Çok kolay şekilde PS3 4.89 nasıl cracklenir?

Emirr_

Üye
22 Eki 2023
53
16
Bilemezsin
Selam, bugün size PS3'ün 4.89 versiyonunun nasıl crackleneceğini göstereceğim, İsterseniz başlayalım.

Gerekenler:
Kod:
Python 3.10 (Windows)
^^^^^^^^^^^^
x64 : https://www.python.org/ftp/python/3.10.0/python-3.10.0-amd64.exe
x86 : https://www.python.org/ftp/python/3.10.0/python-3.10.0.exe

playstation-icon.png

İlk başta indireceğimiz sadece bir kaç dosya var. Benim elimdekiler en yeni versiyonlarından daha yeni güncelledim (HEN 3.3.0)

>> 4.89 HFW (196 MB) : Yandex
>> 4.89 AutoHEN (20 MB) : autohen
>> Rufus (Opsiyonel) : rufus

( Dikkat! Kesinlikle dosyaları klasöre ayıklamayı unutmayın, eğer zip halinde koyarsanız çalışmaz. )

Şimdi PS3'ümüzün ekranına geçip 4.89 HFW güncellemesini yüklememiz lazım

Bilgisayardan "4.89 HFW" adlı indirdiğimiz dosyayı ayıklayıp içindeki PS3 adlı klasörü herhangi bir flash belleğe atınız ancak flash belleğin KESİNLİKLE FAT32 formatında olması lazım.

( Dikkat! Eğer flash belleğinizi FAT32 yapamıyorsanız rufus'u verdiğim linkten indirip bu videoyu bu saniyeden itibaren izleyiniz!
)

Flash Belleği PS3'ümüze takıyoruz

Şimdi ayarlar yerinden sistem güncelleme kısmına geliyoruz

ps3-yazilim-1.png

Buradan "Depolama Ortamından Güncelle" seçeneğini seçiyoruz ve flash belleğin içindeki yazılım otomatik olarak bulunuyor. Sonra ise yüklemeye izin veriyoruz (Eğer bulunmazsa kurtarma modu üzerindende yapabilirsiniz)

Yazılımı güncellemek hızına bağlı olarak 30 DK - 1 Saat arası sürebilir güncellendikten sonra zaten kendi kendine açılacak ve yeniden başlayacaktır.

Şuanda bu yazılım cracklenilebilir halde, şimdi ise crackleme aşamasına geçelim

CRACKLEME AŞAMASI ( Bu aşamada Python gereklidir! Lütfen kurunuz. )​

communityIcon_ee8fu3lvcuu41.png

Şuan geriye kalan işin baya bir kısmı bilgisayar üzerinden olacak

4.89 AutoHEN dosyasını klasöre ayıklayalım ve içine girip orada bir CMD (Komut İstemi) açalım. Şimdi ise şu kodu yazalım.

Kod:
python -m http.server -b <ipconfig yazınca çıkan ip'niz> 80

Şuanda burada bir HTTP sunucusu açtınız, buraya PS3 üzerinden gireceğiz.

PS3 ekranımıza geri dönelim.

İnternet tarayıcısına girelim.

internet%20taray%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1.jpg

Şimdi ise açtığımız HTTP sunucusun ip'sini giriyoruz, ( Dikkat! Girdiğiniz anda crack işlemi başlatılır )

Orda %100'e kadar bir yükleniyor yazısı çıkacak orda bu ekran gelene kadar bekleyin.

( Resmi yükleyemedim lütfen bu linkten bakın :) File sharing and storage made simple )

Sonra ise internet tarayıcısından çıkıp "Uzaktan Oynatma" ya girelim ve ordan hemen çıkalım.

Üst tarafa şöyle bir simge gelecek ( Resmi yükleyemedim maalesef ki yine :) File sharing and storage made simple )

"Install HEN" değilde "Kur" falanda yazabilir ancak çıktıysa çarpı tuşuyla girin oraya,

Girdikten sonra bir yükleme ekranı çıkacak (çok kısa sürer)

Kendi kendinede yeniden başlayabilir ancak muhtemelen başlamayacağı için kendiniz PS3'ü yeniden başlatın.

İŞLEM TAMAMLANDI

İşlemimiz tamamen bitmiş durumda, oyunlar yerinde "Enable HEN" çıkmıştır muhtemelen HEN'i ona basıp etkinleştirebilirsiniz. MultiMAN'i de videolardan izleyip indirebilirsiniz bilgisayar ile sadece 1-2 dakika sürüyor. İyi oyunlar!

EĞER İŞLEMDE BİR SORUN ÇIKARSA BANA BİLDİRİN, BEN MUHTEMELEN BİR ÇARESİNE BAKARIM.

Eğer cihazınıza kalıcı bir hasar gelirse (Çok az ihtimalle) sorumluluk benim değildir.

( PS3'üm olmadığı için başka resimler kullanarak yaptım ve çok araştırdım, emeğine sağlık bile yazmanız beni çok mutlu ediyor. Şimdiden teşekkürler )

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.