyon, rezervasyon, kişisel web siteleri, wp/chrome eklentisi, mobil uygulama vs vs.."

aferin büyük işler yapmışsın bay ukala.

Cahilsin ve hala bununla övünmeye çalışıyorsun anlamıyorum.

Cahilliğimi ölçebilecek bir kapasite göremiyorum sende. İki üç öğrendiğin terimle gelip ukalalık yapıyorsun başka birşey değil. Yazılarında kesin konuşmuş olmasan "zorunlu,basit,temel" gibi sıfatları kullanmasan kimse birşey diyemez. Eyvallah dediğin algoritmaları öğrenelim, her bilgi güzeldir. Ama zorunlu nedir ya? Senin içine Sadi Evren kaçmış. Umarım kısa sürede çıkartırsın. Hayatında kolaylıklar diliyorum. He bir de asla "ben gerçek yazılımcıyım, ben çok iyiyim, bunu bilmeyenler cahil vs" deme. Bunu diyenlerin hiçbiri birşey başaramamıştır. 30 yıl geçse de kimse ben çok iyiyim diyemez yazılımda.

Sen şimdi yazılım mühendisi olmayana da gerçek yazılımcı demezsin şimdi. Mühendis falan değilim, geçen yazdan beri Boğaziçi Üni 3. sınıfa yazılım dersleri veriyorum. 2 kere seminer düzenledim. Keşke biri çıkıp sorsaydı "Travelling salesman problam" neden zordur diye. Neyse birdahaki sefere ben sorarım.

Sen görmemişsen bu kavramları bu benim sorunum değil senin kaybın. Demek ki yeterince kaliteli bir ortamda bulunmamışsın.

Daha saydığım kavramları duymadan nasıl yazılım eğitimi verebiliyorsun? Eğer bu dediğin gerçekse zaten üniversitelerden çıkan kaliteli yazılımcı sayısının neden az olduğunun kanıtısın resmen.

Hocasın ve en temel algoritmaları bilmiyorsun. Bu artık ayıbı da geçti.

Konuşma üslubunla kaliteni belli ediyorsun zaten.

Diplomayla mühendis veya yazılımcı olunmuyor. Saydığım hiçbir seyi bilmediğini söylüyorsun nasıl kullanmış olabilirsin bilmeden? Seni evinde izlememe gerek yok bunları bilmeyen adam algoritmik kod yazamaz recursivity i adam akıllı implement edemez, büyük bir sorunu küçük parçalara ayırıp çözemez büyük bir sistemin tasarımını yapamaz vs vs...

Her neyse, gerçekten eğitimci isen çok yazık senden ders alan öğrencilere.

Madem o kadar güveniyorsun konuşmak yerine yaptığın projelerini gösterir misin?

Ha bu arada hoca olduğuna göre yayınladığin teknik makaleleri de görelim çünkü biliyorsun akademisyen olmak için bu zorunlu bir şey.

Makalelerinin linklerini bekliyorum. Mümkünse ingilizce yazılmış yayınlar olsun.

Dipnot: hell1993 nickli tht üyesi akademisyen olcak üni de eğitim verecek he? Hmm salak falan sanıyor buradakileri herhalde.

Son düzenleme:

HeLL1993

Yeni üye
30 Tem 2007
34
0
Bursa
Sen görmemişsen bu kavramları bu benim sorunum değil senin kaybın. Demek ki yeterince kaliteli bir ortamda bulunmamışsın.

Daha saydığım kavramları duymadan nasıl yazılım eğitimi verebiliyorsun? Eğer bu dediğin gerçekse zaten üniversitelerden çıkan kaliteli yazılımcı sayısının neden az olduğunun kanıtısın resmen.

Hocasın ve en temel algoritmaları bilmiyorsun. Bu artık ayıbı da geçti.

Konuşma üslubunla kaliteni belli ediyorsun zaten.

Diplomayla mühendis veya yazılımcı olunmuyor. Saydığım hiçbir seyi bilmediğini söylüyorsun nasıl kullanmış olabilirsin bilmeden? Seni evinde izlememe gerek yok bunları bilmeyen adam algoritmik kod yazamaz recursivity i adam akıllı implement edemez, büyük bir sorunu küçük parçalara ayırıp çözemez büyük bir sistemin tasarımını yapamaz vs vs...

