Css yazım hatası almaktayım

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0
Merhaba arkadaşlar bugün html ,scss le ilgili ders izleyip kolay bir web sitesi tasarlıyordum.İzlediğim yerdeki kişi vs code kullanıyor bende aynı şekilde şimdi soruna geleyim

Kod:
*,
*::after,
*::before {
  margin: 0;
  padding: 0;
  box-sizing: border-box;
}

html {
  font-size: 10px;
}

bu kodu yazdığım zaman bende hata veriyor sebebi sizce nedir yardımcı olur musunuz

Arkadaşlar adamla aynı kodları yazdım ben hala hata alıyorum adamda takır takır çalışıyor nedenini bilen yok mu ya

aldığım hata yanlış kod yazmamla alakalı diye geçiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Cevap: Web sitesi yapmaktan, anlayanlar bakabilir mi?

hocam cevabınız için teşekkürler fakat dediğim gibi bir kurstan izliyorum ondan sonra uyguluyorum ve uzantısı onunda scss

entera basıp alt satıra geçirmek yerine tek satırda yazmayı denermisin scss syntaxı bilmiyorum ama sanırım düşündüğüm gibi.

Edit: after ve beforu iki ayrı satır olarak yazabilirmisin after {} before{} şeklinde

Son düzenleme:

ratio

Kıdemli Üye
6 Tem 2013
2,456
6
Turk

Compile-time hatası almışsınız. Css bilmiyorum ancak söylediklerine göre, yıldız'dan sonra virgül değil de boyut belirtmeniz gerekiyor gibi? Kodu aldığınız orijinal yerin görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Edit: Görsele tekrar bakınca fark ettim. Compiler (derleyiciniz) SASS şeklinde ancak yazdığınız kod SCSS, yani compiler'nızı SCSS şeklinde seçmelisiniz.

Son düzenleme:

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0

Compile-time hatası almışsınız. Css bilmiyorum ancak söylediklerine göre, yıldız'dan sonra virgül değil de boyut belirtmeniz gerekiyor gibi? Kodu aldığınız orijinal yerin görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Edit: Görsele tekrar bakınca fark ettim. Compiler (derleyiciniz) SASS şeklinde ancak yazdığınız kod SCSS, yani compiler'nızı SCSS şeklinde seçmelisiniz.

anladım ratio hocam peki bunu nasıl yapabilirim bilginiz varmı

Son düzenleme:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

Swap42 dostum, virgül koyup alt satıra geçmişsin, seçerken virgül koyuyorsan yan yana yaz onları alt alta değil. Ayrıca oraların altı çizili hatanın nerede olduğunu bu şekilde anlayabilirsin.

Son düzenleme:

ratio

Kıdemli Üye
6 Tem 2013
2,456
6
Turk

anladım @ratio hocam peki bunu nasıl yapabilirim bilginiz varmı

Buradan css seçeneği varsa bir bak diye demiştim. Stack overflow'da görmüştüm de. Ayrıca aynen hata alınan yerlerin altı çizili, aşağıda da örnekleme olarak hata mesajı ve nasıl olması gerektiği yazıyor.

Edit: Kodun aynı olduğunu iddia ettiğin için söyledim. Live SASS Compiler normalde SASS ve SCSS compile edebiliyor.

8UbWTz.jpg

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.