cpu ısısı

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
arkadaşlar 2700x ve Rx570 kullanıyorum coretemp64 programıyla bakınca max, 80 derece oluyor pubg de.
bu normalmidir acaba. üzerindeki stok fan yetersızmı geliyor acaba. hadi 65. 70 dereceye normal deniliyor. fakat 80 noluyor .:

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Bahsettiğiniz sıcaklık herhangi bir overclock işlemi yapmadı iseniz diğer sizin benzer sistemlerine göre yüksek bir sıcaklık değeridir. Kasanızın içindeki soğuk sıcak hava akışını koruması adına fanlarınızı kontrol edebilirsiniz, yeni bir işlemci soğutucu alabilirisiniz tabii bunları yapmadan önce termal macun yenileme ve kaliteli bir termal macun kullanabilirsiniz. Bunlar sizin cpu sıcaklığınızı düşürecek etmenlerdir.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
Bilgisayarın tozlu ve termal macunun eski ise ısı yükselmesi normal. Eğer düzenli bakımı yapılan bir bilgisayar kullanıyorsan oyun ayarlarını düşürebilirsin. Stok fan yerine yeni fan alsan bile çok abartı bir değişiklik olmaz.

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
arkadaşlar sistemim ve kasası macunu herseyı yesyenıdır. henüz dün topladım kasayı. butun parçalar sıfır.. kasada hava akısını atacak 4 tane fan bulunuyor. anlayamadımki. overclok derken sadece ram frekansımı olması gerektiği gibi açtım biostan. rog strıx x470-f anakart kullanıyorum ram 3466 mhz sadece bunu okuması için açtım. bunada oc. denemez. anlamadım gitti valla. ilk günden sistemi yakmayakda

tororeis

Üye
16 Eyl 2018
78
0
Satürn
Dün toplamanıza rağmen (Parçalarda yeni) bu ısı değeri sisteme göre yüksektir. Yapabilecek bir şey var mı bilmiyorum. Yine de oyun oynarken ayarları biraz düşürüp oynamanız daha sağlıklıdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.