CS 1.6 Dediacted Server Kurma - Windows

godmasar

Katılımcı Üye
17 Şub 2012
397
1
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Başlktada belirttiğim gibi size Counter-Strike 1.6 versiyonunda server kurulumunu anlatacağım. Forumda CS 1.5 için var ama 1.6 için yok o yüzden açıyım dedim :)
Önceikle modemde port açmaya gelelim:
1-) Linke Girin. Modem markanızı seçin.
Link:Router Port Forwarding Guides - PortForward.com
2-) Açılan sayfada modelinizi seçin.
3-) Açılan sayfada Counter Strike bulun ve tıklayın.
4-) Açılan sayfada sizden sabitlediğinz Lan IP adresinizi ister yazın ve alta doğru inin adım adım gereken portları nasıl açacağınızı gösterir.
Şimdi server'in kurlumunda sıra.
Rar Şifresi : www.turkhackteam.net
Gerekli Dosyalar:
1-) Counter Strike 1.6 (Linkteki full'dur. O yüzden v23 patch falan vermeyeceğim.
Link:

http://www.kingofcs.com/cs16full_www.kingofcs.com.zip
2-)Server Yama Dosyaları
Link:

https://hotfile.com/dl/226799867/ee80273/Dediacted_Server_Kurma_TurkHackTeam.net.rar.html
Anlatıma Geçelim:
Eğer sizde daha önceden v23 patch yapılı Counter-Stirke varsa direk 3. adıma geçiniz.
1-) 1. Linkteki dosyayı kuruyorsunuz.
2-) 2. dosyayı winrardan çıkarıyoruz ve amxmodx-intaller-1.8.2 dosyasını çalıştırıyoruz.
3-) Next'e tıklıyoruz.
p3vh7.jpg

4-) Lisans koşullarını kapul edip Next'e tıklıyoruz.
p3vn5.jpg

5
-) Kurulum yerini seçip Next'e tıklıyoruz.
p3vnd.jpg

6
-) Install'a tıklıyoruz.
p3vnc.jpg

7
-) Yüklenmesini bekliyoruz.
p3vnk.jpg

8
-) Tiki kesinlikle işaretleyip Finish'e tklıyoruz.
p3vux.jpg

9
-) Yeni açılan pencerede Next'e tıklıyoruz.
p3vv7.jpg

10
-) Lisans koşullarını kabul edip Next'e tıklıyoruz.
p3vvd.jpg

11
-) 'Select Mod Directory' i seçip Next'e tıklıyoruz.
p3vv5.jpg

12
-) Açılan pencerede Valve Klasörünün içindeki 'cstrike' klasörünü seçiyoruz. 'Custom Game Addon:' dan 'Counter-Strike'ı seçiyoruz ve OK'a tıklıyoruz.
p3vuy.jpg

13
-) Yüklenmesini bekliyoruz.
p3vyg.jpg

14
-) Finish'e tıklıyoruz.
p3vyx.jpg

15
-) Dosyalar klasörünün içerisindeki bütün dosyaları (Amx Mod-x'in setup'u hariç) kopyalıyoruz.
p3vyn.jpg

16
-) Amx Mod-x'i kurduğumuz 'cstrike' klasörüne yapıştırıyoruz. Gelen soruya Tümüne Evet diyoruz.
p3vz0.jpg

17
-) Kopyalama bitince server.cfg yi Not defteri ile açıyoruz.
p3vyz.jpg

18
-) Alanları isteğe göre dolduruyoruz.
p3w1j.jpg

19
-) Sıra admin eklemede: cstrike\addons\amxmodx\configs 'e giriyoruz ve users.ini yi açıyoruz.
p3w1x.jpg

20
-) En altta gösterdiğim birinci satırı tamamen kopyalayın bir satır alta inip yapıştırın ve örnekteki gibi doldurun.
p3w6q.jpg

21
-) 'cstrike klasöründen bir geri çıkıyorsunuz ve hlds.exe'ye sağ tıkla->Gönder->Masaüstü(Kısayol Oluştur) tıklıyorsunuz.
p3w29.jpg

22
-) Masaüstünde oluşan kısayola çift tıklıyorsunuz.
p3w2s.jpg

23
-) Resimdeki gibi doldurunuz.
p3w6x.jpg

24
-) Bu ekran gelince dondu zannetmeyin 30-40 sn sonra server açılır.
p3w72.jpg

25
-) Server Açıldı Güle Güle kullanın :)
p3w6k.jpg

Winrardaki bazı dosyalar alıntıdır ama kendi eklediğim yamalarda vardır. Çoğu Pro serverde olan Pluginleri ekledim. (Aklıma gelenlerin hepsini ekledim.) Haıyrlı Kullanmalar. :)

Son düzenleme:

12efsanemmuro12

Yeni üye
10 Tem 2013
2
0
Merhaba, Ben Yeniyim . Birşey Sorucam Oncelıkler Anlatım Guzel Olmuş Fakat Port Açamıyorum Ben Yardımcı Olabılırmısınz.?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.