Her neyse, gerçekten eğitimci isen çok yazık senden ders alan öğrencilere.

Madem o kadar güveniyorsun konuşmak yerine yaptığın projelerini gösterir misin?

Ha bu arada hoca olduğuna göre yayınladığin teknik makaleleri de görelim çünkü biliyorsun akademisyen olmak için bu zorunlu bir şey.

Makalelerinin linklerini bekliyorum. Mümkünse ingilizce yazılmış yayınlar olsun.

Ne hocası kardeşim eğitimci falan değilim.3-4 kere eğitime gittim (Firma tarafından geliştirdiğimiz projeler hakkındaydı.) Aynı şekilde aynı projeler için seminer de düzenledim. Konu da yapay zeka&deep learning üzerineydi. Türkiye ve Amerika'da bir çok yazılımcı topluluklarında bulundum. Sohbet imkanlarım bol bol oldu. Hali hazırda kullandığın Laravel'i geliştirenlerden biriyim. Daha önce NTT Game'de yine yazılımcı olarak görev yaptım. Orada da bir çok tecrübe edindim ve ortamım gayet kaliteliydi. 16 yaşından beri de oldukça aktifim. Tüm topluluklara katılmaya çalışıyorum. Startupları kaçırmam. Yazılım mühendisi de değilim. Saydıklarından sadece divide&conquer ve "travelling salesman"ı bilmediğimi söyledim.İyi hoş yazıyorsun da nerenle okuyorsun? Biraz araştırdım bilmemem de pek farkettirmemiş. Konuşma üslubu kaliteyi belli etmez. Şehzade falan mısın? Yoksa edebiyatçı mı? İnsanlara kalitesiz,cahil,bilgisiz şöyle böyle demek üsluplu da benim yazdıklarım üslupsuz olmuş.

hell1993 tht üyesiymiş.

Nereden
Bursa
Konular
2

2007 de kayıt olmuşum 2 kere bişey yazmışım sonra taa şimdi girmişim,iki gün önce.. o da meraktandı da senin gibi insanlarla karşılaşınca neden uzun süre girmediğim anlaşıldı.

Son düzenleme:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Ne hocası kardeşim eğitimci falan değilim.3-4 kere eğitime gittim (Firma tarafından geliştirdiğimiz projeler hakkındaydı.) Aynı şekilde aynı projeler için seminer de düzenledim. Konu da yapay zeka&deep learning üzerineydi. Türkiye ve Amerika'da bir çok yazılımcı topluluklarında bulundum. Sohbet imkanlarım bol bol oldu. Hali hazırda kullandığın Laravel'i geliştirenlerden biriyim. Daha önce NTT Game'de yine yazılımcı olarak görev yaptım. Orada da bir çok tecrübe edindim ve ortamım gayet kaliteliydi. 16 yaşından beri de oldukça aktifim. Tüm topluluklara katılmaya çalışıyorum. Startupları kaçırmam. Yazılım mühendisi de değilim. Saydıklarından sadece divide&conquer ve "travelling salesman"ı bilmediğimi söyledim.İyi hoş yazıyorsun da nerenle okuyorsun? Biraz araştırdım bilmemem de pek farkettirmemiş. Konuşma üslubu kaliteyi belli etmez. Şehzade falan mısın? Yoksa edebiyatçı mı? İnsanlara kalitesiz,cahil,bilgisiz şöyle böyle demek üsluplu da benim yazdıklarım üslupsuz olmuş.

hell1993 tht üyesiymiş.

Nereden
Bursa
Konular
2

2007 de kayıt olmuşum 2 kere bişey yazmışım sonra taa şimdi girmişim,iki gün önce.. o da meraktandı da senin gibi insanlarla karşılaşınca neden uzun süre girmediğim anlaşıldı.

Konuyu kirletmeye devam etmeyelim.
Anlaşılan diplomasızılığın acısını içinde yaşıyorsun. Duvarına yazıyorum oradan devam edersek herkes için daha rahat olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.