Cpu Sıcaklığı

tehme

Uzman üye
1 May 2012
1,028
0
İstanbul
Arkadaşlar Cpum çok sıcak napabilirim gittim sırf cpu soğusun diye 3 tane fan taktım üstüne altına yanlarına yine yok Pcde ne varsa sildim yine yok fanları programla hızlandırsam hassaslar hemencecik bozuluyolar napıcam yardım edin

Gauloran

Moderasyon Tim Lideri
7 Tem 2013
8,337
870
Blackwell Academy
Termal macun mümkün olduğunca ince sürülmelidir.Fanlar'da problem yoksa Ekran Kartınızda sorun olabilir.Donanımsal bir sorun.Sıcaklık bilgisayar boştayken kaç derece ? Psu yetersiz kalıyor olabilir Sistem özellikleriniz neler ?

tehme

Uzman üye
1 May 2012
1,028
0
İstanbul
1.Termal Macunu aldığımdan beri hiç sürmedim 10 yıllık bilgisayar çünkü yapmayı bilmiyorum korkuyorum bişey olur diye işlemciye felan 2.ekran kartında sorun olsa oyunları hd de oynatmazdı 3.boştayken kendi kendine bi yükseliyo bi iniyo bi düşüyo kafayı yiyiyor 4.Psu ne? 5. 3 GB Ram Ati Readon Hd 3450 Ekran kartı
intel pentium 4 işlemci optiarc dvd okuyucu

Gauloran

Moderasyon Tim Lideri
7 Tem 2013
8,337
870
Blackwell Academy
Psu : Açılımı Power Supply Unit Güç kaynağı anlamına gelen donanımların çalışmasını sağlayan parçadır.
Termal Macununuzu kesinlikle birşekilde yenilemenizi öneririm.ATI biraz sorunlu bir ekran kartı.Termal Macunu yeniledikten sonra sorun devam ediyorsa Ekran kartınıza bir kablo ile sadece onun için bir fan ayarlayın.

torun1993

Kıdemli Üye
24 Haz 2013
2,302
1
GünahŞehri
Arkadaşlar Cpum çok sıcak napabilirim gittim sırf cpu soğusun diye 3 tane fan taktım üstüne altına yanlarına yine yok Pcde ne varsa sildim yine yok fanları programla hızlandırsam hassaslar hemencecik bozuluyolar napıcam yardım edin

üç fan gereksiz . beş liralık tek fan ile işlemcin için iki liraya aldığın termal macunu jilet inceliğinde sürerek normal sıcaklığın da kalmasını sağlayabilirsin .
Eğer sorun hala devam ediyor ise ; sistemine ederi kadar yükleneceksin . örnek verecek olursam 2GB lık ram 1 gb Grafik kartı ile Crysis 3 oynamayacaksın

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
Dostum anakarta fazla güc biner ve anakart bu gücü dağıtmak ister dağıtamaz sadece işlemcinin üzerine yıkar istersen 90 tane fan tak anakartta olusan ufacık milm bi catlak vs arızadan dolayı oluyor tüm donanımını farklı bir anakarta tası sorun düzelmesse anakartın kalsın yeni bir islemciyi kullandığın anakarta tası cozum bukadar altarnetiflerin hiçbiri işe yaAramaz .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.