Çözüldü Çok Önemli Lütfen Bir Göz Atın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

batucarsii

Yeni üye
30 Ocak 2016
26
0
İyi günler beyler benim size bir sorum olacak ben 1 adet Note 4 buldum telefonu bulduğumda rehberdeki bir kişiyi aradım ve telefonun sabinin kaybettiğini söyledim ancak cihazın bataryası zayıf olduğu için kapandı bende bir daha sahibiyle iletişim kuramadım ve telefonu sattım sattığım telefoncu sözleşme yaptı benim herhangi bir ceza alma durumum varmı Bu arada telefonun sahibi Hollanda daymış

Moderatör tarafında düzenlendi:

jagged

Uzman üye
29 Eyl 2012
1,432
0
C:\
Kardeşim tabiki ceza alırsın kanıtlanmasi durumunda ama bunu yapma sebebin nedir? Bence geç kalmadan duzeltebilirsen durumu duzelt.

LifeOverview

Uzman üye
24 Eyl 2016
1,408
1
-
Kardeşim Yazık Günah O Telefonu Kaybedenin Yerine Sen Koy Kendini Bu Dünyanın Adaletinden Kaçabilen Kaçar Fakat Öteki Dünyanın Adaletinden Nasıl Kaçacaksın Sana Tavsiyem Git O Adama Ne Kadar Para Satıysan Geri Verip O Telefonun Sahibine Ulaştırmak Hayır Duası Beladan Daha İyidir 3 kuruş Para İçin Değmez

FirstVen

Üye
9 Haz 2016
137
0
adam seni şikayet ederse 18 yaşından küçüksen sanırım para cezası yüksekse emin değilim ama bir kaç ay hapse kadar gidebilir

ByKaranlikGece

Kıdemli Üye
27 Mar 2016
2,543
2
Cc+
Yurt Disindan Geldiyse Telefon Birsey Olmaz

Adam onun pesine mi düsücek

sigortasi varsa karsilar ... simdi adam hollandadan kalkip bir tlf icin türkiyeye gelicegini hic tahmin etmiyorum

ve ceza da almazsin bulup satmisin calmadin ya ...

Kafani yorma birsey olmaz Inan bana

hem o tlf 6 ay sonra kitlenir kendiliginden yurt disi tlf oldugu icin

sahsen sayibi gelip de kimligile acdiricak vergi dayresinde ölme esegim ölme

bir ton is

ByKaranlikGece

Kıdemli Üye
27 Mar 2016
2,543
2
Cc+
yani almanca kanun var

yurt disina cikartilan telefonlari 6 ay icinde kayit etirdin etirdin etirmedin kitleniyor kullanilmaz hale geliyor .. cünkü avrupada üretildigi icin tipki tr deki tlf almanyada kullan 6 ay sonra kitlenir

ki kimliginle vergi dayresine gidip kayit etircen tlf kim yapar onu bir ton is kosturma :D

batucarsii

Yeni üye
30 Ocak 2016
26
0
Gesetzliche Vorschriften handys im ausland Registrierung innerhalb 6 monate nach einreise AußerHalb eu Landes ... denen birsey var Broo

Kardeşim Yazık Günah O Telefonu Kaybedenin Yerine Sen Koy Kendini Bu Dünyanın Adaletinden Kaçabilen Kaçar Fakat Öteki Dünyanın Adaletinden Nasıl Kaçacaksın Sana Tavsiyem Git O Adama Ne Kadar Para Satıysan Geri Verip O Telefonun Sahibine Ulaştırmak Hayır Duası Beladan Daha İyidir 3 kuruş Para İçin Değmez

Adam Hollanda da ve benim elimde herhangi bir bilgisi yok

Izner

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
600
0
DEAD CİTY
Gesetzliche Vorschriften handys im ausland Registrierung innerhalb 6 monate nach einreise AußerHalb eu Landes ... denen birsey var Broo

Dies ist nicht immer der Fall. :)

Konu sahibi;
Yurt dışında ise sorun olmaz, Hiç merak etme.
Zaten yurt dışındaki adama telefonunu geri verebilecek halinde yok.
Fakat bu olay dışında, vereceğim linkte,
aaasli isimli kullanıcının mesajını oku !
Cep Telefonu Hırsızlığı, TIKLA. aaasli nin mesajı oku.

ByKaranlikGece

Kıdemli Üye
27 Mar 2016
2,543
2
Cc+

Darknessnearly

Katılımcı Üye
28 Haz 2016
396
0
Samsun
Kardeşim Eğer Telefon Sahibi Peşine Düşerse Başın Sıkıntıya Girebilir Telefoncuyu Bulucaklardır Oda Seni ihbar Edicek En Fazla İfadeni Alıp Salarlar Ama Siciline İşleyebilir o da ilerde başına bela çıkabilir bir başvuru yaparken.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.