Ddos atma?

HeavyDaniel

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
414
0
SlagTown
onun belli başlı programları vardır bakarsan foruma bulursun zaten ddos atınca yada botnet adamın pc sine ve internetine packet atıyorsun belli miktarlı nasıl diyim mesela 100mb lik paketler atıyon ama milyonlarca bunu kaçtane atacağını belirliyorsun ama adamın belli şeylerinin açık olması lazım mesela ip si elinde olacak port açık olması gerekebilir ve anti koruması desteklememli yani sürekli güncel kalıp takip etmelisin en son hangi ddos programı çıktı mesela banglados bu güzel bi program bunu öğrenmeye başlayabilirsin attıktan sonrada zaten adamın pc si ve interneti leş oluyor pc si packetlerin hepsini yüklerse geberir ama senin internetinde zarar görebilir o yüzden iyice öğrenmeden yapma derim.Hepsi bu kadar kardeşim :) umarım amacına ulaşırsın

bide bir teşşekürüde unutmazsanız sevinirim :)

21 Nis 2016
165
0
dostum ddos bir kaç bilgisayar ile saldırırsın. dos atma ise tek bilgisayarda saldırırsın
dos veya ddos atınca internet sayfalarını 20 dk filan erişime kapatabilirsin
bazen ağır zararlarda verirsin mesela internetine büyük zararlar verebilirsin
ddos yani çok kişi ile saldırırsan daha ağır zararlar verebilirsin bunlar bi çeşit işte saldırı yöntemi
yardımcı olmuşsam teşekür edebilirsin :RpS_biggrin:

Heratix

Kıdemli Üye
22 Nis 2016
3,254
2
TURAN
Peki, DDoS nedir?
DDoS yani Distributed Denial of Service (Dağıtık Hizmet Engelleme) saldırıları, tamamen Bilgi Güvenliği unsurlarından Erişilebilirliği hedef almaktadır. Öncesinde sadece DoS (Denial of Service), yani tek bir kaynaktan hedefe doğru saldırı yapılması şeklinde ortaya çıkan bu saldırı türü, zamanla şiddetinin arttırılması için çok sayıda kaynaktan tek hedefe yapılan saldırı şekline dönüşmüştür.

Siber Güvenlik Derneği'nin resmi web sitesindeki açıklamalara göre DoS saldırıları, sistemlerin erişilebilirliğini engellemeye yönelik bir saldırı türüdür. Her sistem kurulurken; kullanıcı sayıları, hat kapasitesi, anlık istek sayısı gibi unsurlar için belli değerler öngörülür ve bu değerlerin biraz daha üstünde yükü kaldırabilecek şekilde tasarım yapılır.

DoS/DDoS saldırılarında ise, sistemin kaldırabileceği yükün çok üzerinde anlık istek, anlık kullanıcı sayısı ile sistem yorulur ve cevap veremez hale getirilir. Bunun yanında, doğrudan sistemin kendisini yormak şeklinde değil, hattı doldurarak yine sistemin erişilebilirliği hedef alınabilir.

DDoS Saldırıları Nasıl Gerçekleşir?
DoS saldırıları, her zaman kapasite üstü istekle gerçekleştirilmeyebilir. Hedef sistemlerde bulunan zafiyetler de sistemin erişilebilirliği açısından risk oluşturabilmektedir.

İşletim sistemlerinde (Windows, Linux vs), web sunucu uygulamasında (IIS, Apache vs), arka taraftaki uygulama sunucusunda ya da sistemin diğer bileşenlerinde bulunan zafiyetlerden yararlanarak, sistemin işleyemeyeceği şekilde bir istek gönderildiğinde, sistemin herhangi bir bileşeninde bu isteğin işlenememesi durumunda sistem erişilemez hale gelebilmektedir.

DoS saldırıları, günümüzde çok kolay bir şekilde yapılabilir hale gelmiştir. Bunu gerçekleştirmek için üst düzey teknik yetkinliğe ihtiyaç kalmamıştır.

Internetten indirilebilecek basit programlar kullanılarak bir sistem hedef alınabilir ve sadece IP adresi ya da alan adı girilerek hedef sistemin erişilemez olması sağlanabilmektedir.

Bu nedenle, DoS saldırıları kurumlar için öncelikli tehdit unsuru haline gelmiştir. Bu saldırıya maruz kalan ve hizmet veremeyen kurumlar ciddi anlamda maddi zarara ve itibar kaybına uğrayabilmektedirler. Bu saldırılar, uluslar arası siber savaşlarda da etkin olarak kullanılmaktadır.

nigra06

Yeni üye
8 Haz 2016
34
0
Arkadaşlar bir sorum olacak.Bu ücretli sitelerden bu saldırıyı yaparsak mesela 10 gb gücünde bir saldırı ile şahıs modemini devre dışı bırakıp çökertmemiz ne kadar zaman alır.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Arkadaşlar bir sorum olacak.Bu ücretli sitelerden bu saldırıyı yaparsak mesela 10 gb gücünde bir saldırı ile şahıs modemini devre dışı bırakıp çökertmemiz ne kadar zaman alır.

