Dark Web'den Bir Şey Satın Alıp Yakalanırsam Ne Olur ?

Arnavut1002

Yeni üye
23 Şub 2019
29
1
Merhaba sevgili dostlarım.Benim aklıma takılan bir problem var.Diğelim ki ben dark web'den sahte pasaport veya kimlik belgesi evrak gibi bir şey satın aldım.Uyuşturucu ile asla işim olmaz sadece kaçak pasaport vs. için soruyorum.Diyelim ki gümrükten geçerken yakalandı bu belgeler.Haliyle kargo ile pasaport gönderilmesi saçma olacağı için el koyarlarmı herhangi bir suç teşkil eder mi ?Dark webde real USA citizenship diye bir site var burada 5000 dolara vatandaşlık satıyorlar.Sisteme girip vatandaş kaydettiklerini söylüyorlar.Diğelim ki yani kimlik kartı,pasaport,gerekli evrakların olduğu bir kutuyu gümrükten geçerken açtılar baktılar.Ne gibi sonuçlar doğurur cevaplarsanız minnet duyarım şimdiden saolun..

9 May 2014
143
0
Night City
Merhaba ,
5000 dolara Amerikan Vatandaşlığı satılsaydı herkes Amerikan vatandaşı olurdu , Amerikan vatandaşlığının bir kıymeti kalmazdı.Deepweb'de bu tarz hazır sitelere itibar etmeyiniz.Tokatlanırsınız.

Eskaza marketplace'ler aracılığıyla gerçekten sahte pasaport / kimlik tarzı belgeler düzenleyip milleti dolandırmayan birinden sipariş verirseniz ve bu siparişiniz gümrükte tespit edilirse alıcağınız ceza aşağıda belirtilmiştir :
https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/resmi-evrakta-belgede-sahtecilik-cezasi.html

İyi forumlar.

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Hocam kusura bakmayın da bir insan niye böyle birşeyi merak eder ki? çok saçma yani. Ha yapacağınız varsa da bence düşüncesi bile saçma yani. Adamlar bu sistemlere milyar dolarlar harcıyorlar, yakalanma oranınız %101. Daha güzel şeylere yönelebilirsiniz bence, hayat güzel kuşlar uçuyor :):

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.