CSS Hk.

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Merhaba.Dostlarım cahilliğime verin HTML derslerine çalışıyorum da css dosyalarını dahil etmeye çalışıyorum da izlediğim videoda TXT dosyasını CSS dosyası'na çevirdi ben bunu yapamıyorum
yardım edebilir misiniz :( :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Dostum metin belgesinde mi yazıyorsun?

Yaz içine css kodunu kaydet ve kapat.

Ardından o metin belgesine sağ tıkla hepsini sil
Örnek.txt şeklinde ise
örnek.css yap bu kadar.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Merhaba.Dostlarım cahilliğime verin HTML derslerine çalışıyorum da css dosyalarını dahil etmeye çalışıyorum da izlediğim videoda TXT dosyasını CSS dosyası'na çevirdi ben bunu yapamıyorum
yardım edebilir misiniz :( :(

Video izlemeyi bırak.. Cidden... Görüyorsun, temel olmadan, bire bir adamın yaptıklarını kopya etmek harici bir şey yapamazsın.

Ama hızlıca yardım edelim. Eğer uzantıyı programda - dreamweaver? visual studio? farketmez - görüyorsan .txt olarak, o dosya üstünde F2 tuşuna bas, sonra uzantısını .css olarak değiştir.

Sonra da <head> tagı içinde herhangi bir yerde

Kod:
<link rel="stylesheet" href="[COLOR="Red"][I]dosyanın yeri[/I][/COLOR]" />

Uzantılar görünmüyorsa ve windows'ta düzeltmeye çalışıyorsan söyle, onu da anlatalım.

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Video izlemeyi bırak.. Cidden... Görüyorsun, temel olmadan, bire bir adamın yaptıklarını kopya etmek harici bir şey yapamazsın.

Ama hızlıca yardım edelim. Eğer uzantıyı programda - dreamweaver? visual studio? farketmez - görüyorsan .txt olarak, o dosya üstünde F2 tuşuna bas, sonra uzantısını .css olarak değiştir.

Sonra da <head> tagı içinde herhangi bir yerde

Kod:
<link rel="stylesheet" href="[COLOR="Red"][I]dosyanın yeri[/I][/COLOR]" />

Uzantılar görünmüyorsa ve windows'ta düzeltmeye çalışıyorsan söyle, onu da anlatalım.

bırakıp da ne yapayım ki HTML öğrenmek için başka yöntem yok var ise pm atabilir misin bu konularda gelişmek istiyorum ama video izlemekten başka çare göremiyorum :(

Les avcisi

Yeni üye
26 Mar 2018
16
0
{ }
bırakıp da ne yapayım ki HTML öğrenmek için başka yöntem yok var ise pm atabilir misin bu konularda gelişmek istiyorum ama video izlemekten başka çare göremiyorum :(

Dışardan import edeceksen :
<link rel="stylesheet" href="cssdosyasının oldugu dizin" />

eğer css dosyan üst dizindeyse -->
<link rel="stylesheet" href=./css/cssdosyası.css" />

Dahili import ise aynı html dosyasında style tagları arasına:
< style>

</style>

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
işte olmuyor onu diyorum :(
Şöyle yapalım metin belgesini aç sol üstte dosya ya tıkla farklı kaydet seç.

örnek.css yaz adına
Altındaki yerdende tüm dosyaları seç ve kaydet.

Bilgisayar bilgin yoksa html başlama dostum.
Bilgisayar öğrenmek zaman sabır merak işidir. Videolardan araştırma biraz kurcala. Hey gidi zamanlar sistemi kaç kez çökerttik küçükken üst komşu sağolsun I mükemmel Windows Xp format cd sini takıp formatlıyordu. O yeşil ekran bile korkutuyordu insanı :D artık öyle bir derdşn de yok. Sıfırla diyorsun Windows üzerinde kendi kendine hallediyor :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

CSS Dersleri – Fatih Hayrioğlu'nun not defteri

Not: Ben Fatih Hayrioğlu değilim. Benim adım daha fiyakalı. Ama hızlıca göz gezdirdim, en çok bilmen gereken her şeyi anlatıyor.

