Dadicated Server ve Hosting Kurmam için bilgi vericek?

EmirBeyy

Katılımcı Üye
25 Tem 2013
336
0
Merhaba beyler yakında Hosting ve Oyun Sunucuları satacağımız bir firma oluşturacağız. Fakat ben olayın biraz dışındayım arkadaşlarım çok bilgili ve bende biraz araştırma yapmak istiyorum.

Dadicated server'a bir sitenin hostunu sağlıyabiliyormuyuz ? ve Vds gibi yani ts3 , oyun sunucuları oluştabilirmiyiz.

Size alacağımız Sunucunun Özelliklerini belirtiyim :

Intel Xeon E3-1220LV2
2.50GHz Quad Core w/HT
Dual 1TB HDDs in RAID 1
10TB Bant Genişliği
8GB RAM
2 Free IP

Bu 2 Free İp ne oluyor galiba bu açacağımız vds ipleri galiba. bizim bunları arttırma şansımız yokmu?
Biraz bilgilendirirsiniz sevinirim ayrıca Domain Bayiliğide alacağız D: fakat bu konularda bilgi verirseniz çok memnun kalırım.

HeusTR

Yeni üye
4 Eki 2013
15
0
31
8 GB Dedike ile pek bir şey bekleme ,

En fazla sadece web server kurarsın centos ile anca yeter vps falan ip çok olmalı ram ve işlemci pek iyi değil.

Sadece reseller satarsin.

*-*Alpagu*-*

Uzman üye
10 Tem 2012
1,866
2
Ankara / Zürih
8 GB Dedike ile pek bir şey bekleme ,

En fazla sadece web server kurarsın centos ile anca yeter vps falan ip çok olmalı ram ve işlemci pek iyi değil.

Sadece reseller satarsin.

Hiç bilgin yok heralde ? 8gb üzerinde 12Ip ile satış yapıyorum 500mbit dgn lokasyon. Müşteriler memnun.

IP Sayın ne kadar coksa o kadar fazla kurarsın. Windowsta, ESX . Linuxta, OpenVZ ya Virtuozzo kullanabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.