Cyborg Mü - Kali Mi ?

Leyl Nehar

Yeni üye
16 Mar 2017
3
0
Selamun aleyküm arkadaşlar,
Bilmiyorum bu konnu açılmışmıydı ben rastlamadım da bana yardım edermisiniz,
sizce Cyborg işletim sistemini mi kurayım yoksa Kali mi?
Arasında ki farklar nelerdir?
Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar...

MrSilentKinq

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
480
0
Ben Pkklıyım
Kardes ben merakten indirdim cyborgu fark etimki kalinin 1.1 aynisi sadece biraz grafikleri degistirmisler fln belki 3 5 sey eklemislerdir mesela kurarken tor fln hazir geliyor ama lunix dakitimlarinin hepsi aynidir sadece icinde barindirdiklari hack programlari 1 eksik 1 fazla baska bisi yok kali bu durumda onde ama cyborg biraz sempatik senbilirsin :d

sMrXX

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
389
2
Kalu-Beladan
Neredeyse bütün penetrasyon testi için yapılmış linuxları kullandım önerim.Ya parrot yada backbox.Kullan anlayacaksın.Örneğin bugün kalide bir hata çıktı 1.5 saate zor yaptım.Bence ya parrot yada bakcbox.Nokta.

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Hocam cyborg ubuntu tabanlı kali debian tabanlı benim tavsiyem kali kullanmanız daha kolay paketler bulabilirsiniz ve daha geniş "TÜRKÇE" kaynaklar bulabilirsiniz.

Eklendi:

Eğer ana makineye kuracaksanız kesinlikle Linux Mint kurmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Uyarııı
kali linux v.s kullanmadan önce linux mint kullan terminale filan alış yoksa çabuk pes edersin

Hocam haklısınız açık söylemek gerekirse bunca yıldır windows kullandık direkt olarak bam başka bir işletim sistemine geçmek oldukça zorlu oluyor ben bile uzun bir süre kali mint cyborg vs kullandım ama hala pcmde windows + mint kurulu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.