Crypter yedim

ƓöҠƬüŔҠ

Yeni üye
29 Eki 2018
42
0
Edirne
Beyler Kardeşimle Beraber Kullaniyoruz Bilgisayari Böyle Bir Yazi Çıktı İlk Kez Gördüğüm Bir Hata Bilenler Lütfen Yardım Etsin.

WDl6pN.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Türkçesi:

GANDCRAB 5.0.4 TARAFINDAN ŞİFRELENDİ

Sayın Birkan-Durukan

Dosyalarınız bizim yazılımımız tarafından güçlü koruma altındadır.

Geriye yüklemek için decryopter satın almalısınız.

Tüm şifrelenmiş klasörleri görmek için TDLIZ-DECRYPT.txt'yi okuyun. (Masaüstünde diğerlerinden ayrı olan .txt dosyasından bahsediyor.)

Anladığım kadarıyla bilgisayarına fidye yazılımı bulaşmış ve tüm dosyalarını güçlü yazılımlarıyla şifrelediklerini söylüyorlar. Ama bilgisayarı açarken bu uyarıyı vericek kadar kod bilgisine sahip olmadıkları için masaüstü arkaplanını değiştirip böyle bir yazı koymayı tercih etmişler. Dosyaların şifrelemesini kaldırmak için decryptor'ü satın alman gerektiğini söylüyor. TDLIZ-DECRYPT.txt dosyasını açıp fotoğraf atar mısın?

Edit: TXT dosyasının içindeki yazı böyle bir şey mi?

Edit2: Spyhunter 5 kullanarak bu fidye yazılımından kurtulabilirsin diye düşünüyorum.

y5sbSE.jpg

Son düzenleme:

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Aşağıdaki videodakileri adım adım uygulayın. Spy hunter 5 programı ile kaldırıyor bu yazılımı

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=9A3o_-rfDYU[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.