Hmm.. Adamın download hızı maksimum 16mbits.. Sen diyelim verimsiz bir DoS kullandın, 4gbits ancak gönderdi.... Adamın kapasitesinin 250 katını göndermiş olursun :)

Saniyesinde çöker.

nigra06

Yeni üye
8 Haz 2016
34
0
Hmm.. Adamın download hızı maksimum 16mbits.. Sen diyelim verimsiz bir DoS kullandın, 4gbits ancak gönderdi.... Adamın kapasitesinin 250 katını göndermiş olursun :)

Saniyesinde çöker.
Cevabin icin tesekkurler.Peki bu ucretli siteler var saldiri gucu 5-10-25-50 olarak degisik sekilde ucretlendirmisler bunlardan faydalansam daha etkili olur mu.Ayrica saldirilacak ip yurtdisi bir ip onlarin dowloand hizi biraz daha yuksek sanirim sorun olurmu.Daha dogrusu ben yurtdisi bir sahis pc sinin internetini en fazla 10-15 saniyede koparmak ve en az 5 Dk internete girmesini engellemek istiyorum.Bunun icin ne yapmam gerekli.Tekrar tesekkur ederim.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
Cevabin icin tesekkurler.Peki bu ucretli siteler var saldiri gucu 5-10-25-50 olarak degisik sekilde ucretlendirmisler bunlardan faydalansam daha etkili olur mu.Ayrica saldirilacak ip yurtdisi bir ip onlarin dowloand hizi biraz daha yuksek sanirim sorun olurmu.Daha dogrusu ben yurtdisi bir sahis pc sinin internetini en fazla 10-15 saniyede koparmak ve en az 5 Dk internete girmesini engellemek istiyorum.Bunun icin ne yapmam gerekli.Tekrar tesekkur ederim.
Dogru yoldasin kesinlikle stresser alman gerekir.Modemleri cok rahat sekilde saniyesinde dusurur.Modem resetlenip ipsi degisene kadar asla internete giremez.10GBps lik guc yeter fazlasiyla.

nigra06

Yeni üye
8 Haz 2016
34
0
Teşekkür ederim komutanım.Affına sığınarak bir soru daha sormak istiyorum.Bu Mynet ve Facebook gibi siteler üzerinden oynanan okey veya batak oyunlarında aynı masada oturduğumuz oyuncuların ip adreslerini öğrenebileceğim bir yöntem veya program var mı acaba komutanım.

nigra06

Yeni üye
8 Haz 2016
34
0
Bir de komutanım bu saldırıyı belirttiğin güçte ne kadar süre ile yapmam gerekli.Kusuruma bakma komutanım daha çok acemiyim de.Sayenizde bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.Bu sorduğum soruların cevaplarını araştırdım ama net bir bilgi bulamadım ondan sormaktayım.Zaman ayırdığın için teşekkürler.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad, onda kural kesin.. Çöktüğü minimum seviyede tut, çünkü fazlası boşa gidecek..

Ve sen saldırıyı bıraktıktan maksimum 5 dakika sonra site hiç bir şey olmamış gibi açılacaktır. Yani DDoS kalıcı bir hasar - artık - veremez.

Eskiden, veritabanları şu andaki kadar güvenli değilken DDoS veritabanlarının corrupt olmasına, bozulmasına neden olabilirdi.. Ama.. geçmiş zaman olur ki, hayali cihana bedel.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
Teşekkür ederim komutanım.Affına sığınarak bir soru daha sormak istiyorum.Bu Mynet ve Facebook gibi siteler üzerinden oynanan okey veya batak oyunlarında aynı masada oturduğumuz oyuncuların ip adreslerini öğrenebileceğim bir yöntem veya program var mı acaba komutanım.

Ip logger yontemi var hedef kisiye resim veya link yollayarak ipsini alabilirsin konularim arasindan "Hedef kisiye resim yollayarak ip alma" gibi bir konu var ona bak.
Ayrica netstat -n komutunu cmdden vererek paylasimda oldugun dosya alisverisi yaptigin iplerin listesi cikar.Listede yaninda established yazan ip buyuk ihtimal almak istedigin ipdir.ama cmd ugrasma ip logger yap direk

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
Bir de komutanım bu saldırıyı belirttiğin güçte ne kadar süre ile yapmam gerekli.Kusuruma bakma komutanım daha çok acemiyim de.Sayenizde bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.Bu sorduğum soruların cevaplarını araştırdım ama net bir bilgi bulamadım ondan sormaktayım.Zaman ayırdığın için teşekkürler.

Stresserin ayri satin alma paketleri var saniyesi ona gore degisir.Stresserdan kac saniye vurursan vur o kadar kapanir modem.

nigra06

Yeni üye
8 Haz 2016
34
0
Stresserin ayri satin alma paketleri var saniyesi ona gore degisir.Stresserdan kac saniye vurursan vur o kadar kapanir modem.

Yani şunu mu anlamalıyım.Örnek 1 Dk ye süre ile dos attım 1 Dk internet bağlantısı mı kesilecek.Bir önceki mesajınızda modem kapanır yeniden açılıp internet bağlantısı sağlayana kadar internete giremez demiştiniz.Hangisi gerçekleşiyor acaba.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.