Crunch & Wordlist

excelance333

Yeni üye
12 Eyl 2008
27
0
root@bt:~#
Selam THT;

Biliyoruzki crunch komutu ile wordlist oluşturuyoruz fakat bizim tahmin ettiğimiz harf ve sayıları giriyoruz birtanesini atlayalım zaten şifre çözülmüyor Türkçe tüm harf sayı ve karakterleri kullanarak başlattığımda ise PB larca dosya yazılıyor bunu nasıl ufaltırız veya başka bir yol ile wordlist hazırlayabilirmiyiz? Çıkmadım bu işin içinden ve ayarım kaçtı :) Wordlist istemeyen uygulamalar veya komutlar varmı ben yok diye biliyorum acil yardımlarınızı bekliyorum :)

kirisci

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
384
0
Wordlist istemeyen uygulamalar veya komutlar varmı ben yok diye biliyorum acil yardımlarınızı bekliyorum

Worldlist denemesi brute force amacıyla kullanılır.

Tüm harf ve sayıları yapması dediğin gibi bayağı büyük dosyalar yapıyor. Ben bunun parçalanarak farklı gruplarla aynı anda veya buna benzer yöntemle yaptıklarıını düşünüyorum. Ya da ellerinde ona göre fazlasıyla bilgisayar var.

gmail hydra mı kullanacaksın? Eğer öyleyse üstüne bunun da boyutlarını küçültmen gerekiyor. Boyut küçültmesi için programlar mevcut.

Sadece sayı wordlisti internette var.

Diğer türlü işler aşırı uzuyor bu da amacından saptırabiliyor işi.

Sen illaki bir şey olarak belirledi isen instagram brute force vb şekilde programlar var github da oradan ancak bulabilirsin. diğe rtürlü işin çok zor..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.