Darkcomet Port Sorunu

da1m0n

Uzman üye
30 Tem 2016
1,715
10
root@da1m0n:~#
Darkcomet için "1604" portunu açıyorum ve dinletiyorum,firewall kapalı fakat port sorgulama sitelerinde kapalı gözüküyor ne yaptıysam olmadı lütfen yardımcı olun artık bezdim.

'Black Warrior

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ocak 2013
12,132
5
E5
Portu test ederken darkcomet in açık olması lazımdır. Bazen test siteleri yanılabiliyor. Simple port tester yazılımını bilgisayarınıza indirerek test etmeyi denemelisiniz.

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Merhabalar, Modem arayüzündeki güvenlik duvarını devre dışı bırakın nat kısmında dmz gibi bir yer olması lazım ordan ipv 4 adresinizi yazıp portu test edin bu arada dark comet rattan portu açın sağ tık 1604 yazın ekleyin....

fermandvrn

Üye
29 Tem 2017
70
0
sa arkdaslar bende zamanında aynı sorunu yaşamıştım pcdeki ve modemdeki güvenlik duvarlarini kapatsanda tcp den yönlendirme yapsanda portu dinlemeye alsanda maalesef bazilarinda portu hala kapali gösteriyor senin sorunun 100 lü ip kullanman yani kisacasi internet servis saglayicinin sana atamis olduğu sadece internete gir çık mail gönder bu gibi portları kullanabiliyo olmandir çözüm ise müsteri hizmetlerini arayarak 100 lü ipden çıkmak istedigini belirtmendir ücretsizdir ve bi kac gün icinde degistiriyorlar

da1m0n

Uzman üye
30 Tem 2016
1,715
10
root@da1m0n:~#
sa arkdaslar bende zamanında aynı sorunu yaşamıştım pcdeki ve modemdeki güvenlik duvarlarini kapatsanda tcp den yönlendirme yapsanda portu dinlemeye alsanda maalesef bazilarinda portu hala kapali gösteriyor senin sorunun 100 lü ip kullanman yani kisacasi internet servis saglayicinin sana atamis olduğu sadece internete gir çık mail gönder bu gibi portları kullanabiliyo olmandir çözüm ise müsteri hizmetlerini arayarak 100 lü ipden çıkmak istedigini belirtmendir ücretsizdir ve bi kac gün icinde degistiriyorlar

Tamamda bunun garantisi yokki belki değiştirdikten sonra bile hala olmayacak o zamanda boşuna değiştirmiş olurum garantisi olsa hemen şimdi ararım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.