Çoklu öğe seçme yardim

10 Şub 2012
110
0

Merhaba iş yaptığım bir site var sap sistemi diye geçiyor bu mobil versiyonu birde tarayıcı versiyonu var oda aynı bu sekilde.bir şey seçerken resimde işaretledigim gibi yuvarlak buton bundan dolayı üçünü çoklu seçim veya tümünü seç yapamıyorum bunu mümkün kılmanın bir yolu var mıdır eklentiyle veya öğe denetlemeyle anlık buton degisimi yaparak falan. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
ekranı capture edip satranç tahtası gibi yada küçük pixeller halinde bölüyorlar sonra mouse yi o pixellere tıklattırıyorlar tik koyulması gereken kısımda ki pixellere tıklamasını sağlayacaksın yani bu şekilde github da bir çok proje var yani mousenin istenen yerlere tıklamasını sağlayan github üzerinden aratabilirsin

10 Şub 2012
110
0
ekranı capture edip satranç tahtası gibi yada küçük pixeller halinde bölüyorlar sonra mouse yi o pixellere tıklattırıyorlar tik koyulması gereken kısımda ki pixellere tıklamasını sağlayacaksın yani bu şekilde github da bir çok proje var yani mousenin istenen yerlere tıklamasını sağlayan github üzerinden aratabilirsin

Auto click macrodan mi bahsediyorsunuz.eger bahsettiginiz o ise ben onu kastetmedim.
Söyle söylesem daha iyi mesela telefonda fotoğraf veya dosya siliceksiniz teker teker silmek yerine toplu seçip siliyorsunuz. Benim bahsettiğim de bu. Alt alt yuvarlak seçim butonu var ama çoklu secemiyorum Ctrl+sol tık te olmuyor.Yuvarlak buton değilde kare olsa belki seçilebilir ama yuvarlak seçim butonu yapmışlar.

Son düzenleme:

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Anladığım kadarıyla bunu yapmaya çalıştığınız platform bir web sitesi. Bu buton türü radiobutton diye geçer tek seçimlidir, sizin dediğiniz gibi birden fazla seçemezsiniz. Birden fazla seçim yapabilmek için checkbox buton tipini kullanmak gerekir. Bunun içinde site kaynağını incele yapıp o butonların input değerini radio dan checkbox a çevirirsiniz belki olur. Lakin emin değilim zira siteyi yapan kişi tek seçimli olması gerektiği için radio buton kullanmış. Siz bunu çoklu seçim yapabileceğiniz checkbox buton a çevirirseniz çalışırmı bilemiyorum.

94et47t.jpg

Demeye çalıştığım yukarıdaki gibi olan input değerini aşağıdaki gibi yapmanızdır. Bu şekilde denemenizi öneririm.

ajp8s4x.jpg

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
anladığım kadarı ile bu butonlar tek tek seçilmesi gerekiyor ve bu işler tek tek yapılması gerekiyor ve sen hız kazanmak için toplu yapmak istiyorsun bunun bir hilesi tam olarak yok ancak app clone yada multiple accounts gibi bir program ile hesabına bir kaç faklı yerden girerek çalıştırabilirsin bu html de olan bir şey di sadece bir butonun seçilmesi için ayar yapıyorduk bu ayarı kaldırmak için uygulama kodlarını açıp ayarlardan kaldırılacak html de radio parametresinde isimlerini aynı yapılmış olunca sadece 1 tanesi seçiliyor hepsinin radio değerini farklı yapacaksın bu şekilde bir yama yapılırsa da tüm butonlara tıklanacaktır

iyi forumlar..

10 Şub 2012
110
0
Merhaba;

Anladığım kadarıyla bunu yapmaya çalıştığınız platform bir web sitesi. Bu buton türü radiobutton diye geçer tek seçimlidir, sizin dediğiniz gibi birden fazla seçemezsiniz. Birden fazla seçim yapabilmek için checkbox buton tipini kullanmak gerekir. Bunun içinde site kaynağını incele yapıp o butonların input değerini radio dan checkbox a çevirirsiniz belki olur. Lakin emin değilim zira siteyi yapan kişi tek seçimli olması gerektiği için radio buton kullanmış. Siz bunu çoklu seçim yapabileceğiniz checkbox buton a çevirirseniz çalışırmı bilemiyorum.

94et47t.jpg

Demeye çalıştığım yukarıdaki gibi olan input değerini aşağıdaki gibi yapmanızdır. Bu şekilde denemenizi öneririm.

ajp8s4x.jpg

Çok teşekkürler deneyecegim.

10 Şub 2012
110
0
anladığım kadarı ile bu butonlar tek tek seçilmesi gerekiyor ve bu işler tek tek yapılması gerekiyor ve sen hız kazanmak için toplu yapmak istiyorsun bunun bir hilesi tam olarak yok ancak app clone yada multiple accounts gibi bir program ile hesabına bir kaç faklı yerden girerek çalıştırabilirsin bu html de olan bir şey di sadece bir butonun seçilmesi için ayar yapıyorduk bu ayarı kaldırmak için uygulama kodlarını açıp ayarlardan kaldırılacak html de radio parametresinde isimlerini aynı yapılmış olunca sadece 1 tanesi seçiliyor hepsinin radio değerini farklı yapacaksın bu şekilde bir yama yapılırsa da tüm butonlara tıklanacaktır

iyi forumlar..

Evet tam üzerine bastiniz işi hızlandırmak için . Çok teşekkürler .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.