DDOS atak saldırısının cezası nedir?

TCTayfunYabaci

Yeni üye
5 Ocak 2016
3
0
T.C. de yaşayan bir vatandaş olarak soruyorum, örneğin ben bir şahsi hesaba ddos atak da bulundum ve amacıma ulaştım veyahut anonim birisi veya grup benim şahsi siteme ddos gerçekleştirdi ve amacına ulaştı. Bunun TCK 'da cezası tam olarak nedir? Geniş bilgileri olan varsa bizimle paylaşır mı?

Bu konuya bakındım bulamadım, eğer daha önce açılmışsa gerçekten özür dilerim.

Hayırlı geceler.

Gallifrey

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
862
0
Ankara
TCK’ya göre :

Türk Ceza Kanunu’nun 244. Maddesinde “bir bilişim sisteminin işleyişini engellemek” suç olarak kabul edilmiş ve yaptırımı 1-5 yıl arası hapis cezası olarak düzenlenmiştir.”

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
TCK’ya göre :

Türk Ceza Kanunu’nun 244. Maddesinde “bir bilişim sisteminin işleyişini engellemek” suç olarak kabul edilmiş ve yaptırımı 1-5 yıl arası hapis cezası olarak düzenlenmiştir.”

Doğrudur. Ama savcı buna mutlaka 'iletişim özgürlüğünün kısıtlanması' ile başlayıp bir iki şey daha ekler. Zaten görünce şaşırıyorsunuz, destan yazıyorlar...

H2ck1r

Uzman üye
10 Ara 2015
1,195
3
Kardeş T.C Vatandaşlarına Saldırma, Çünkü Başka Ülkelerdeki İnsanların PC'sine Saldırsan Bile Şikayet Etmeye Uğraşmayacaktır. Zaten PC'si 7 Yıllıksa Hiç Uğraşmaz 600TL'lik PC İçin Peşine Düşmez Kimse Kardeş Türk'lere Saldırma Yeter.

Centos 8

Uzman üye
14 Eki 2015
1,052
1
İstanbul
DDoS ATTACK Saldırısında bulunma ihtimalin yoktur . Yaklaşık olarak 50 kişi saldırsanız kim sizi bulacak ? ha eğer DoS DİYORSAN Evet bulunursun . DoS Tek başına yapılan saldırıdır . Ama genede işsiz gibi oturup DoS ATMIYACAKSAN SİTELERE sorun çıkmaz .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.