CTRL tuşu devre dışı

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
arkadaşlar kablosus klavye maus set aldım . klavyemdeki bütün tuşlar proğramlarda vs. herşeyde çalışıyor. fakat bilgisayarın kendisinde örneğin CTRL-V yapınca çalışmıyor.
klavye test proğramında yine bütün tuşlar normal görünüyor. CTRL tuşunu nereden aktif edebilirim?

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
sistem tercihler derken neresini kasteddin anlamadım. ?
- services.msc insan arabirim aygıtı erişim içerisinde çok ardım fakat bulamadım. kayıt defterindede çok aradım. yok yok. belkide böyle bir sorunun çözümüyoktur. sadece bir tek proğram var aklımda yıllar önceden.onuda indirip uğraşmaya eriniyorum .! yaparsa o yapar .. dostum sanal klavye kullanmak yerini maus sağtık daha hızlı olurdu. :) neyse sağlık olsun. harici proğramla yapmak istemiyorum. kendim yapmak istiyorum. bulursam paylaşırım ;)

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
evet arkadaşlar sorun düzeldi. anlamsız vede manasız bir şekilde düzeldi :) hoş okadar çok yer kurcaladımki. hangisinden düzeldi bilmiyorum. bide baktm düzelmiş :) şunuda belirteyim. klavyesiniz üst ksayol tuşlar çalışmayanlar. Windows R tuşuna bassınlar, oraya services.msc yazıp enter yapsınlar, oradan aşağıya inerek insan arabirim aygıtı erişim kaynağına gelip çiftık yapıp başlangıt türünü otmatik seçerek başlat ve tamam seçtiklerinde üst tuşlar çalışır duruma gelir, örneğin ses açma kapama vs. açmış olduğum konu, kirlilik olduğu gibi bir fayda sağlasın inşallh . die paylaştım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.