Cpu çok fazla kullanılıyor pc sürekli kasıyor

erentncblk

Yeni üye
17 Eyl 2012
16
0
Cpu çok fazla kullanılıyor pc sürekli kasıyor [çözüldü]

arkadaşlar daha dün format attım atmadan öncede aynı problem vardı zaten bu yüzden attım formatı bilgisayar cok kasıyor ve cpu kullanımı %70ten az olmuyor. trojen vb. bir sorunmu vardır yoksa donanımsal bir sorunmudur kasanın içini uzun süredir temizlemedim sizinde bi yorumunuzu bekliyorum

buda görevyöneticisinden aldığım bi foto
j8d9c.png

j8dfn.png

Ekleme: görev yöneticisini açtığında birşey farkettim
şimdi mesela IDMan.exe (internet download manager) %50 cpu kullanıyor sonlandırıyorum 5/10 snlik cpu kullanımı %10 - %20 lere kadar düşüyor ve sonra aniden explorer.exe veya dwm.exe gibi bir .exe 'nin cpu kullanımı %50 lere artıyor onu sonlandırınca başka bir .exe artıyor.. Advanced SystemCare 6 ' yı indirdim tarattım bi sonuç elde edemedim malesef başka önerisi olan varsa lütfen yorum atsın

+Ekleme: burdada tüm kullanıcı işlemlerini göster dedim

j8xyj.png

buda services.msc den bir ss

j8y0q.png

j8y3p.png

hepsi sığmadı yeni ss ekliyecem birazdan

Çözüldü: Sadece önemli dosyalarımı kopyaladım format atarken tüm diskleri silip tekrar kurdum sorunum düzeldi emeği geçen herkese teşekkürlerimi beyan ederim .

Son düzenleme:

bigbox

Kıdemli Üye
8 Kas 2011
3,232
0
Azeri/Baki
1)baslat /calistir/msconfig -baslangic sekmesinde gecersiz programlari kaldir.
2)combofix ve iyi antivirus indirib taratmak lazim sistemde zararli yazilim olub olmadigini anlamak icin
3)bilgisayarin ram'larini temizlemek kasada bunun gibi temizlik islemleri yapmak
4)sistem ozelliklerine gore windows7,xp kullanmak
5)temizlik programlarindan yararlanmak

lozenge

Üye
16 Eyl 2012
246
0
Şuan görünüşe göre explorer.exe çok kullanıyor artı senin toplam Cpu kullanımı 84 diyor tek tek cpu kullanımını toplayınca 65 filan yapıyor bi explorer exe neden fazla cpu kullanıyor ona bak bide arka planda çalışan virüs vs bişeyler olabilir sağlam bi virüs programıyla bitaratmayı dene çünkü çalışan programlar haricindede cpu kullanıyor

kemik344

Uzman üye
25 Eki 2012
1,596
1
Gümüşhane
2)combofix ve iyi antivirus indirib taratmak lazim sistemde zararli yazilim olub olmadigini anlamak icin
3)bilgisayarin ram'larini temizlemek kasada bunun gibi temizlik islemleri yapmak

Hemen Arkdasımızın dedigi gibi yap c surucusunu vb tarat anti virüs ile sonra çok rahatlar pc combofix ile tarat .

en iyi cozum formattır .

Prohackercry3

Kıdemli Üye
6 Ocak 2013
4,071
1
İstanbul

daha bi söze gerek yok bence konu kilitlenmesi lazım !

erentncblk

Yeni üye
17 Eyl 2012
16
0
yorumlar için saolun deniyecem dediklerinizi en yakın zamanda

Hemen Arkdasımızın dedigi gibi yap c surucusunu vb tarat anti virüs ile sonra çok rahatlar pc combofix ile tarat .

en iyi cozum formattır .
daha dün format attım sorunum gitmedi ama format atarken sadece c yi silip kuruyorum d olduğu gibi kalıyor c de pek bi virüs olabileceğini sanmıyorum ama her ihtimali değerlendireceğim. mausu hareket ettiriken imleç donuyor o derece kötü bir durumda

kemik344

Uzman üye
25 Eki 2012
1,596
1
Gümüşhane
yorumlar için saolun deniyecem dediklerinizi en yakın zamanda

daha dün format attım sorunum gitmedi ama format atarken sadece c yi silip kuruyorum d olduğu gibi kalıyor c de pek bi virüs olabileceğini sanmıyorum ama her ihtimali değerlendireceğim. mausu hareket ettiriken imleç donuyor o derece kötü bir durumda

system care indir turbo guce al .

