CTF Şifre Nasıl Bulunur?

28 Mar 2020
55
1
27
Merhabalar sitede ki sanal makineye kurulan ctflerin şifrelerini nerden bulabilirim ip tarama ile iplerini bulamıyorum bende mi sorun var yoksa?

Moderatör tarafında düzenlendi:

GökBörü.

Uzman üye
20 Haz 2021
1,815
5
1,049
Kara Harp Okulu
Merhabalar sitede ki sanal makineye kurulan ctflerin şifrelerini nerden bulabilirim ip tarama ile iplerini bulamıyorum bende mi sorun var yoksa?

İp bulup Pentest Yapıp Bulmaya Çalışacaksın iyi forumlar kolay gelsin

"Hak arayan varsa hakkını verin. Başkaldıran varsa başını kesin"
~Sultan Abdülhamid Han~
🇹🇷 ~ GökBörü ~ 🇹🇷

20 Haz 2021
199
2
53
22
kankam netdiscover ile nmap ile denedim bulmayı ama çıkmadı hiç bir şey ben mi yanlış yapıyorum acaba başka makinede sorun çıkmadı :/
kali vm mi ,benimki virtualbox kali diğeri vm ,ikisinide nat e al sonra cmd gel ipconfig/all de bak orda VMware Network Adapter yazar o ip adresine bak 192.168.85.1 misal netdiscoverda 192.168.85.0/24 dene baktın olmuyor en iyisi windowsa angry ip scan indir bulur o bende bulamadım öyle buldum

28 Mar 2020
55
1
27
kali vm mi ,benimki virtualbox kali diğeri vm ,ikisinide nat e al sonra cmd gel ipconfig/all de bak orda VMware Network Adapter yazar o ip adresine bak 192.168.85.1 misal netdiscoverda 192.168.85.0/24 dene baktın olmuyor en iyisi windowsa angry ip scan indir bulur o bende bulamadım öyle buldum
dediğin gibi yapmıştım olmamıştı zaten :( bir de windowsa indireyim dediğin gibi bakayım

dediğiniz şekilde yaptım ama girdiğim ipler olmuyor yine :/ acaba virtualbox kullandığım için olabilir mi?

makine açılırken böyle bir hata da alıyorum bunla alakası olabilir mi yine

hayır bendede çıkyor bunda sıkıntı yok, kapılara 21,22,80 ekle sonra dediğimi kontrol et ipconfig/all deyip vmare ipsini bul onu tara nat almayı unutma bendede virtualbox var
Hocam yanlış anlamazsanız discord kullanıyor musunuz ben mi bir yerde yanlış yapıyorum bilmiyorum bağlı olması lazım başka makine de sıkıntı çıkarmıyor çünkü :/ discord varsa ordan iletişime geçebilir miyiz

virtual box kullanıyosan virtualboxun ayarlarında natnetwork eklemen lazım onu ekledikten sonra 2 işletim sisteminin ağ ayarlarında natnetworku seçiceksin 2 işletim sistemini açman lazım kali varsayıyorum nmap ile bi tarama yap yada netdiscover ile ondan sonrası sızma testine giriyo
Dediğiniz gibi yapıyorum zaten ama bir sonuç vermiyor başka makine de sorun çıkarmıyor :(

Kullandığınız programda (wm ve ya virtual box)
ağ ayarlarını yapmanız gerekiyor olabilir.
Başka makine de sorun çıkmıyor işin garip yanı o normalde bağlı :/

Miznidar

Üye
25 Kas 2021
193
3
68
Onun gözlerinde
virtual box kullanıyosan virtualboxun ayarlarında natnetwork eklemen lazım onu ekledikten sonra 2 işletim sisteminin ağ ayarlarında natnetworku seçiceksin 2 işletim sistemini açman lazım kali varsayıyorum nmap ile bi tarama yap yada netdiscover ile ondan sonrası sızma testine giriyo

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.