CTF Önerisi verebilir misiniz?

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
Merhaba sonunda sorunsuz bi şekilde parrot os kurdum ve kendimi geliştirmek istiyorum eskiden kalma bazı ufak tecrübelerim var fakat hiçbi zaman tam olarak bi başarı elde edemedim ,ctf yi de bu aralar keşfettim bazı siteler var bunu sağlayan fakat bana daha basit düzeyde hatta mümkünse ipucu veren bilgilendiren yada en azından açığın konusunu bildiren bi ctf platformu var mıdır ? Araştırmayı da severim en azından basit bi düzeyde bulabilirsem kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
26
TryHackMe üzerinden zaafiyetli makineleri çözebilirsiniz.

Aynı zamanda HackTheBox var ancak bir tık daha zorlayıcı ve Write uplarına erişebilmek için önce makineyi çözmeniz gerekiyor.

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
59
Ankara
ctflearn var orası başlangıç için iyidir. Shadow'Un dediği gibi tryhackme var orası da adım adım ilerletiyor hedefe.

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1

Aynı zamanda HackTheBox var ancak bir tık daha zorlayıcı ve Write uplarına erişebilmek için önce makineyi çözmeniz gerekiyor.

Tavsiyem Tryhackme'dir adım adım ilerletiyor.

Seviye olarak nasıl sizce yani düşünüyorumda belki de 0 sayılırım henüz , en fazla mitm ,meterpreter ,msfvenom kullanıyorum o da baka baka :)

Adamlar siteye üye olmak için bile neler yapmışlar ,daha şimdiden araştırmaya kod çözmeye başladık :D ,tabi bunun da çözümlerini yapmışlar ama ,en azından siteye request isteği göndermeyi gördüm rot13 ve base64 şifreleme çözdük maşallah :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.