erentncblk

Yeni üye
17 Eyl 2012
16
0
Worm,trojen,autorun wirusleri bulasmıs olabilir combofix programı ile bi taratma yap

çok sağolun arkadaşlar combofixle tarattım birkaç dosya sildi sistemde eski haline kavuştu artık pcm şuanda herhangi bi problemim yok emeği geçen herkese teşekkürler

Ekleme: ve malesef bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra aynı sorunu tekrar yaşamaya başlkadım ms config te başlatmadakilerin gereksizlerini kaldırmıştım şuan başlatmada olanlar : catalistys control center (ekran kartının control paneli) java ve steam, yani güvenli programlar. bide advanced systemcare yi indirmeyi deniyorum inş düzelir

Son düzenleme:

erentncblk

Yeni üye
17 Eyl 2012
16
0
Cpu kullanımım hala %70 ten aşağı indiremedim :( görev yöneticisini açtığında birşey farkettim
şimdi mesela IDMan.exe (internet download manager) %50 cpu kullanıyor sonlandırıyorum 5/10 snlik cpu kullanımı %10 - %20 lere kadar düşüyor ve sonra aniden explorer.exe veya dwm.exe gibi bir .exe 'nin cpu kullanımı %50 lere artıyor onu sonlandırınca başka bir .exe artıyor.. Advanced SystemCare 6 ' yı indirdim tarattım bi sonuç elde edemedim malesef :( başka önerisi olan varsa lütfen yorum atsın

deeppit

Yeni üye
6 Haz 2010
30
0
30
Ist
Cpu kasma sorunu birçok uygulama ve servislerin aynı anda çalışmasından ve de virüslerden kaynaklanıyor.

1- Combofix[tıkla] - tdsskiller[tıkla] ile güvenli modda tarat.
2- Antivirüsün yoksa Microsoft Security Essentials veya Avast antivirüslerinden herhangi birini yükle ve tam sistem taraması yap.
Bu işlemlerin ardından;
3- Gönderdiğin ss bilgisi yetersiz. En alttaki Tüm kullanıcıların işlemlerini göster işaretine tıklayıp tekrar ss al ve yayınla.
4- Başlat> Çalıştır> services.msc yazıp çıkan penceredeki servislerden de ss alıp yayınla.

Bunlar işe yaramazsa donanımsal sorun vardır. Bilgisayarını düzenli olarak temizlemeli ve termal macunlarını senede bir yenilemelisin.

Son düzenleme:

Sansar Salvo*

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,197
0
Şehri Aziz
virüs varmı die iyice bi tarat... oda sıcaklığını ayarla... içini falan temizle toz topraklarını al... hızlandırma programları dene forumdaki arkadaşların yaptıklarıda var diğer advanced system care game booster gibi programlarıda kullanabilirsin....gereksiz programları kapat... hala olursa sorun tw gelebilirim...

erentncblk

Yeni üye
17 Eyl 2012
16
0
Cpu kasma sorunu birçok uygulama ve servislerin aynı anda çalışmasından ve de virüslerden kaynaklanıyor.

1- Combofix[tıkla] - tdsskiller[tıkla] ile güvenli modda tarat.
2- Antivirüsün yoksa Microsoft Security Essentials veya Avast antivirüslerinden herhangi birini yükle ve tam sistem taraması yap.
Bu işlemlerin ardından;
3- Gönderdiğin ss bilgisi yetersiz. En alttaki Tüm kullanıcıların işlemlerini göster işaretine tıklayıp tekrar ss al ve yayınla.
4- Başlat> Çalıştır> services.msc yazıp çıkan penceredeki servislerden de ss alıp yayınla.

Bunlar işe yaramazsa donanımsal sorun vardır. Bilgisayarını düzenli olarak temizlemeli ve termal macunlarını senede bir yenilemelisin.

ss leri birazdan yüklüyorum combofixle taramıştım tdsskillerlede bi taratayım

yorumun için teşekküler

deeppit

Yeni üye
6 Haz 2010
30
0
30
Ist
Sisteminde trojan olabilir. djxv.exe bir virüs olabilir. Onun üstüne sağ tıkla Dosya konumunu aç de ve nerede olduğuna bir göz at. Eğer şüpheli bir yerde ise (system32, c:windows, application data gibi) bunu virustotal.com sitesinde tarat. Bu site birden fazla antivirüs taraması yapar.

Bunun dışında birden fazla antivirüs programıyla bilgisayarını tarat. Gereksiz dosyaları ve programları sil. Vista'yı dizginleyin! (Sayfa 10) - Bilgisayar Kursu - CHIP Online bu linkten gereksiz servisleri kapat. Sonra tekrar sonuçlara bir göz at. Başarılar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.