CsGo Bilgisayarımda Hile Olup Olmadığını Nerden Anlarım

DarkWebTurkey

Yeni üye
18 Mar 2018
27
0
Merhabalar benim bilgisayarım yaklaşık 1hafta kadar kuzenimde kaldı ve kuzenim bilgisayarımda hile açmış bende csgo yu tekrar indirmek istemiyorum.Kendi hesabıma girmeyede korkuyorum.Aceba nasıl anlaya bilirim hile olup olmadığını bir programa fln mı taratacam?

RiperiNA

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
434
0
Nothin
indirilenler bak büyük ihtimal orda duruyodur veya masaüstüne atmıştır + olarak hileyi açmadığın sürece bilgisayarında olması sorun yapmaz diye düşünüyorum

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Hile yazılımlarında çoğunlukla içerisinde virüs içerdiği için bir virüs koruma programı ile tarama yapabilirsiniz fakat bu %100 bir çözüm değildir tabii ki, mağazadan görünene göre CSGO bedava olmuş bir steam hesabı açıp VAC yiyip yemeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz, son indirilenlerinizi kontrol edip kuzeninizin indirmiş olduğu .exe .rar dosyalarına bakıp bilgisayarınızda halen buluyor mu diye kontrol edebilirsiniz.

DarkWebTurkey

Yeni üye
18 Mar 2018
27
0
Teşekkür Ederim

Merhaba,
Hile yazılımlarında çoğunlukla içerisinde virüs içerdiği için bir virüs koruma programı ile tarama yapabilirsiniz fakat bu %100 bir çözüm değildir tabii ki, mağazadan görünene göre CSGO bedava olmuş bir steam hesabı açıp VAC yiyip yemeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz, son indirilenlerinizi kontrol edip kuzeninizin indirmiş olduğu .exe .rar dosyalarına bakıp bilgisayarınızda halen buluyor mu diye kontrol edebilirsiniz.

Hileleri vs silmiş bilgisayardan bide ben dediğiniz gibi yapayım yeni hesap açıp bakayım cevabınız için teşekkür ederim iyi akşamlar.

ilyn

Üye
24 Ocak 2019
136
1
Bilgisayarı açıp kapattığında hile tekrar aktifleşmez. Eğer başlangıçta bir program "yönetici olarak çalıştır" diye bir izin alıyorsa, o programa bir bak derim. Bunun sebebi trainerlar/hileler işlemin hafzasını değştirmesidir.

Eğer bilgisayarımda bir trojan vardır diye düşünüyorsan: Windows 8-10 için: Görev Yöneticisi > Başlangıç'a git ve şüpheli programları devre dışı bırak. (Not: Eğer karşına çıkan menü de svchost, services, ve buna benzer sistem dosyaları yer alıyorsa bunları devre dışı bırakmaktan çekinme. Çünkü bir sistem dosyası açılışta başlamak için asla kullanıcıdan izin istemez)

DarkWebTurkey

Yeni üye
18 Mar 2018
27
0
Vac

Bilgisayarı açıp kapattığında hile tekrar aktifleşmez. Eğer başlangıçta bir program "yönetici olarak çalıştır" diye bir izin alıyorsa, o programa bir bak derim. Bunun sebebi trainerlar/hileler işlemin hafzasını değştirmesidir.

Eğer bilgisayarımda bir trojan vardır diye düşünüyorsan: Windows 8-10 için: Görev Yöneticisi > Başlangıç'a git ve şüpheli programları devre dışı bırak. (Not: Eğer karşına çıkan menü de svchost, services, ve buna benzer sistem dosyaları yer alıyorsa bunları devre dışı bırakmaktan çekinme. Çünkü bir sistem dosyası açılışta başlamak için asla kullanıcıdan izin istemez)

Evet hocamda sonuçta V.A.C[Valve Anti Cheat] vac ban direk olarak oyun dosyalarını kontrol eder yani eğer hile açılmışsa ve bu hile csgo dosyalarına kayıt yapıldıysa vac sistemi bunu dosyaları kontrol ederken görür ve steam dosyalarında hangi hesaplar varsa vac atar.Yani benim hile kulanmamam vac banı etkilemez overwatch ban etkiler.

DarkWebTurkey

Yeni üye
18 Mar 2018
27
0
Teşekkür Ederim

Hile aktif olmadığı sürece ban yeme olasılığınız yoktur yine de emin olmak isterseniz steam üzerinden oyun dosyalarının bütünlüğünü kontrol ediniz.

Evet ben yaklaşık 5 defa falan oyun dosyalarını kontrol ettim.Hileyi de sildim ama csgo dosyalarına bakmadım hile var mı diye

şimdi ben kendi hesabımla girsem bir sıkkıntı olurmu?

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Evet hocamda sonuçta V.A.C[Valve Anti Cheat] vac ban direk olarak oyun dosyalarını kontrol eder yani eğer hile açılmışsa ve bu hile csgo dosyalarına kayıt yapıldıysa vac sistemi bunu dosyaları kontrol ederken görür ve steam dosyalarında hangi hesaplar varsa vac atar.Yani benim hile kulanmamam vac banı etkilemez overwatch ban etkiler.

CSGO hileleri oyun dosyaları içerisine atılmıyor :) Malware ile tara yapıp hile ortadan kalbırabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.