Çok ama çok daha uzun sürer bundan çalışmak değil mi? Evet, çünkü çok ama çok daha ciddi bir kaynak bu.

Nasıl mı buldum? Google'a "css öğren" yazdım, udemy adlı hipster dangalakların sitelerini atladım, sırada bu vardı.

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1,001
Bir SS atar mısın? Adam metin belgesine kodları yazıyordur, farklı kaydet deyip uzantıyı ".css" yapıyordur.
Belki de sen, ".css.txt" şeklinde kaydediyorsun, farkında olmadan. Klasör seçeneklerine girip, "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" tikini kaldır ve uygula. Artık dosya uzantılarını görebilir, değiştirebilirsin.

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Şöyle yapalım metin belgesini aç sol üstte dosya ya tıkla farklı kaydet seç.

örnek.css yaz adına
Altındaki yerdende tüm dosyaları seç ve kaydet.

Bilgisayar bilgin yoksa html başlama dostum.
Bilgisayar öğrenmek zaman sabır merak işidir. Videolardan araştırma biraz kurcala. Hey gidi zamanlar sistemi kaç kez çökerttik küçükken üst komşu sağolsun I mükemmel Windows Xp format cd sini takıp formatlıyordu. O yeşil ekran bile korkutuyordu insanı :D artık öyle bir derdşn de yok. Sıfırla diyorsun Windows üzerinde kendi kendine hallediyor :D

bir bilsem nereden başlayayım bilmiyorum python denedim anlamıyorum ekrana tabiri caizse avel avel bakıyorum HTML de anlıyorum bir şeyler yapabiliyorum ama herkes benimle dalga geçiyor ne yapsam bilmiyorum :(

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Bir SS atar mısın? Adam metin belgesine kodları yazıyordur, farklı kaydet deyip uzantıyı ".css" yapıyordur.
Belki de sen, ".css.txt" şeklinde kaydediyorsun, farkında olmadan. Klasör seçeneklerine girip, "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" tikini kaldır ve uygula. Artık dosya uzantılarını görebilir, değiştirebilirsin.

aynen aynen. Aynı sizin dediğiniz gibi oluyor bilgisayarda ekran fotoğrafı alamıyorum ama sizin dediğiniz gibi oluyor.

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
CSS Dersleri – Fatih Hayrioğlu'nun not defteri

Not: Ben Fatih Hayrioğlu değilim. Benim adım daha fiyakalı. Ama hızlıca göz gezdirdim, en çok bilmen gereken her şeyi anlatıyor.

Çok ama çok daha uzun sürer bundan çalışmak değil mi? Evet, çünkü çok ama çok daha ciddi bir kaynak bu.

Nasıl mı buldum? Google'a "css öğren" yazdım, udemy adlı hipster dangalakların sitelerini atladım, sırada bu vardı.
Hocam bence faydalı içerikler var udemy de neden böyle dediniz ki?

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1,001
aynen aynen. Aynı sizin dediğiniz gibi oluyor bilgisayarda ekran fotoğrafı alamıyorum ama sizin dediğiniz gibi oluyor.

Uzantıları aktif eder misin dediğim şekilde? Daha sonra göreceksin ki, ".txt,. rar, .jpg" gibi uzantılar görünüyor. Daha sonra yeni metin belgesi açıp, kodlarını yazıp css olarak kaydettiğin takdirde bir sıkıntı olmayacak, dosya istediğin türde olmuş olacak.

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Hocam bence faydalı içerikler var udemy de neden böyle dediniz ki?

Udemy önüne gelen eğitim seti çekiyor artık. Kodu yazmaya bişe üşenip kopyala yapıştır hoop 39.99 tl satıyor eğitim setini. Öyle çok nadir kaliteli içerekler. Html, css eğitimi bence satın almayın. Ne kadar iyi html,css bilirseniz bilin güzel tema herkes ortaya çıkaramaz photoshop bilginiz ve hayal gücünüz de olmalı bir eğitim seti web tasarım için bunların hepsini size sağlayamaz sadece fikirler ve ufak taktikler gösterir kaldı ki şuan birçok eğitim seti birbirinin kopyası o çekti ben niye çekmiyim ki kafasında işini doğru yapan az kişi var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.