Dakkalık Saat C# Proje

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,743
405
Kainat
Darga Altay - Dakkalık Saat

+ Programın ismi:
+ Programın sürümü: 1.0
+ Kullanılan programlama dili: C#
+ Programın ve kaynak kodunun adresi: Bana Ait.
+ Sistem Gereksinimleri: Microsoft .Net Frame Work 3.5
+ İndirme Linki: + VirusTotal Sonuçları:
- Program Açıklama: Forumda gezerken bir üyenin "Belirlediğim dakkada her dakika başı bana hatırlatsın, böyle bir uygulama var mı" sorusundan yola çıkarak böyle ufak bir uygulama yaptım. Belirlediğiniz dakika boyunca her belirlediğiniz dakikada bir sizi uyarıyor. Bir nevi belirlenen her dakikada bir çalan çalar saat gibi düşünebiliriz.
- Özellikler: Göz yormayan Tema, sade ve kullanışlı arayüzü
- Şifre: DrgAlty
- Programdan Bir Kaç Kare:

1_999.png

2_1108.png

3_686.png

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,933
1,815
31
MyKrallife

+ Programın ismi:
- Program Açıklama: Forumda gezerken bir üyenin "Belirlediğim dakkada her dakika başı bana hatırlatsın, böyle bir uygulama var mı" sorusundan yola çıkarak böyle ufak bir uygulama yaptım. Belirlediğiniz dakika boyunca her belirlediğiniz dakikada bir sizi uyarıyor. Bir nevi belirlenen her dakikada bir çalan çalar saat gibi düşünebiliriz.

1_999.png

2_1108.png

3_686.png
Eline sağlık fotograflandirman iyi olmuş faydalı bir program ve emek var

Alpha_01

Yeni üye
15 Şub 2022
31
3

+ Programın ismi:
- Şifre: DrgAlty

1_999.png

2_1108.png

3_686.png
Ellerine sağlık hll olsun

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,134
204
Dosya virüslü olduğundan indirilmiyor şifreli rar dosyasını mı taratınız virüs total'e ?
bu kadar basit bir projenin kaynak kodlarını neden githuba koymuyorsunuz onu da geçtim buraya yazsanız zaten yeterli.
taş çatlasa 20 satır kod :)

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,743
405
Kainat
Dosya virüslü olduğundan indirilmiyor şifreli rar dosyasını mı taratınız virüs total'e ?
bu kadar basit bir projenin kaynak kodlarını neden githuba koymuyorsunuz onu da geçtim buraya yazsanız zaten yeterli.
taş çatlasa 20 satır kod :)
Bu bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim, lakin buraya böyle yazmak yerine dosyayı indirerek tm yapmanız kaynak kodlarını görmeniz için yeterliydi. Şifreleme mantığını anlamak için DIE kullanmayı geçtim, tek yapmanız exe dosyasını Dnspy ile dosya sürükle bırak yöntemiyle kaynak kodlarını görmeniz 1dknizi bile almazdı. Ona üşenip buraya 2dknizi harcayıp yazmanızı takdir ediyorum doğrusu.

Paylaştığım hiçbir programda kaynak kodlarını şifrelemiyorum, içini kurt kemiren olursa baksın diye 😊

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,134
204
Bu bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim, lakin buraya böyle yazmak yerine dosyayı indirerek tm yapmanız kaynak kodlarını görmeniz için yeterliydi. Şifreleme mantığını anlamak için DIE kullanmayı geçtim, tek yapmanız exe dosyasını Dnspy ile dosya sürükle bırak yöntemiyle kaynak kodlarını görmeniz 1dknizi bile almazdı. Ona üşenip buraya 2dknizi harcayıp yazmanızı takdir ediyorum doğrusu.

Paylaştığım hiçbir programda kaynak kodlarını şifrelemiyorum, içini kurt kemiren olursa baksın diye 😊
neden reflectorle veya dotpeek ile uğraşayım ki disassemble etmekle muhtemelen bir timer/async task ve datetime check eden if sorgusu olan basit bir kod virüs uyarısı veriyor ve şifreli bir rar dosyası :)

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,743
405
Kainat
neden reflectorle veya dotpeek ile uğraşayım ki disassemble etmekle muhtemelen bir timer/async task ve datetime check eden if sorgusu olan basit bir kod virüs uyarısı veriyor ve şifreli bir rar dosyası :)
Yukarıda virüs total linki mevcut, hangi dosyayı arattığımda mevcut. Şüpheleniyorsanız posta blue teamden birilerini etiketleyin onlar sizin yerinize araştırmayı yaparlar. Rarın şifreli olup olmaması ise beni ilgilendirir. Sizin tabirinizle 20 satırlık kod, dnspy ile araştırmak bu kadar zor olmamalı.

Bu formun amacını herkes biliyor, benim amacım herkesein ağzına balık vermek değil. Sizin gibi şüphelenenler veya kodda ne olduğunu merak edenler olursa diye dosyayı şifrelemeden paylaşıyorum zaten. Benim buraya kodları eklemem yazılım forumlarındaki gibi olur. Burayada kodları eklersem diğer formlardan bi farkı kalmaz değil mi.

Yukarıda da dediğim gibi eğer bir şüpheniz varsa posta blue teamden birilerini etiketlersiniz onlar gerekeni yaparlar.

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,134
204
sevgili üye;
this.axWindowsMediaPlayer1.URL = "C:\\Users\\xyz\\source\\repos\\WindowsFormsApp4\\WindowsFormsApp4\\Resources\\c.mp3";

şeklinde local resource verip bunu axmedia playerın çalmasını beklemenden mi dem vurayım, çok basit bir datetime sorgusu için sürekli timer çalıştırmandan mı (bir async task veya task scheduler (quartz.net veya microsoftun kendi servisi )işini görürdü) yoksa şifreli rar dosyalarının hash datası haricinde virüs totalde analizinin yapılamadığını bilmemenden mi bahsedeyim yoksa global değişkenler tanımlayıp kullanmak yerine sürekli olarak casting ve convert yapmanın manasızlığını mı anlatayım. yoksa dnsspy ile yakalanmamak için sadece cihaz idle durumundayken datayı bellekte cacehleyip (redis kullanılabilir veya kendi memory cache kütüphaneni yazıp database olarak kullanabilirsin) göndermenin ne kadar basit olduğunu ve senin bunu bile bilmemeni mi anlatayım.

uzun lafın kısası; yorma kardeşim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.