Cpu hızı düşmesi ?

Drux

Üye
26 Nis 2016
81
0
Herkese merhaba arkadaşlar.

1 aydır bu problemle karşı karşıyayım ve çözüm bulamadım.

Şimdi sorun şu arkadaşlar oyuna girdiğimde herhangi bir oyun olsun (lol,csgo vsvs yada herhangi bi program çalıştığında chrome hariç) cpu hızımda düşme oluyor mesela diyelim 3.29 da calısan bir cpu oyunu acınca hızı 1.25 1.20 ye kadar düşüyor. Resimle izah edeyim.

Her hangi bir oyun açıkken.
za617O.png

Oyun kapalıyken.

g27D1b.png

Sorun bu arkadaşlar 1 aydır bunla karşı karşıyayım yardımcı olursanız sevinirim.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Isınma Problemi.Çözümü Şu Şekilde Ya Fan Alıcaksınız Yada Termal Macun Sürüceksiniz.2sinide Yaparsanız Süper Olur.Ama Fan Hızını Ayarlama Programı Var.Asus GPU Tweak I Mesela :)

Shadow QQ

Katılımcı Üye
11 Ağu 2015
788
1
Herkes termal macundan bahsetmiş sorununuz virüsler ile alakalı olma gibi bi durumu var mıdır ? Yakın zamanda indirdiğiniz bir uygulamadan sonra oldu mu diye hatırlamaya calısın. Bendede CPU düşmesi vardı termal macun yenilememiştim . FAN temizledim Format atmadım fakat kapsamlı bir bakım yaptım. Sorun düzeldi.

Drux

Üye
26 Nis 2016
81
0
Alakası yok normalde 3.24 ile oynuyordum 1 yıl once aradan 1 yıl geçti biraz böyle saçmaladı 1.20de oyunmu oynananır 3.40dan 1.20ye düşmesi normal değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.