D diskim gözükmüyor

pc katili

Üye
29 Nis 2012
51
0
28
İSTANBUL
D diskim gözükmüyor ,bazı internet sayfalarında bilgisayara gir sağa tıkla yönet gibi işlemler söz konusu ancak bende d diski denen bişey yok .BIOS ayarlarından tanıtmam mümkünmü?

_Lucass_

Katılımcı Üye
13 Şub 2012
671
0
kardeş bazı internet siteleri doğru söylüyor

bilgisayarım a sağa tıkla yönet de solda disk yönetimi yazan yeri tıkla c sürücüsünün yanında boş bi alan varsa o boş alana tıkla sürücü harfi ve yolu değiştir yazar ona tıkla değiştir e tıkla herhangibi bi sürücü adı ver d sürücüsü eğer varsa çıkar zaten karşına yoksada silmişsindir yada format a ***ürdüğün yer yanlışlıkla silmiştir mecbur sistem kurtarma yaptırıcan yada yapıcan.

ÇağlaR

Yaşayan Forum Efsanesi
22 Tem 2007
9,942
17
Ankara
kardeş bazı internet siteleri doğru söylüyor

bilgisayarım a sağa tıkla yönet de solda disk yönetimi yazan yeri tıkla c sürücüsünün yanında boş bi alan varsa o boş alana tıkla sürücü harfi ve yolu değiştir yazar ona tıkla değiştir e tıkla herhangibi bi sürücü adı ver d sürücüsü eğer varsa çıkar zaten karşına yoksada silmişsindir yada format a ***ürdüğün yer yanlışlıkla silmiştir mecbur sistem kurtarma yaptırıcan yada yapıcan.

arkadaşın dediği yolu tekip ederek var olan sürücünün boyutunu küçültüp açılan yeni alana sürücü atayabilirsin

yapman gereken disk yönetiminden var olan sürücüye sağ tıkladıktan sonra birimi küçült seçimini yapıp sürücü boyutunu küçültmek ve daha sonra da açılan boşluğa yeni sürücü atamak

FreeZone*

Katılımcı Üye
1 Ara 2011
740
0
1.Adım :

kzl32.png

2.Adım :

kzl34.png

3.Adım :

kzl3v.png

ve Son Adım :

kzl46.png

uyguladıktan sonra D: Diski gelecektir :)

hk5

Yeni üye
12 May 2013
2
0
hata vardır format yada c: den gitmiş olabilir dikkatli ol hasar gelirse bam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.