Dahili MyBB Hatası Sorunu Nasıl Çözülür?

killmatch

Üye
22 Mar 2019
88
0
İstanbul
Şu şekilde bir hata alıyorum mybb kurulumu yaparken. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Aktif konudur. Lütfen cevap verin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Cevap: Mybb hatası!

Merhaba,
Büyük ihtimalle sorun PHP sürümünden kaynaklanıyordur. PHP sürümünüzü 7.1 olarak güncelleyerek tekrardan deneyiniz. Ayrıca MyBB kurulumu için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz. Benim size tavsiyem içeriğiniz bulunmuyorsa güncel sürüm ile sıfırdan kurulum yapmanız.

MyBB Nedir, Nasıl Kurulu? (Tıklayınız)

Ayrıca sorun devam ederse MyBB ve PHP sürümünüzü iletir misiniz.

Son düzenleme:

killmatch

Üye
22 Mar 2019
88
0
İstanbul
Merhaba değerli üye,

Aşağıdaki sitede tüm dahili sorunların çözümünden bahsedilmis.

https://mybbdepo.com/dahili-mybb-hatalari-ve-cozumleri-konusu.html

Bu sorun onların anlattığı gibi bir sorun değil. Sorun function_themes dosyasından kaynaklı.

Merhaba,
Büyük ihtimalle sorun PHP sürümünden kaynaklanıyordur. PHP sürümünüzü 7.1 olarak güncelleyerek tekrardan deneyiniz. Ayrıca MyBB kurulumu için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz. Benim size tavsiyem içeriğiniz bulunmuyorsa güncel sürüm ile sıfırdan kurulum yapmanız.

MyBB Nedir, Nasıl Kurulu? (Tıklayınız)

Ayrıca sorun devam ederse MyBB ve PHP sürümünüzü iletir misiniz.

Anlattığınız gibi yaptım zaten. Sıfırdan kurulum yaptım. Hatta o sürümü silip 1.8 ile alakalı bir sürüm indirdim. Yine aynı dosyada (function_themes) hata verdi ama bu sefer farklı bir satırda hata verdi. Ve çözümünü bir türlü bulamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Bu sorun onların anlattığı gibi bir sorun değil. Sorun function_themes dosyasından kaynaklı.

Anlattığınız gibi yaptım zaten. Sıfırdan kurulum yaptım. Hatta o sürümü silip 1.8 ile alakalı bir sürüm indirdim. Yine aynı dosyada (function_themes) hata verdi ama bu sefer farklı bir satırda hata verdi. Ve çözümünü bir türlü bulamadım.

Tekrardan merhaba,

PHP sürümünü öğrenebilir miyim?

1.8 sürümü için gereksinimler

PHP sürümü 5.2 veya daha üstü
MySQL sürümü 5.0 veya daha üstü, PostgreSQL 8.1, veya SQLite 3

Not: Mybb ekibi, Mybb 1.8 için en iyi sistemin Php 5.5 ve Mysql 5.5 olan makine olduğunuda belirtmekteler.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.